Zamknij

Nowoczesne operacje kręgosłupa - za i przeciw

00:00, 12.08.2020 artykuł sponsorowany

Powszechnie funkcjonuje przekonanie, iż tylko osoby starsze zmagają się z bólami kręgosłupa. W rzeczywistości sprawa ta wygląda jednak nieco inaczej. Coraz więcej młodych ludzi trafia bowiem do specjalistów z problemami związanymi z kręgosłupem. Niekwestionowanie jest to problem społeczny, który został wywołany na skutek obecnie panującego stylu życia. W poniższym artykule znajdziesz szereg przydatnych informacji na temat innowacyjnych metod radzenia sobie z tego rodzaju przypadłościami.

Jakie są przyczyny występowania bólu kręgosłupa u młodych ludzi? 

Młode pokolenie coraz częściej zgłasza się z tego rodzaju problemami, które spowodowane są niewłaściwym trybem życia, choć zdarza się, że taka dolegliwość pojawia się też z uwagi na uwarunkowania genetyczne lub w wyniku powikłań pooperacyjnych lub poporodowych w przypadku kobiet. Najczęściej jednak przyczyny są następujące:

  • siedzący tryb pracy, 
  • spędzanie długich godzin w jednej pozycji, 
  • siedzenia na niedostosowanych do pracy krzesłach, 
  • brak aktywności fizycznej.

Jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa?

Leczenie kręgosłupa, którego efektem ma być zoptymalizowanie dolegliwości bólowych, to zwykle długotrwały proces. Na rynku dostępnych jest jednak wiele metod i innowacyjnych technik, które w dość szybkim tempie są w stanie uśmierzyć ból. Specjaliści bardzo często polecają endoskopowe operacje, ponieważ są to najbardziej nieinwazyjne rozwiązania. Tego rodzaju operacje kręgosłupa świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku osób, które posiadają liczne bliznowacenia powstałe na skutek innych zabiegów. Endoskopowe operacje to również świetna alternatywa dla osób, u których występuje przepuklina krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym oraz w przypadku osób, u których zdiagnozowano różnego rodzaju patologie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Endoskopia to też doskonałe rozwiązanie w przypadku osób starszych i schorowanych, które z uwagi na przebyte choroby nie mogłyby zostać zakwalifikowane do tradycyjnej operacji. 

Przebieg zabiegu 

Endoskopia wykonywana jest na sali operacyjnej. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się innowacyjny sprzęt, który jest adekwatny dla nowoczesnej chirurgii kręgosłupa. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie o szerokości około jednego centymetra. Po odsunięciu tkanek otaczających zmianę wprowadzany jest endoskop. To właśnie wówczas odbywa się najważniejsza część całego procesu, którego celem jest uśmierzenie bólu. Endoskopowe operacje nie niosą za sobą skutków ubocznych, a okres rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki. Pacjent może wrócić do domu już na drugi dzień po operacji, a rehabilitacja wspomagająca efekty trwa najczęściej maksymalnie sześć tygodni.  

Korzyści jakie wynikają z poddania się endoskopii

Ta nowoczesna metoda niesie za sobą właściwie same pozytywne konsekwencje. Najważniejsze z nich to: 

  • krótki okres rekonwalescencji, 
  • brak ingerencji w mięśnie, więzadła i kości, 
  • niewielkich rozmiarów blizna pooperacyjna,
  • niskie ryzyko zakażenia dzięki braku ingerencji w tkanki, 
  • brak występowania skutków ubocznych. 
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%