Od lewej: Jarosław Chmielewski, Maciej Gawrysiak, Jacek Lebiedziński, Edyta Mokra. Fot. Ł. Daniewski
Czworo kandydatów na prezydenta Włocławka wzięło dziś udział w debacie prezydenckiej zorganizowanej przez Radio Pomorza i Kujaw. Zabrakło posła Marka Wojtkowskiego, który musiał być w Sejmie i prezydenta Andrzeja Pałuckiego, który nie przyjął zaproszenia.
W auli Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej byli: Jarosław Chmielewski (PiS), Maciej Gawrysiak (Włocławek Ponad Podziałami), Jacek Lebiedziński (Mieszkańcy Włocławka), Edyta Mokra (Bezpartyjny Włocławek). Na widowni zasiedli w większości członkowie komitetów wyborczych kandydatów.
W pierwszej części spotkania kandydaci dostali czas na przedstawienie się. Każdy zastosował inną metodę prezentacji. Edyta Mokra zwróciła uwagę, że najwięcej wie o pracy w administracji samorządowej spośród wszystkich kandydatów: - Moje doświadczenia są porównywalne z doświadczeniem ustępującego prezydenta - przekonywała.
Następnie kandydaci odpowiadali na jedno losowo wybrane pytanie dotyczące problemów Włocławka. Jacek Lebiedziński mówił o wysokich kosztach funkcjonowania pomocy społecznej. Jako prezydent chciałby pieniądze zaoszczędzone np. na funkcjonowaniu miejskich spółek przekazywać na pomoc najuboższym włocławianom. Nie chce budować bloków socjalnych, bo to jego zdaniem "tworzenie gett"".
Maciej Gawrysiak w odpowiedzi na pytanie jak przyciągnąć do miasta inwestorów, mówił o wykorzystaniu położenia Włocławka w pobliżu dwóch zjazdów z A1 i utworzeniu centrum logistycznego, które da miejsca pracy.
Jarosław Chmielewski, któremu przypadło pytanie o bezpieczeństwo zapory, stwierdził, że tylko kolejna zapoa na Wiśle zwiększy bezpieczeństwo włocławskiej, a prezydent z PiS lobbujący za jej budową będzie bardziej słyszalny w Warszawie, kiedy w 2015 roku PiS przejmie władzę w kraju.
Debatę zakończyły pytania od publiczności. Kandydatów poproszono o podanie nazwisk przyszłych zastępców prezydenta. Tylko Edyta Mokra wskazała Marka Popławskiego, byłego radnego, aktualnie kandydata do Rady Miasta z listy Bezpartyjnego Włocławka.
Jest zwycięzca debaty? Wszyscy kandydaci zaprezentowali się na podobnym poziomie. Najwięcej miejsc na widowni zajęli sympatycy Jarosława Chmielewskiego, przez co jego wypowiedzi wzbudzały największy aplauz.
Chuck18:05, 07.11.2014
Marek Wojtkowski jest posłem,więc zrozumiałe,że musi być na obradach,ale brak obecnego prezydenta świadczy o jego stosunku zarówno do mieszkańców jak i kontrkandydatów.
Włocławek nad Wisłą18:07, 07.11.2014
A kiedy Lebiedziński i spółka oddadzą pieniądze nam podatnikom za nieudane referendum! Jako podatnik mam prawo domagać się zwrotu moich podatków, abym mógł przeznaczyć na cele charytatywne a nie tych pospolitych złodziei w białych rękawiczkach. Zabrakło tutaj w debacie Pana Kłos, on by wam wystawił rachunki. Jest ekonomistą i każdego według zasług szybko by podsumował!
Włocławek nad Wisłą18:09, 07.11.2014
Już niedługo te stare twarze znikną z życia politycznego, idzie nowe pokolenie, które rozliczy stare. Oj będzie się działo..............!!!!!!!!!!!!!
wyborca18:35, 07.11.2014
pajace!
Orator19:05, 07.11.2014
Dwójka została wyrzucona z roboty za niekompetencje, trzeci to klawisz a ten czwarty to nawet nie wiem kim jest!!!! Z kim tu zatem rozmawiać i o czym??????
