Udany debiut Jakuba Wojciechowskiego w nowej drużynie! Anwil Włocławek zanotował 21. ligowe zwycięstwo

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 09:00, 19.03.2018 . Aktualizacja: 09:03, 19.03.2018
Skomentuj Kamil Łączyński przebywał na parkiecie 28 minut i w tym czasie zdobył 8 punktów, zanotował 4 asysty i 1 zbiórkę. Fot. Natalia Seklecka Kamil Łączyński przebywał na parkiecie 28 minut i w tym czasie zdobył 8 punktów, zanotował 4 asysty i 1 zbiórkę. Fot. Natalia Seklecka

Koszykarze Anwilu Włocławek szybko zapomnieli o porażce z Asseco Gdynia i w minioną niedzielę bez większych problemów pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:76. Dla zawodników Igora Milicicia było to już 21. ligowe zwycięstwo w sezonie.

Włocławianie w składzie: Almeida, Zyskowski, Delas, Leończyk oraz Sobin znakomicie rozpoczęli spotkanie. Po celnych rzutach Ivana Almeidy prowadzili już 8:0 i było wiadomo, że tym meczem chcą zrehabilitować się za wcześniejszą porażkę przed własną publicznością. Stal dwoiła się i troiła, ale tego dnia lepiej dysponowani byli zawodnicy Anwilu. Po pierwszej kwarcie zawodnicy Milicicia prowadzili 22:16 i równie dobrą formę zaprezentowali w kolejnej odsłonie meczu. BM Slam Stal goniła wynik, ale świetnie prezentował się nadal czołowy zawodnik Anwilu. Po pierwszej połowie Anwil wygrywał 42:34.

Zespół z Włocławka nieco gorzej zaprezentował się w III kwarcie, w której pozwolił rywalom na zbliżenie się nawet na 2 punkty. Na szczęście tego dnia dobrze dysponowany był praktycznie cały zespół. Dzięki trafieniom Sobina, Zyskowskiego i Hosleya Anwil kontrolował mecz i wypracowywał swoją przewagę. Swoją obecność na parkiecie zaakcentował też Kamil Łączyński, którego występ w Ostrowie stał pod dużym znakiem zapytania. Kapitan drużyny ostatecznie grał ponad 20 minut i w tym czasie zdobył 8 punktów i zanotował 4 asysty. W meczu z dobrej strony pokazał się też nowy nabytek włocławian. Jakub Wojciechowski szybko pojawił się na parkiecie. W pierwszym meczu w rozgrywkach Energa Basket Ligi rzucił 12 "oczek" stając się tym samym drugim najlepszym strzelcem swojego zespołu. Po meczu zwracał uwagę na to, że zwycięstwo z drużyną z Ostrową jest bardzo ważne dla zespołu.

- To był na pewno ważny mecz, na szczycie tabeli. Graliśmy na ciężkim parkiecie, co dało się odczuć podczas spotkania. To był dla mnie powrót do Polski i pierwszy mecz w barwach polskiego klubu i Anwilu, co było też powodem do ekstra motywacji i chęci pokazania moich możliwości. Bardzo zależało mi na tym, aby wejść płynnie w taktykę zespołu i nie robić błędów na boisku. Mam nadzieję, że to dobry początek udanego końca sezonu - mówił po meczu Jakub Wojciechowski z Anwilu.

Anwil wygrał ostatecznie 83:76 i zanotował 21. ligowe zwycięstwo w sezonie. Kolejny mecz podopiecznych Igora Milicicia już w najbliższy piątek. W Hali Mistrzów włocławianie zagrają z  GTK Gliwice.