Zamknij

Komplikacje przy porodzie a odszkodowanie. Kto pomoże wywalczyć wysokie świadczenie?

08:54, 08.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:57, 08.04.2019
Skomentuj

Świadomość tego, że akcja porodowa nie zawsze przebiega podręcznikowo, a nie wszystkie porody są wolne od powikłań, jest bardzo ważna. Każda kobieta, której termin rozwiązania jest coraz bliżej, powinna porozmawiać ze swoim lekarzem o nieprawidłowościach połogowych, żeby w razie ich wystąpienia, móc je rozpoznać. Jeżeli poród jest już za Tobą, ale nie odbył się bez komplikacji, sprawdź czy nie wystąpiły one z winy lekarza. W tym wpisie poruszamy temat błędów okołoporodowych.

Nigdy nie warto rezygnować z walki o odszkodowanie

Personel medyczny, który dopuścił się popełnienia błędu lekarskiego, musi ponieść konsekwencje. Samo "przepraszam" nie wystarczy, gdyż każdy czyn wynikający z pomyłki, może być bardzo dotkliwy dla matki i jej dziecka. Błąd medyczny jest poważnym wykroczeniem, postępowaniem niezgodnym ze sztuką lekarską. Lecz warto wiedzieć, że może go popełnić nie tylko lekarz. Również położna obecna na sali porodowej oraz pielęgniarka pełniąca dyżur na oddziale ginekologiczno-położniczym są odpowiedzialne za stan zdrowia pacjentki, przebywającej w szpitalu. Jeśli w wyniku ich działań rodząca albo noworodek zostaną poszkodowani, konieczne jest wyciągnięcie wobec nich konsekwencji. Wielu pacjentów obawia się długiej walki o odszkodowanie i z góry zakłada swoją przegraną. To błąd – działają instytucje, w których każda osoba, która będąc pacjentem szpitala doznała krzywdy, może uzyskać pomoc. Przykładem takiego miejsca jest Ośrodek Pomocy Poszkodowanym, gdzie profesjonaliści udzielają darmowych porad i uzyskują dla klientów godne odszkodowania za błędy medyczne.

Niebezpiecznych powikłań często można uniknąć!

Wśród komplikacji okołoporodowych wymienia się m.in. pęknięcie macicy, wynikające z przyczyn urazowych. W wielu przypadkach można mu zapobiec, na przykład przez odpowiedni dobór narzędzi położniczych. Lekarz, który nieumiejętnie wykorzysta kleszcze albo (co niestety wciąż ma miejsce), zastosuje wyciągacz próżniowy, zwiększa ryzyko pęknięcia macicy. Inną poważną komplikacją związaną z akcją porodową, jest niedotlenienie noworodka spowodowane niewykonaniem cięcia cesarskiego. Jeżeli dziecko dozna niedotlenienia przez pomyłkę lekarza, sprowadzającą się do zwlekania z przeprowadzeniem CC, jego matka ma prawo do wysokiego odszkodowania. Można je uzyskać na podstawie dokumentacji medycznej, z której wynika błąd w sztuce lekarskiej. Podobnych sytuacji jest o wiele więcej. Mając u swojego boku osobę wyspecjalizowaną w prawie medycznym, można liczyć na szybką pomoc w uzyskaniu świadczeń mających zrekompensować szkody powstałe w wyniku błędu lekarza lub innego personelu medycznego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%