Pozostałe komentarze
Włocławek nad Wisłą18:01, 07.11.2014
Witam. Czytam te komentarze i tak sobie myślę - o co tutaj chodzi! Mamy demokrację i wolny kraj. Zbliżają się wybory a kandydaci prześcigają się w pomysłach. Dziś na osiedlu Południe rozmawiałem z kandydatem na radnego SLD Zbigniew Kłos, który wyraził własną opinię odnośnie pracy obecnych radnych. Zaintrygowała mnie jego wypowiedź, jak również jego osobowość. Jest to człowiek spełniony zawodowo oraz człowiek normalny z charyzmą. Dwa lata temu był bezrobotny a dziś prowadzi własną firmę. Tutaj Ci prominenci wiele się wymądrzają a nic konkretnego w życiu nie zrobili. Pan Zbigniew Kłos jest na dalekim miejscu na liście, ale podejrzewam, jak by pojawił się na tej debacie to wszystkich by pogrążył i byłby wielki cyrk. Dlatego też będę głosował na ludzi nowych i młodych a temu towarzystwu już dziękuje.
FENRIZ19:16, 07.11.2014
Może Pan Kłos przestanie podszywać się pod nickiem Włocławek nad Wisłą i przestanie wypisywać peany na swój temat. Ekonomista z niego taki jak z koziej d..y trąba.
kubuś puchatek20:04, 07.11.2014
Powiem pod adresem kandydatów na Prezydenta, mogą się nawzajem nie tylko nie lubić ale i nie cierpieć. Nikt im nie karze być Prezydentem to Oni sami pchają się i walczą niby ze sobą. Powinni pokazać trochę kultury i obycie a nie to buractwo jakie zaprezentowali nie przychodząc. Ci co nie byli na debacie z tzw. kandydatów pokazali, że:
1. Tak naprawdę są ludźmi o bardzo wątpliwych wartościach moralnych.
2. Mają poważny przerost formy nad treścią i nie zasługują na to aby mieszkańcy odbierali ich poważnie.
3. Skoro Oni pokazali, że wypięli się na nas to teraz mieszkańcy powinni wypiąć się na nich i w wybory potraktować ich tak samo głosując na wszystkich innych tylko nie tych dwóch.
4. Najbardziej dziwić mógłbym się obecnemu Prezydentowi, ale prezentowane wartości utwierdziły mnie w przekonaniu, że głos oddany na tę osobę to głos do dalszej degradacji miasta i obstawiania się ludźmi prezentującymi fundamentalizm myślowy i zacofanie kulturowe z czasów kamienia łupanego
Tubus20:20, 07.11.2014
Przecież rzeczą oczywistą jest, że listopadowy mecz o prezydenturę Włocławka odbędzie się z przerwą w rozgrywkach. Do przerwy grać będzie oczywiście cała 6-tka. Po przerwie, do dalszej rozgrywki pozostanie tylko dwóch; Pałucki i Wojtkowski! Nie muszą bawić się zatem w tego rodzaju spotkania z czwórką outsiderów, których wypowiedzi wyborcze bywają jedyne w swoim rodzaju! mam przekonanie,że zostaną w annałach historii Włocławka na długo... Biorąc to pod uwagę, spodziewam się (niekoniecznie przecież w pierwszej części meczu) bezpośredniego spotkania Pałucki vs. Wojtkowski. Z jedną wszakże radą dla kandydata Wojtkowskiego; żeby się cieleśnie nie narażał i na spotkanie z Pałuckim przyszedł raczej bez krawata!
rezydent20:37, 07.11.2014
Tubus ! stawiam dziesięć orzechów ,że drugiej tury nie będzie. Wygra Pałucki, a kasa miejska zaoszczędzi na kosztach opłaty komisji wyborczych i nam będzie się żyło lepiej i dostatniej.
arni20:51, 07.11.2014
Nie przychodzenie na debaty jest lekceważeniem wyborców ale wiocha panie Pałucki i Wojtkowski !!
karol20:52, 07.11.2014
Tubus na żywca opowiadasz jeszcze większe bzdury ?
funerał21:16, 07.11.2014
Tubuss o ty mój mistrzu ceremonii pogrzebowej, się zastanawiam kto tobie mowę wygłosi Kiszczak?
Tubus21:26, 07.11.2014
~ rezydent / 20:37, 07.11.2014
Zakład przyjmuję! Stawiam jednego dolara!
