Świetny występ Klaudii Kazimierskiej. Włocławianka zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 13:45, 22.07.2019 . Aktualizacja: 08:53, 23.07.2019
Skomentuj Klaudia Kazimierska rywalizowała już z Oliwią Sarnecką podczas Mistrzostw Polski U-20 w Raciborzu. Fot. Nadesłane Klaudia Kazimierska rywalizowała już z Oliwią Sarnecką podczas Mistrzostw Polski U-20 w Raciborzu. Fot. Nadesłane

W miniony czwartek rozpoczęły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy juniorów. Reprezentantka włocławskiej Vectry w biegu na 1500 metrów zajęła ostatecznie piąte miejsce.

Klaudia Kazimierska wywalczyła awans do finału lekkoatletycznych Mistrzostw Europy juniorów już w pierwszy dzień imprezy. Polka została początkowo zgłoszona do rywalizacji na 1500 i 3000 metrów, ale ostatecznie pobiegła tylko na krótszym dystansie.

W biegu eliminacyjnym, z czasem 4:27,50 była trzecia. Ubiegłoroczna medalistka Mistrzostwa Europy juniorów do finału imprezy nie przystępowała w roli faworyta. Podopieczna Agnieszki Nowakowskiej miała jednak duże szanse na medal, o czym informował Polski Związek Lekkiej Atletyki.

- Przed rokiem na Węgrzech Klaudia Kazimierska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy kadetów w biegu na 1500 metrów. W niedzielę w Borås Włocławianka była bliska wywalczenia kolejnego krążka, ale ostatecznie z czasem 4:29.83 zajęła piąte miejsce - podaje na oficjalnej stronie internetowej Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Mistrzynią Europy została Delia Sclabas. Drugie miejsce zajęła Sarah Healy, a trzecie Tugba Toptas. Tuż za plecami włocławianki, linię mety przekroczyła inna reprezentantka Polski - Oliwia Sarnecka.

Swój wynik skomentowała zawodniczka, która uważa 5. lokatę na Mistrzostwach Europy Juniorów za dobry wynik.

- Wczoraj skończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Borås, jadąc tam nastawiałam się na zaciętą walkę i bardzo mocną konkurencję. Nie pomyliłam się, poziom był wysoki, a ja dałam z siebie wszystko, jestem 5. juniorką w Europie na 1500m (2. wśród młodszego rocznika 2001). Nie jest to spełnienie moich marzeń, chciałam czegoś więcej, ale zrobiłam wszystko co mogłam. Walczyłam z rywalkami i ze sobą, nie będę ukrywać tu, że jestem niezadowolona - napisała na facebooku Klaudia Kazimierska.

Na filmie można obejrzeć czwartkowy bieg eliminacyjny, w którym kazimierska zajęła trzecie miejsce.