Zamknij

Poznaj zastosowanie wyciągu budowlanego

00:00, 03.01.2020 artykuł sponsorowany

Wyciągi budowlane umożliwiają transport ciężkich materiałów. Najlepsze jakościowo modele bez problemów przenoszą ładunki o wadze od 250 do 300 kg. Każdy właściciel firmy budowlanej powinien je mieć w swoim parku maszynowym. Poznaj zastosowanie, sposób obsługi i możliwości tych urządzeń.

Zastosowanie

Wyciąg budowlany jest popularnym urządzeniem, z którego korzystają firmy z różnych branż. Napędza go silnik elektryczny lub spalinowy. Wyciąg służy do transportu materiałów budowlanych. Jego główną zaletą jest duży udźwig. Dzięki niemu można przenosić m.in. cegły, pustaki czy elementy pokrycia dachowego na duże wysokości. W ten sposób prace budowlane czy konserwacyjne przebiegają znacznie sprawniej. Wyciągi budowlane są na tyle uniwersalne, że ich zastosowanie nie jest niczym ograniczone. Co więcej, poszczególne parametry sprzętu można dopasować do wymagań klienta. Z tego powodu używa się ich na placach budowy na całym świecie. Wyciągi służą nie tylko do wznoszenia budynków, ale też i masztów czy terminali.

Obsługa

Mimo iż wyciąg to nowoczesny sprzęt, to jego obsługa nie jest skomplikowana. Niektóre wyciągi budowlane składa się na placu budowy, niektóre są już gotowymi urządzeniami, które należy wyłącznie przetransportować i ustawić we wskazanym miejscu. Co do sposobu obsługi, to wystarczy położyć ładunek, zabezpieczyć go i wcisnąć odpowiedni przycisk. Wówczas platforma ruszy w górę i zatrzyma się we wskazanym miejscu, zazwyczaj tam, gdzie występuje załamanie szyn. Udźwig jest zależny od rodzaju wyciągu. Istnieją urządzenie zdolne podnieść ciężar 300 kg, czy 250 kg. Podczas wybierania modelu warto zwrócić uwagę, na jaką wysokość jest w stanie wznieść ładunek. Maksymalna wysokość podnoszenia w większych wyciągach wynosi nawet 36 metrów. Niemniej jednak są również mniejsze maszyny, które bez problemów przetransportują ładunek do 20 metrów.

Dodatkowe możliwości

Zakup wyciągu budowlanego to inwestycja na długie lata. Najlepsze wyciągi budowlane można rozbudowywać poprzez zakup dodatkowych akcesoriów, które sprawią, że urządzenie będzie jeszcze bardziej funkcjonalne. Np. markowe wyciągi można dopasowywać do dachów o różnych krzywiznach. Co więcej, takie urządzenie można szybko zmontować i zdemontować i tym samym skrócić czas pracy. Zaletą jest także fakt, iż urządzenia wyposażone w koła i specjalne zaczepy, dzięki którym transport z punktu A do punktu B nie będzie problemem. Ponadto, do sterowania lżejszymi modelami wystarczy mieć prawo jazdy kategorii B.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%