Zamknij

W tej szkole od pokoleń kształcą potrzebnych na rynku specjalistów!

00:00, 25.04.2019 artykuł sponsorowany
Budowlanka to szkoła nie tylko dla chłopców. Dowodzi tego m.in. Alicja, która chce związać swoją przyszłość z branżą budowlaną. Fot. Natalia Seklecka Budowlanka to szkoła nie tylko dla chłopców. Dowodzi tego m.in. Alicja, która chce związać swoją przyszłość z branżą budowlaną. Fot. Natalia Seklecka

Zespół Szkół Budowlanych to szkoła, która daje solidne wykształcenie zawodowe i perspektywę znalezienia dobrej pracy. Placówka od ponad 60 lat kształci specjalistów, którzy są poszukiwani na rynku pracy, ale też pozwala uczniom realizować pasje i podróżować.

Alicja Dzięcielewska, uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół Budowlanych opowiedziała nam o tym, jak wygląda nauka w placówce i jakie daje perspektywy na przyszłość:

Dlaczego wybrałaś „Budowlankę”?

Kierowałam się tym, że mój tata i brat tu chodzili. Starałam się utrzymać tę tradycję. Poza tym bardzo mnie interesuje temat budownictwa.

Skoro już mowa o tacie i bracie, jak oni radzą sobie teraz na rynku pracy?

Bardzo dobrze. Tata prowadzi razem z mamą firmę. Mój brat też przez jakiś czas w niej pracował, a teraz wyjechał do innego miasta i zmienił branżę.

W jakim kierunku kształcisz się w „Budowlance”?

Technik budownictwa.

Dlaczego wybrałaś akurat ten kierunek?

Bardzo interesuje mnie projektowanie budynków. W ofercie były ciekawe praktyki – murowanie, tynkowanie. Tego wszystkiego można się tutaj nauczyć.

To raczej mało dziewczęce zajęcia...

Zgadza się, ale mnie to bardzo pociąga.

Po tych trzech latach w „Budowlance” możesz powiedzieć, że nie żałujesz tego wyboru?

Nie żałuję, absolutnie. Wybrałabym tę szkołę jeszcze raz, gdybym mogła, żadną inną.

Jak wygląda nauka w „Budowlance”?

Słyszałam od znajomych, że podobno w „Budowlance” nie trzeba się uczyć. Ja uważam, że trzeba. Ale człowiek uczy się sam dla siebie, bo wie, że później mu się to przyda i na praktykach zobaczy, że musiał się tego nauczyć, żeby później stosować wiedzę w praktyce.

Technika są często traktowane jako szkoły dla osób, które są „mniej ambitne”, nie chcą się uczyć, a z tego, co mówisz wynika, że to nieprawda...

Faktycznie, to zupełnie inna bajka.

Co szkoła oferuje uczniom poza samą nauką?

Odbywają się różne projekty i kursy. Np. ja będę brała udział w kursie na obsługę koparki. Są kursy na prawo jazdy, kurs spawacza. Mamy wyjazdy za granicę. W ramach projektu Szkoła – Ambasador Unii Europejskiej” byliśmy na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego. To była świetna sprawa. Porozmawialiśmy sobie z ludźmi z innych krajów, pozwiedzaliśmy...

Czyli nie samym budowaniem „Budowlanka” żyje?

Nie. Życie tutaj jest bardzo intensywne, dużo się dzieje i są organizowane różne fajne akcje.

Jak widzisz swoją przyszłość po ukończeniu „Budowlanki”?

Myślę o pójściu na studia, również na kierunek budownictwo. Na razie zastanawiam się jeszcze, którą uczelnię wybrać, ale na pewno będę szła w tym kierunku.

_________________________________

Atutami Zespołu szkół Budowlanych są sekcje sportowe, m.in. siatkówki, koszykówki, piłki nożnej czy tenisa stołowego. Szkoła ma salę gimnastyczną, boisko „Orlik” do piłki nożnej oraz siłownię w szkole, a także zewnętrzną. W budynku, który przeszedł ostatnio termomodernizację, znajdują się nowoczesne pracownie komputerowe. Uczniowie mają też dostęp do Internetu Wi-Fi.

Zespół Szkół Budowlanych prowadzi nabór do technikum na kierunku: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik geodeta oraz technik robót wykończeniowych w budownictwie, a także do szkoły branżowej I stopnia na kierunki: betoniarz-zbrojarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych oraz monter sieci i instalacji sanitarnych-hydraulik. Szczegóły oferty edukacyjnej placówki znajdziesz na stronie zsb.wloclawek.pl.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%