Pośrednictwo po wyniku zakładów w red. DD.
I uważam, że kasa miejska więcej zaoszczędzi pieniędzy na drugiej części meczy wyborczego, niż na wydatkach "inwestycyjnych" Jego Chełmickiej Dostojności pana Pałuckiego! Jeżeli Czcigodny pan Pałucki nadal będzie prezydentem, to mam przekonanie,że wybuduje nam całą flotę pływających scen oraz niechybnie bazę portową dla wszelakich jachtów najbogatszych miliarderów świata, którzy przybędą jako zagraniczni inwestorzy, mający nieokiełznany zamiar definitywnie zażegnać włocławskie bezrobocie! Przynajmniej (zapewne) będzie próbował, wspierany ze wszech miar przez swoich akolitów. :D
rumcajs nr1.21:29, 07.11.2014
Klakierzy w PiSie to " oczywista oczywistość"
Młode wilczki zbyt szybko chcą się nachapać no i ..udławią się jak Hofman czy Kamiński.
Żerowanie na podatnikach- ten sport najlepiej im wychodzi i każda opcja polityczna ma takich.. ale posłowie są tacy jak społeczeństwo więc nie ma czemu się dziwić. Wśród "zwykłych" zjadaczy chleba też są uczciwi i szuje .. taki mamy klimat!!!
Tubus21:33, 07.11.2014
~ funerał / 21:16, 07.11.2014
Aleś ty durnowaty! Chyba się naćpałeś chłopaczku, bo nie wiesz o czym piszesz.
ciemny21:51, 07.11.2014
Tubus, Wojkowski ma szansę na druga turę dokładnie taką samą jak ja. Ja jednak nie startuje.
Alojzy22:01, 07.11.2014
10 listopad to data urodzin naszego włodarza.
Myślę, że mieszkańcy złożą mu życzenia i docenią jego nakład pracy wniesiony w rozwój naszego miasta.
chytry 3 razy traci!22:23, 07.11.2014
Kto chwyta dwie sroki za ogon, żadnej nie złapie, a cóż dopiero gdy chce złapać trzy sroki? Wojtkowski jedną srokę już trzyma (jest posłem) i próbuje złapać dwie następne: dla siebie fotel prezydenta Włocławka, a dla żony fotel burmistrza Lubrańca. Finał łatwy do przewidzenia - wszystkie sroki straci, bo za rok do parlamentu też już się nie przebije!
bezrobotny22:31, 07.11.2014
Poluzujcie gumę w majtkach, bo czytam same głupoty !!!
Cały czas ta sama melodia! Przecież to Wy nakręcacie tą całą sprężynę wyborczą!
sporty ekstremalne22:54, 07.11.2014
Wojtkowski nie był na debacie bo musiał być w sejmie? Wychodzi na to, że ten pan jedną nogą stoi we Włocławku, a drugą w Warszawie. Ta figura to baaaardzo niebezpieczny szpagat i nawet wysportowany człowiek długo w tej pozycji nie wytrzyma.
Wydra23:29, 07.11.2014
Chłopaki! Życzę Wam powodzenia. Bez względu który z Was zostanie prezydentem jestem przekonana o tym, że pęknie wreszcie ten zaklęty krąg i mieszkańcy wreszcie odetchną z ulgą.
xaxier00:15, 08.11.2014
tonący brzytwy się chwytają,już wiadomo że rozgrywka będzie między Wojtkowskim i Pałuckim.mam nadzieje że mieszkańcy dadzą szansę innym niż czerwonym.
antyTubus2403:24, 08.11.2014
Tubus to Maciej M.... lub ktos z jego zalogi. Pewnie on sam. Niestety ten Pan doprowadzil do tego ze Palucki wygra w pierwszej turze. Najpierw niszczac opozycje podkladajac pod nia twarz Jacusia a teraz promujac mokry komitet.
Tubus ma nadzieje na duza kase przy Wojtkowski ale jej nie bedzie mial bo Wojtkowski nie wygra a nawet jezeli cudem tak to bylby samobojca robiac interesy z Maciejem , ktorego aspiracje nie koncza sie tysiacach zlotych ale na milionach. Wiec Tubus bierz Jasia Edyte Wojtka Jacka i zaczynaj plakac. Sam to zjeba...
