Zamknij

Droga do założenia firmy transportowej

08:57, 20.07.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:57, 20.07.2018
Skomentuj

Własna firma to marzenie wielu z nas, pracujących od lat na pełnym etacie. Jednym z waszych pomysłów może być to, aby stać się właścicielami firmy transportowej. Zdrowy rozsądek podpowiada, że może to być intratny biznes! Jednak wydaje się, że znaczna część z takich osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda proces rejestrowania takiej firmy! Na całe szczęście, po dzisiejszym artykule, wszystko stanie się jasne jak nigdy!

Odpowiedni czas na założenie

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, kiedy warto decydować się właśnie na taką firmę. Pomocne będzie doświadczenie, które nie jest absolutnym obowiązkiem, jednak znacznie ułatwi nam pierwsze momenty prowadzenia biznesu. Nie zaszkodzi także skorzystanie z ewentualnej listy kontaktów, mogącymi stać się naszą pierwszą grupą klientów. Musimy się jednak przygotować na coś innego – sporą ilość formalności stojących na naszej drodze do zalegalizowania naszej działalności!

Usługi transportowe należą do wymagających branż - https://bitlogistics.pl/transport-drogowy/

Licencja i certyfikat

Na samym początku, musimy wystąpić o licencję na wykonywanie transportu i nie ma tu odstępstw od reguły! Nie zależnie od tego, czy jesteśmy małą firmą z Radomia, czy dużym przedstawicielem branży usług transportowych z Gdyni lub Gdańska – musimy przejść tę samą drogę. Aby nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie, należy do niego także dołączyć zaświadczenie o niekaralności oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych, który powinna posiadać przynajmniej jedna osoba zatrudniona w naszej firmie. Oczywistym faktem jest to, że im takowych certyfikatów będzie więcej, tym lepiej, gdyż nie zostaniemy uzależnieni od losu jednego pracownika. Chyba, że to my, właściciele mamy taki certyfikat – wtedy nie ma się czego obawiać! Dodatkowo należy wykazać, że na naszym koncie znajdują się odpowiednie środki, mogące zabezpieczyć naszą działalność na początku jej istnienia.

?

Kupno pojazdu

Te środki nie są przypadkowe. Większość z nich przeznaczymy na zakup naszego pierwszego pojazdu i już wtedy mamy do wyboru różne opcje. Możemy dokonać przecież takiej transakcji przy pomocy własnych oszczędności, środków z kredytu, jak i prawdopodobnie najpopularniejszej opcji finansowania, jaką jest leasing. W tym wypadku nie stajemy się właścicielami danego pojazdu, lecz jego „najemcą”, co daje nam mniejsze comiesięczne opłaty i pozwoli to nam na swobodniejsze planowanie tego, jak zarządzać naszymi finansami!

Podsumowanie

Jak więc widzicie, zakładanie firmy transportowej wcale nie jest takie proste! Gdy jednak zdamy sobie sprawę, jak można się do tego przygotować, to zrozumiemy, że jest to do przeskoczenia! Mamy nadzieję, że omawiane dziś kwestie są znacznie bardziej logiczne. Na co więc czekacie?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%