Derby dla Anwilu! Niesamowite emocje i walka do samego końca w Hali Mistrzów

15:00, 17.12.2017 .
Skomentuj Anwil Włocławek pokonał w derbach Polski Cukier Toruń. Fot. Natalia Seklecka Anwil Włocławek pokonał w derbach Polski Cukier Toruń. Fot. Natalia Seklecka

W derbach kujawsko-pomorskiego, po zaciętej walce, Anwil Włocławek pokonał Polski Cukier Toruń. Koszykarze Igora Milicicia wygrali 81:74.

Tradycyjnie podczas derbów w Hali Mistrzów atmosfera byłą gorąca, a walka od początku bardzo zacięta. W pierwszej kwarcie toruński zespół trzymał się o krok za Anwilem, który wypracował zaledwie kilkupunktowe prowadzenie. Prawdziwy pazur Rottweilery pokazały dopiero w drugiej odsłonie, w której powiększyły przewagę do kilkunastu punktów (46:29).

Na początku drugiej połowy ekipa Igora Milicicia utrzymywała wysokie prowadzenie, jednak w czwartej kwarcie torunianie zaczęli odrabiać straty. W rezultacie na nieco ponad minutę przed końcem Anwil prowadził tylko 79:74. Od tego momentu gospodarze nie pozwolili jednak Twardym Piernikom na zdobycie punktów i zmniejszenie dzielącego obie ekipy dystansu. Sami natomiast, dzięki celnemu lay upowi Jaylina Airingtona, dopisali do swojego konta kolejne dwa "oczka", dzięki czemu pokonali gości 81:74.

Najlepszym strzelcem włocławskiego zespołu był Ivan Almeida, który zakończył mecz, mając 21 punktów na koncie. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali także Szymon Szewczyk (11), Jaylin Airington (11) i Paweł Leończyk (10).

Kolejne spotkanie włocławscy koszykarze rozegrają 23 grudnia w Szczecinie. Starcie z tamtejszym Kingiem rozpocznie się o godz. 18:00.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń

Anwil: Almeida 21, Airington 11, Szewczyk 11, Leończyk 10, Nowakowski 8, Delas 7, Zyskowski 5, Sobin 5, Łączyński 3.

Cukier: Cosey 23, Diduszko 14, Cel 11, Gruszecki 10, Wiśniewski 6, Sulima 4, Mbodj 4, Śnieg 2.