Kolejne medale młodych pływaków włocławskiego Wodnika. Ze Świecia przywieźli 7 krążków!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:01, 19.05.2019 . Aktualizacja: 11:50, 20.05.2019
Skomentuj Włocławianie zdobyli 7 medali za konkurencje indywidualne. Fot. Nadesłane Włocławianie zdobyli 7 medali za konkurencje indywidualne. Fot. Nadesłane

Pływacy UKP Wodnik Włocławek wzięli udział w III Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Świecia. W rywalizacji wzięło udział 14 włocławian.

Do rywalizacji stanęło 430 zawodników reprezentujących 29 klubów z całego kraju. Barw UKP Wodnik Włocławek broniło 14 pływaków: Jakub Brodowicz, Mikołaj Andrzejak, Marcel Andrzejak, Krzysztof Konieczny, Igor Król, Karol Król, Sergiusz Kulpa, Justyna Masłowska, Mariusz Minta, Zofia Minta, Adam Pawlak, Olivier Piątek, Amelia Śmiłowicz i  Zuzanna Wałęsa, którzy przygotowywali się pod okiem trener Ewy Paćko.

Włocławianie zdobyli 7 medali za konkurencje indywidualne. 3 medale wywalczyła Zosia Minta. Młoda zawodniczka była najlepsza na 50 metrów stylem klasycznym. Dwukrotnie stawała też na drugim stopniu podium: na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

- 2 medale zdobył też Olivier Piątek: złoty za 50 metrów stylem dowolnym oraz  srebrny za 100 metrów dowolnym. 2 srebrne krążki przywiózł ze Świecia też Karol Król, który startował na 100 metrów stylem dowolnym oraz w 50 metrów stylem klasycznym. Ponadto większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe i uzyskała również wysokie lokaty - poinformowała Paulina Piątek, członek zarządu UKP Wodnik Włocławek.

W III Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Świecia Zofia Minta zajęła 2 miejsce, a Karol Król i Olivier Piątek miejsce 3 w rywalizacji o tytuł najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika w swoich rocznikach.