Gdynia zdobyta! Anwil wygrał bój o finał. Wspierało go 2 tys. włocławskich kibiców

22:00, 26.05.2019 N.S Aktualizacja: 09:30, 27.05.2019
Skomentuj Anwil wspierało ok. 2 tys. kibiców z Włocławka. Fot. Natalia Seklecka Anwil wspierało ok. 2 tys. kibiców z Włocławka. Fot. Natalia Seklecka

Nieoficjalne dane mówią, że do Gdyni pojechało ok. 2 tys. kibiców z Włocławka. Trybuny w tamtejszej hali były niemal w połowie białe i niezwykle głośne. Anwil grał więc jak u siebie i - podobnie jak we Włocławku - pokonał Arkę. W czwartek (30.05.) rozegra w Toruniu pierwszy mecz finału.

Arka zaczęła mecz od serii 11:0. Niemoc Rottweilerów przełamał Walerij Lichodiej, który w pierwszych minutach wziął na siebie zdobywanie punktów. Później dołączyli do niego pozostali zawodnicy, m.in. Chase Simon. Przed końcem tej odsłony Anwil zdołał wyrównać wynik na 26:26.

Druga kwarta to dalsze popisy strzeleckie Simona. Dobrze zaprezentował się także Aaron Broussard. Już w połowie kwarty Rottweilery zdołały wypracować kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca tej części meczu. Na przerwę schodziły, prowadząc, 48:55.

Po przerwie Arka przystąpiła do gry z nową energią i odrobiła większość strat. Anwil szybko odzyskał kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i nie tylko odrobił, ale nawet powiększył przewagę (po trzech minutach tej części prowadził 63:53). Gospodarze zaliczyli jednak kolejną serię 11:o. Przerwał ją trójką Kamil Łączyński. Od tego momentu walka toczyła się niemal punkt za punkt. W końcówce Rottweilery znów odskoczyły i po 30 minutach prowadziły 78:71.

Ostatnią część spotkania Arka zaczęła od dwóch nieudanych prób za trzy Jamesa Florence'a. Najlepszy strzelec ostatniego meczu (zdobył 38 punktów) tym razem nie zdołał ani razu trafić do kosza. Popis strzelecki dał natomiast Ivan Almeida, który trafił kilka trójek, w tym jedną z faulem. Prowadzenie gości wzrosło po nich do 15 punktów (88:73). W drugiej części kwarty Arka zdołała odrobić część strat. Ostatecznie zespół Igora Mililcicia wygrał 97:109.

Anwil wygrał półfinałową rywalizację 3:2. W czwartek (30.05.) rozpocznie finałowe zmagania z Twardymi Piernikami.

Arka Gdynia - Anwil Włocławek 97:109 (26:26, 22:29, 23:23, 26:31)

Arka: Bostic 37, Dulkys 15, Wyka 14, Szubarga 11, Wołoszyn 9, Ginyard 6, Ponitka 5, Florence 0, Garbacz 0.

Anwil: Simon 32, Almeida 22, Broussard 11, Łączyński 11, Ignerski 11, Szewczyk 8, Lichodiej 6, Zyskowski 4, Michalak 3.

36 0

Frasunkiewiczowi odrosną włosy, osiwieją i zaraz odpadną z takiego obrotu spraw.
... może to nie ma sensu panie trenerze arki ale musiało się wydarzyć 22:30, 26.05.2019

POLAK1POLAK1

39 0

Gdzie jest teraz ten lolek który tak dumnie wypisywał, że Anwil przegra w 3 meczach ? Teraz oczywiście każdy będzie siebie nazywał kibicami Anwilu(na facebooku szaleństwo). Tylko jak nie szło to były wyzwiska i jakieś brednie żeby zaorać halę. 22:42, 26.05.2019

JokerJoker

37 2

To był najpiękniejszy mecz w wykonaniu zespołu Anwilu wygrała cała drużyna czapki z głów!!!! Jestem dumny z drużyny!! 23:05, 26.05.2019

Jarek Jankes Jarek Jankes

25 1

Wspaniały mecz w wykonaniu Anwilu Włocławek. Cała drużyna pokazała serce do walki wznosząc się na wyżyny swych umiejętności. Dziękuję Ivanowi że przełamał się i uczynił to że wszyscy kibice Anwilu są bardzo szczęśliwi. A reszcie zespołu również dziękuję. Zagraliscie kapitalnie i udowodniliscie wszystkim że jesteście najlepsi. Jesteście wielcy. ANWIL WŁOCŁAWEK THE CHAMPION ???? 23:21, 26.05.2019

witz2witz2

21 2

Brawo Anwil. Po takim pechowym sezonie wydawało się, że awans do strefy medalowej będzie sukcesem. Jak widać, finał to też może nie być wszystkim, czego dokona Anwil.
Jestem zadowolony, że po takich szumnych zapowiedziach niektórych sympatyków Arki i sezonem 0:5 dla gdynian, Anwil potrafił się zmobilizować i wygrać te najważniejsze trzy mecze.
Co teraz Arce po tych pięciu wygranych, jak zostaje im tylko walka o brąz (nie całkiem pewny).
Gratulacje jednak dla obu drużyn, bo stworzyły wspaniały spektakl. No cóż, ktoś musiał przegrać. Cieszę się, że to jednak nie my.
Cieszą mnie również finałowe derby kujawsko-pomorskie. 23:53, 26.05.2019

kibic ...kibic ...

