Zamknij

Na co uważać i jak inwestować w nieruchomości?

14:40, 25.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:41, 25.04.2019
Skomentuj

Zarabianie na nieruchomościach może być doskonałym sposobem na życie. Jednak musimy wiedzieć jak inwestować w nieruchomości, tak aby nie popełnić błędów i nie stracić pieniędzy.

Jak zacząć?

Przede wszystkim nie możemy podczas inwestowania kierować się emocjami. Nie ma znaczenia, gdzie my chcielibyśmy mieszkać i co nam estetycznie odpowiada. Ważne jest tylko to, czy na danej lokalizacji da się dobrze zarobić. Weźmy pod uwagę, że mieszkanie jest dobrem pierwszej potrzeby. Większość z nas musi gdzieś mieszkać, a miejsce to jest uzależnione od jego możliwości finansowych. Dlatego inwestycja w dwudziestometrową kawalerkę, mimo że nie jest to mieszkanie naszych marzeń, może być jednak doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Przede wszystkim zatem musimy określić nasz budżet oraz cel. Jakie mieszkania chcemy kupować? Do kogo kierujemy swoją ofertę, a także to ile tych mieszkań będziemy chcieli mieć na początek. Kolejnym krokiem jest obejrzenie dużej ilości mieszkań i poszukiwanie tego pierwszego, który będzie naszą pierwszą inwestycją. Najpewniej podczas pierwszych wizytacji wszystko wydawać nam się będzie świetną okazją. Unikajmy tego typu myślenia. Pierwsza inwestycja musi być przemyślana i dobrana jak najbardziej trafnie. Paradoksalnie największe wpadki finansowe, dotyczą właśnie tych „okazyjnych” zakupów. Na samym początku unikajmy też kupowania mieszkań do renowacji. Zwłaszcza kiedy nie mamy odpowiedniej wiedzy, co do wyceny kosztów remontu i mebli.

Kolejne kroki

Kiedy już wybierzemy odpowiednią nieruchomość, to najpierw dokładnie przyjrzyjmy się sytuacji prawnej i finansowej danego developera czy osoby, od której będziemy nabywać prawa do lokalu. Jeśli nie wiemy jak przygotować odpowiednią dokumentację i umowy, to postarajmy się zasięgnąć porady specjalisty lub udajmy się do radcy prawnego czy notariusza. Po zakupie musimy umeblować mieszkanie. Należy je wyposażyć w miarę tanie sprzęty, choć dobrze by było, aby były one solidne. Musimy mieć świadomość, że większość wynajmujących nie będzie przesadnie dbała o sprzęty w domu. Dlatego dobrze będzie, jeśli mają one odpowiednią trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy już umeblujemy mieszkania i wyposażymy je w stosowne urządzenia i sprzęty, to przyjdzie nam poszukać wynajmującego. Najkorzystniej jest wynajmować mieszkania osobom z dziećmi lub parom małżeńskim. Nie tylko jest tutaj najmniejsze ryzyko, że mieszkanie zostanie zdemolowane, ale też największa szansa, że czynsz będzie płacony regularnie. O ile student może wyprowadzić się z dnia na dzień i przenocować u kolegi, to rodzina z dziećmi potrzebuje stabilności. Kolejnym słowem klucz jest zarządzanie. Chodzi o monitorowanie płatności i windykacja. Nie gódźmy się tutaj na żadne opóźnienia. Jeśli umówiliśmy się, że czynsz jest płacony do danego dnia miesiąca, to nawet minimalne opóźnienie, powinno się spotkać z reakcją. Wyjątki możemy zrobić dla osoby, która wynajmuje od nas mieszkanie przez wiele lat i wyjątkowo ma przejściowe kłopoty finansowe.

Sprawdź również na: https://inwestujwnieruchomosci.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%