Zamknij

Jak wybrać najlepszy namiot?

08:53, 23.05.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:54, 23.05.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Wielu osobom wydaje się, że biwakowanie to bardzo niewygodny pomysł na urlop. Jednak spanie pod namiotem ma wiele zalet, w tym pozwala zaoszczędzić na noclegu i pomaga się odstresować. Naukowo udowodniono, że przebywanie blisko natury pozwala skutecznie się wyciszyć i zapomnieć o problemach życia codziennego. A namiot ma to do siebie, że można go rozłożyć praktycznie wszędzie, np. na polance nad jeziorem czy w górach, z dala od zgiełku turystycznych miast. Aby jednak biwakowanie zakończyło się pełnym sukcesem, potrzeba dobrego sprzętu. Jaki namiot najlepiej wybrać?

Wybór dobrego namiotu to nie lada wyzwanie. W końcu na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, większych lub mniejszych, o różnej budowie. Zanim jednak podejmie się decyzję, dobrze jest zastanowić się, gdzie namiot będzie użytkowany – w nieco kapryśnych polskich górach czy może na gorącym hiszpańskim wybrzeżu? – a także ile osób będzie z niego korzystać. Inny bowiem namiot przyda się rodzicom z dziećmi, a inny parze lubiącej weekendowe wypady poza miasto. Ważne jest także to, czy namiot będzie rozbijany jednorazowo, np. na kempingu, czy może ma pełnić rolę schronienia dla wielbicieli turystyki pieszej czy jazdy na rowerze. Warto przyjrzeć się ofercie namiotów i wybrać ten najlepiej spełniający oczekiwania.

Namiot Coleman

Wśród cenionych producentów namiotów znaleźć można wyroby firmy Coleman. To amerykańskie przedsiębiorstwo, które zaistniało już w 1900 roku. Jej założycielem był William Coleman, a wszystko zaczęło się od wprowadzenia na rynek udoskonalonej przez Colemana lampy zasilanej benzyną. Z czasem firma poszerzała swoją ofertę o inne produkty, przede wszystkim z branży turystycznej, np. materace samopompujące, meble turystyczne i właśnie namioty. Coleman sprzedaje namioty o różnej pojemności (od 2 do 8 osób i więcej), kopułowe oraz większe typowo rodzinne.

Namiot Fjord Nansen

Fjord Nansen to kolejna firma produkująca sprzęt turystyczny. Istnieje od 1996 roku i początkowo zajmowała się wytwarzaniem wyłącznie odzieży turystycznej. Z czasem to polskie przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek takie wyroby jak: śpiwory, kije trekkingowe, plecaki turystyczne. Namioty to także duża część działalności Fjord Nansen. Do najbardziej znanych modeli namiotów zaliczyć można: namiot Fjord Nansen TROMVIK II, TORDIS II czy ANDY IV. Fjord Nansen to dostawca namiotów wyprawowych, jak i obszernych namiotów rodzinnych. W ofercie firmy nie brakuje też różnego rodzaju akcesoriów, np. dodatkowych zadaszeń, płacht biwakowych czy stelaży.

Namiot Peme

Peme Outdoor to idealny wybór dla wszystkich miłośników gór, trekkingu i turystyki pieszej. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność od produkcji plecaków turystycznych wysokiej jakości, ale też przystępnych cenowo. Z czasem firma rozszerzyła swoją ofertę i dziś sprzedaje także namioty. Peme namiot Taurus 2 czy Bojan 4 to najpopularniejsze modele tej marki. Ich niewątpliwymi zaletami są: szybkość rozkładania, wysoka wodoodporność, wygoda użytkowania i przewiewność.

Namiot Rockland

Rockland to dostawca wysokiej klasy sprzętu turystyczno-biwakowego. Działa od 2009 roku i od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, czego wynikiem są kolejne produkty tej marki wprowadzane regularnie na rynek. Oprócz namiotów Rockland oferuje plecaki trekkingowe i wycieczkowe, naczynia turystyczne, akcesoria survivalowe czy szybkoschnące ręczniki. Namiot Rockland HIKER 2 i 3 to namioty kopułowe poliestrowe przeznaczone dla 2 do 3 osób o masztach z włókna szklanego, natomiast namiot Rockland SOLOIST NEW to wyrób dla miłośników samotnych eskapad, bardzo wytrzymały, lekki i zajmujący niewiele miejsca po spakowaniu.

Biwakowanie może być wyjątkową przygodą, jeśli tylko nie zapomni się o zakupie dobrego sprzętu. Namiot Coleman, Fjord Nansen, Peme czy Rockland bez wątpienia spełni swoje zadanie i pozwoli cieszyć się urlopem na łonie natury. Warto zainwestować w porządne wyposażenie, bowiem będzie ono służyć przez wiele sezonów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%