6 1

Ten ćpunek z Bydgoszczy już nie gra w Gdyni ? 23:56, 26.05.2019

witz2witz2

24 1

Na konferencji prasowej po czwartym meczu Frasunkiewicz bredził o jakiejś brutalnej grze Anwilu. Jeżeli tak, to niech sobie popatrzy na statystyki.
- mecz czwarty faule - Arka 26, Anwil - 20
- mecz piąty faule - Arka 30, Anwil - 22.
W poprzednich meczach play off, w jednym tylko Anwil miał o 2 faule więcej od Arki.
To faktycznie wskazuje, jak brutalnie grali nasi zawodnicy.
Frasunkiewicz - trochę obiektywizmu i honoru. Ogólnie - wstyd. 00:05, 27.05.2019

007007

14 3

Brawo Anwil.A swoją drogą prezydencik Wojtkowski zamiast wspierać swą drużynę w Gdyni pojechał fetować porażkę Brejzy do europarlamentu. 01:28, 27.05.2019

Kibic6Kibic6

14 2

Przed serią, stawiałem na Gdynian 3-1 i pisałem też przy 0-2, że tylko cud może dać awans Anwilowi i nie wiem czy ten cud nadszedł, ale jak miło się teraz pomylić. Brawo Anwil !
02:50, 27.05.2019

NICKNICK

20 0

BRAWO ZA WYGRANĄ.
ALE BŁAGAM ZMIEŃMY NASZE "Chirliderki" - SPASŁY SIĘ I CAŁY CZAS TEN REPERTUAR OD LAT. A NAJLEPIEJ ZMIENIĆ NA INNĄ NOWĄ DRUŻYNĘ - JUŻ NIE P. JUDYTY. NIE PASUJĄ DO MISTRZÓW POLSKI 07:07, 27.05.2019

10 1

jestem za! patrząc na inne Panie z innych drużyn. Wszystko równo a u nas - tragizm taneczny.
07:11, 27.05.2019

UfffUfff

5 24

Zlikwidowac ten klub Anwil. 07:07, 27.05.2019

nowynowy

15 0

co prawda to prawda. Wstyd że mamy takie chirliderki - tak jak drużyna to i oprawa taneczna powinna być na poziomie a nie jak z podwórka. Gwiazdorzą tylko. Beztalencia 07:16, 27.05.2019

Ironia i sarkazmIronia i sarkazm

3 9

W tym Włocławku to niema chyba innych rozrywek tylko ten anwil. 08:52, 27.05.2019

Hub 79Hub 79

0 0

Popieram, nie ma nic innego. 19:44, 27.05.2019

9 1

Wspaniały mecz w wykonaniu Anwilu Włocławek. Igor Milicic bardzo mądrze poprowadził zespół i udowodnił wszystkim niedowiarkom że to jego drużyna jest lepsza od Gdynian. Umarł nosa wszystkim niedowiarkom. Byłby przecież takie głosy że Anwil odpadnie już w ćwierćfinale. A tymczasem to właśnie Anwil pokazał charakter i pokonał Stal. Również i półfinał z Arką miał być dla Anwilu wielką porażką. Po dwuch przegranych meczach zawodnicy Igora Milicica wznieśli się na wyżyny swych umiejętności i zdeklasował drużynę z Gdyni wygrywając całą serię 3:2. Pokazali wszystkim że gdynianie to tylko napompowany gwiazdami balon i wystarczy tylko szpileczka i balon pęka. Tą szpileczka okazał się Brusard, Simon oraz Ivan Almeida. Anwil Włocławek Najlepszy w Polsce jest!!! Anwil Champion ???? 09:21, 27.05.2019

0 0

No pewnie że Milicic umarł nosa. 19:42, 27.05.2019

Anwil 123Anwil 123

5 3

Brawo Anwil jedyny zespół w mieście który nie przynosi wstydu no może jeszcze siatkarki i piłkarki bo reszta ta cała wieśławia i. I liderki to porażka zlikwidować te kluby bo wstyd 09:38, 27.05.2019

Nie lubię koszykówkiNie lubię koszykówki

4 3

Ehh... Jestem tu zupelnie przypadkiem na Facebooku czy tu wyświetliło mi sie jakis czas temu, ze Anwil przegrywa z Gdynia 2:0 komentarze zagorzałych, wiernych, cudownych kibiców wtedy byly tak chamskie w stosunku do tej drużyny, że czytając je gdzie nie jestem kibicem naszej drużyny było mi przykro, ze wy tacy kibice potraficie tak pojechać po swoim zespole. A dziś Anwil mistrz, jest kochany, cudowny, najlepszy eh i ah. Żal naprawdę. 10:49, 27.05.2019