Wernyhora03:38, 08.11.2014
Powiem wam jak bedzie, mowilem to jednej Pani dawno:
1. Lebiedz poprze Pale w drugiej turze, cena to prezes spolki Baza
2. Druga tura jest watpliwa bo Pala wygra w pierwszej
3. Dla Wojtkowskiego to tylko promocja przed sejmowymi
4. Chmielewski niestety ma male szanse bo Zbonik przycial mu fundusze, elektorat jest glupi a media ma wrogie bo wiedza, ze nie jest latwy do zlamania i interesikow
5. Gawrysiak niestety nie ma szans mimo tego ze pod wzgledem czystosci zyciorysu i intencji jest rowny Chmielewskiemu
6. Mokra wiadomo o co chodzi, i pod wzgledem kampanii i metod glosowania i k elektoratu. Poprze tego kto da, a da ten co ma wladze. Czyli Pala.
7. W skrocie Lebiedz/Mokra popiera Pale, Gawrysiak do konca stoi przy Wojtkowskim, Wojtkowski jest pasywny
8. Nikt na tym nie zarabia, nowy. I o to chodzi. Kolko sie zamyka. Biznes sie kreci dalej.
9. Nowa Rada Miasta, Pala kupuje kogo chce jak z karty z menu w Ratuszowej. Za drobne grosze.
10. Biznes sie kreci a jeden Pan wtapia troche kasy przez swoj chory mozg :) i to jest pozytywny aspekt tej historii na najblizsze cztery lata.
słuchałem debaty 10:07, 08.11.2014
Wernyhora Lebiedziński powiedział podczas debaty, że na pewno nie poprze Paluckiego. Więc po co te bzdury wygadujesz.
bezrobotny10:12, 08.11.2014
> Wernyhora < To co napisałeś to strzał w dychę !!!
Wystarczy poczytać gdzie kto w ostatnim czasie pracował i ile zarabiał z naszych podatków !
Masz u mnie punkcik !!!!
Kaziu10:16, 08.11.2014
Lebiedziński już pokazał, że zależy mu na mieście robiąc referendum i wbrew co wypisują tutaj kolesie Pałuckiego, którzy narazili nie miasto, ale Państwo na dużo większe straty finansowe przez postępowanie, które wywołali bezpodstawnymi oskarżeniami. Mało tego nerwy jakie mieszkańcy stracili w przypadku procederu nachodzenia ich w domach powinny raz na zawsze SLDowców zdyskredytować. Dziadostwo ma w nosie mieszkańców, zarówno młodych jak i starych, z tym, że młodzi nie dają się oszukać, a starzy naiwnie tkwią przy SLD.
george10:43, 08.11.2014
wernyhora ty nagrywaczu
wyborca11:01, 08.11.2014
w drugiej turze spotka się Obecny i Chmielewski
Hubcion12:26, 08.11.2014
Kto to jest Kłos? To nowy koleś starej gwardii komuchów. Kłos jest umoczony trzyma z nimi, za każdym oddanym na niego głosem stoi oddany głos na Pałuckiego.Ludzie zastanówcie się czy chcecie żeby SLD zniszczyło miasto do reszty?
rumcajs12:51, 08.11.2014
dziwne ze pan wojtkowsi nie ma czasu na debate ale bywac w cw 24 to ma czas
m13:02, 08.11.2014
ale zainteresowanie
Bosy Antek13:47, 08.11.2014
Do takiego gremium też bym nie przyszedł.
mruczek14:23, 08.11.2014
~ Kaziu / 10:16, 08.11.2014
Decyzja o referendum i chęć wysadzenie Pałuckiego z siodła, to był przede wszystkim skutek OSOBISTYCH rozliczeń inicjatorów tego wydarzenie a Pałuckim. Ekonomiczno-inwestycyjne "wygibasy" Pałuckiego były jedynie pretekstem, zasłoną dymną dla tych osób, ktorych celem było "zapłata" za to, co im Pałucki zrobił! Każdej osobie z owych inicjatorów zdrowo dowalił! Lebiedzińskiemu - że go wysiudał z funkcji! O. Krut-H., że "ukradł jej splendory wynikające z reanimacji Browaru oraz rewitalizacji Nadwiśla.
PiS - chyba nie trzeba przypominać klęski Zbonikowskiego w wyborach. I to jest prawdziwe i autentyczne dno rzekomego działania tej hunty dla społeczeństwa!
Ja nie jestem miłośnikiem prezydentury Pałuckiego! I nie kandyduje na radnego z SLD, ani z innej paczki!
jajco16:39, 08.11.2014
Rozbawiła mnie redaktorka WC. Obejrzałem se audycje wyborczą z udziałem Kuxniewicza, Chmielewskiej i Sobolowskiego. Wg Ziólkowskiej, to wartościowi ludzie, tak powiedziała.
No to ja jej życzę wartości takiej jaka wykazał Sobolewski przy słynnym na województwo rozliczeniu delegacji do Torunia. rzeczywiście "wartościowy".
mario20:39, 08.11.2014
SPOTKAŁA SIĘ PRZEGRANA CZWÓRKA
TRZECH PODRABIAŁO PODPISY - który jest winny
A PANI EDYTA JEST NOWAAAAAAA
THOR20:56, 08.11.2014
Jeśli chodzi o wywiad "Pani redaktor" wspomniany przez "jajco" na uwagę zasługuje również fakt, że Pani Chmielewska zadeklarowała,że nie należy do PO. W takim razie dlaczego na jej plakat i banerach jest logo tej partii? Pomijam fakt, że są one w myśl kodeksu wyborczego nielegalne - brak oznaczenia kto je finansował o czym CW wytykając to Radnemu H. i QQ raczej nie wspomniała.
SzacunPrezydencie21:38, 08.11.2014
TYlko Andrzej Pałucki reszta to PAŁY :D
edit22:03, 08.11.2014
Najlepiej wypadła pani Edyta Mokra. Jednak widać,że klasa sama w sobie.
lola22:03, 08.11.2014
Tylko Bezpartyjny Włocławek!!!!!!!!
młoda22:05, 08.11.2014
Stare pryki niech dadzą naprawdę prace młodym i sami idą na emeryturę,a nie dla kasy się pchają i gadają co to dla młodych nie zrobią.
for22:06, 08.11.2014
Kobieta najlepsza na prezydenta!
Rudewredne23:56, 08.11.2014
Jasiu przestań pisać o Mokrej :) 'edit' 'lola' 'for'
Rude won do lasu :) albo na wies tam gdzie Twoje korzenie :)
Jak tam dziadek? Dalej sie skarzy na znecanie itp, dlugi splacone?
Tobie to juz nawet Macius zrabany leb na kase nie pomoze. Ale pogadaj z nim to moze zaliczysz cos normalnego zamiast karla, wyda polecenie to ci da :)
owczarz10:27, 09.11.2014
parodia
Kujawiok10:31, 09.11.2014
Tylko Lubraniec!
Kura Emerytura14:33, 09.11.2014
"Mam odwagę, by wynająć najlepszych specjalistów w kraju w celu promocji naszego miasta." - słowa pani Mokry w artykule sponsorowanym na dd!
Interesujące stwierdzenie. Mam pytanie szanowana pani prezydent in spe: za czyje pieniądze ma nastąpić to zapowiadane wynajęcie jakichś ludzi do promocji Włoclawka i po jakiej linii znajomościowej? Po linii koleżeństwa ze studiów? A może wynajęcie jakiegoś "Asa" po linii akolitowo-rodzinnej, co w ostatnich latach jest w naszym mieście nader popularne?
No cóż - moim zdaniem - należałoby Pani podziękować za to szczere wyznanie i zarazem określenie pola działania w przyszłości, w przypadku, gdyby się Pani poszczęściło w wyborach, czego nie przewiduję! Dostrzegam w Pani planach powtórkę z przeszłości! Z lat pałuckich. Moi znajomi z innego miasta od dłuższego czasu - w czasie spotkań towarzyskich - nabijają się z "genialnej" promocji miasta w postaci betonowych skwerów.
DS20:26, 09.11.2014
aż WAS wszystkich czytać, żenada. Ble, ble, ble .... może wreszcie zacznijcie myśleć o NASZYM MIŚCIE nie tylko o swoich kieszeniach!!!!!!!
antykom21:49, 13.11.2014
Panie Kłos to pewne że wloclawek nad wisłą, zmień Pan nicka
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz