Jarosław Chmielewski z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany przewodniczącym Rady Miasta Włocławek VII kadencji. Znamy już też nazwiska trojga jego zastępców.
Rada Miasta VII kadencji zebrała się pierwszy raz w poniedziałek, 1 grudnia o godz. 14. Obrady na początku poprowadził najstarszy radny, 72-letni Stanisław Wawrzonkoski z SLD.
Na początku inauguracyjnego posiedzenia radni złożyli ślubowanie. Następnie wybrano przewodniczącego Rady Miasta VII kadencji. Zarówno radni Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej rekomendowali na to stanowisko radnego PiS, Jarosława Chmielewskiego. Był to pierwszy podczas tego posiedzenia formalny gest pokazujący, że koalicja PO i PiS we włocławskim samorządzie jest faktem.
Na zastępców przewodniczącego rady wybrano Joannę Borowiak (PiS) oraz z PO Ewę Szczepańską i Rafała Sobolewskiego (zagłosowało na niego wszystkich 25 radnych). Klub radnych SLD nie zgłosił kandydata na wiceprzewodniczącego rady.
Przypomnijmy, że w 25-osobowej radzie 10 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (Joanna Borowiak, Jarosław Chmielewski, Dariusz Jaworski, Stanisław Krzemieniewski, Olga Krut-Horonziak, Jacek Buława, Mariola Gawłowska, Piotr Czarnecki, Janusz Dębczyński i Józef Mazierski), 9 - Sojusz Lewicy Demokratycznej (Andrzej Pałucki, Krzysztof Kukucki, Tadeusz Raczyński, Jarosław Hupało, Stanisław Wawrzonkoski, Zbigniew Lewandowski, Krzysztof Grządziel, Dariusz Wesołowski i Damian Chełminiak), 5 - Platforma Obywatelska (Katarzyna Zarębska, Agnieszka Chmielewska, Ewa Szczepańska, Rafał Sobolewski, Krystian Łuczak), jeden mandat stowarzyszenie "Bezpartyjny Włocławek" (Tomasz Nagala).
Jarosław Chmielewski i prezydent-elekt Marek Wojtkowski, który przyszedł na sesję, potwierdzają zawiązanie koalicji złożonej z PiS, PO i niezależnego radnego Tomasza Nagali.
- PiS warszawskie cofnęło rekomendację poparcia kandydata (na prezydenta - red.), nie było tam mowy o koalicji - mówi Jarosław Chmielewski.
- Porozumieliśmy się z PiS oraz z panem Tomaszem Nagalą. Myślę, że taka stabilna 16-osobowa większość będzie dobrze służyła miastu - stwierdził Marek Wojtkowski.
SLD, po ośmiu latach rządów, przechodzi do opozycji.
Druga sesja Rady Miasta odbędzie się w najbliższy piątek. Zostanie na niej zaprzysiężony nowy prezydent Włocławka.
spider man18:58, 01.12.2014
PRZYGLĄDAJĄC SIĘ RADNEMU KUKUCKIEMU DOCHODZĘ DO WNIOSKU ŻE NA JEGO GĘBIE WYPISZ WYMALUJ ZAKWITŁ UŚMIECH jokera Z FILMU BATMAN.trochę to mu pasuje do tej głupkowatej postury.
olo18:59, 01.12.2014
Ten
sobeklewski z tym gestem to pajacuje na kazdym zdjęciu.
Agnieszka20:00, 01.12.2014
Panie Prezydencie Andrzeju Pałucki dziękuję za te 8 dobrych lat. Smutno mi, że tak się to skończyło:( Może Włocławek się ocknie z tej wojtkowskiej hipnozy.
ŻAWIŚLAK20:02, 01.12.2014
POCZUŁEM SIĘ JAK W 1980ROKU
TAK TRZYMAĆ KOALICJO
TERAZ ZLIKWIDOWAĆ PRYWATNE FOLWARKI PANÓW PREZESÓW KTÓRZY ZASILALI KONTA PARTII SLD (MPEC, MPWIK ,SANIKO MPK ITP)
WALCZCIE O TO ŻEBY WŁOCŁAWEK STAŁ SIĘ PRZYJAZNY I TANI DLA KAŻDEGO MIESZKAŃCA.
Realista 20:44, 01.12.2014
Pani Agnieszka Chmielewska , która w spotach , wywiadach i programie przedstawiała rodzinę jako jedną z ważniejszych wartości , a Ona sama dobrze wie jakie rzeczy ma na sumieniu , i Wy ją wybraliście , kabaret , fałszywa osoba
Pozostałe komentarze
Obserwator19:03, 01.12.2014
panowie z SLD zwłaszcza usmiechniety qu ru ku ku nic nie beda robić oddawać ważne ale nie ważne glosy brać diety i się śmiać w duszy i sciskac kolana i przebierac nogami.Emeryci na emeryturę a politycznie mianowani do urzedu pracy marsz.
ahaaaa19:24, 01.12.2014
To jednak mamy PO z PiSem haha, niezly start. Do tego Chemielewski będąc przewodniczącym Rady Miasta będzie miał aż 3 zastępców? poważnie? aż 3? Toć to będzie to samo jak za Pałuckiego tylko że inne nazwiska, partia i tyle. Czas zacząć obstawiać swoich ludzi...
DARIUSZ19:52, 01.12.2014
Ale się przebrali Mazierski z P.O, piękna tylko inaczej, specjalistka o włocławski ruder Horaziak, na P.I.S. To trzeba mieć charakter tylko dla kapuchy.
wyborcy20:16, 01.12.2014
kiedy sie dowiemy na jakiego radnego placili kase zeby na niego glosowac CZEKAMY
Sztandar wyprowadzić20:23, 01.12.2014
Jarosław Chmielewski, odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, wreszcie z przyjemnością obejrzałem sesje RM. Koniec z bełkotem "leśnych dziadków", PiS z PO może zmienić to miasto tylko na lepsze... brawo!!!
ha ha ha20:23, 01.12.2014
czyli wyszła przedwyborcza ściema że nie będzie koalicji PIS - PO :) nieźle się zaczyna od KŁAMSTWA!
Dociekliwy20:27, 01.12.2014
Proszę powiedzieć drodzy internauci który z radnych leje po ryju swoją żonę,i czy jest to jakiś psychopata.
sztangista20:31, 01.12.2014
Piotrek Czarnecki to dopiero przypakował
Zatroskany20:39, 01.12.2014
Ciekawe ja teraz radny Hupało będzie walczył z mobingiem w swojej szkole gdy wróci do niej pracować jako szary nauczyciel.No chyba że razem z radnym Wesołowskim otworzą nową knajpę w której będą wychowywać młodzież jak żyć bez wódy
rumcajs nr1.20:43, 01.12.2014
Bardzo mądre posunięcie- gębusia pisiorka zamknięta a funkcja nakłada odpowiedzialność.
Gdyby PiS dostał w miescie wszystko wtedy byłoby niebezpiecznie a tak nie są grożni i muszą pokazać ,ze im na mieszkańcach zależy.
niech rzadzą ,niech działają ku naszemu pożytkowi- kredyt zaufania otwarty bo łaska wyborcy na pstrym koniu jeżdzi.
SLD w opozycji.... mam nadzieję,ze dla dobra miasta pan były już będzie popierał dobre inicjatywy tak jak deklarował,ze pracować dla miasta jego rozwoju dalej będzie.Życie zweryfikuje a kto i jak głosował tajemnicą nie jest na szczęście.
wszystko dobre co dobrze się kończy i tak stało się w naszym mieście.. nie do końca ale zawsze.. krok, po kroku i stanie sie taki "cud' jak w Słupsku- Polska normalnieje! Nareszcie!
Taka prawda 20:47, 01.12.2014
Dlaczego wybrano Wojtkowskiego - ,,bo głupich jest więcej niż mądrych " , myślałem że to miasto jest mądrzejsze , ale myliłem się , zrozumiecie o czym mówiłem za 4 lata , i wtedy wspomnicie byłego , dobrego prezydenta Andrzeja Pałuckiego !!!
danny20:56, 01.12.2014
Czarnecki...... Porażka wyborów. To jest dopiero ch..... i wieśni..... Szok. Tragedia.
Wyborca 199921:24, 01.12.2014
Ludzie,jakie bzdety tu wypisujecie, to się w głowie nie mieści.
ALICJA21:45, 01.12.2014
Nic we Włocławku się nie zmieni, jak widzę te same gęby polityczne i bankrutów to aż żal, że Włocławek jest rządzony przez tych ludzi! Co wy włocławianie zrobiliście. Tak na ulicach narzekacie a wybieracie to samo. Czyżby wam amoniak z Anwilu zaszkodził! Ale skoro naród Włocławka tak wybrał to ma to co chciał! A jak kogoś spotkam i będzie znów narzekał to kopnę go w du..ę!
Cypisek21:52, 01.12.2014
O kim ta melodia?:
"Czerwone korale,czerwone niczym wino
Korale z polnej jarzębiny
I łzy dziewczyny i wielkie łzy"
polak23:34, 01.12.2014
wy się tu produkujecie a oni was i tak w dupie mają...
włocławiak23:53, 01.12.2014
Dlaczego Dębczyński jest w PIS. Przecież jako związkowiec powinien działać na rzecz robotników a nie pchać się do polityki. Ideą związków zawodowych śolidarność była obrona ludzi pracy a nie kumanie się z jakąkolwiek partią. No chyba że dla profitów.
Wipi23:58, 01.12.2014
A czy blondi to wszedzue jak piesek za Marko? Smiesznie to wyglada xiekawe co na to zona
DONALD T.00:21, 02.12.2014
J.CHMIELEWSKI DALES ŁADNY PO PIS.IK ZDRAJCO....BUAHAHAHAHAHAAHAAHAHAHAAHAAAAA SA PAPIERY NA ciebie BUAHA.......
wiesław wojnar00:51, 02.12.2014
Jeszcze bokiem wam wyjdzie Marek spadochroniarz karierowicz patformers, wspomnicie moje słowa...
gość05:21, 02.12.2014
WIDAĆ ,ŻE MIESZKAŃCY MAJA JEDNEGO PRZEDSTAWICIELA BO RESZTA REPREZENTUJE PARTIE BARDZIEJ LUB MNIEJ WARSZAWSKIE ALE PARTIE I DWORY POSELSKIE
życzliwy07:12, 02.12.2014
Mariolka nie ten paluszek pokazałaś. Cieszysz się bo kasiora twoja a i tak nic nie zrobisz. Zawiśle pokazało jak należy na ciebie nie głosować. Tylko na Kazika ludzi zrobiłaś w ... .
włocławianin08:12, 02.12.2014
W trakcie kampanii wyborczej słyszałem, że część kandydatów gdy skończyły im się limity w komitetach wyborczych opłacało dalej swoją kampanię z własnych środków łamiąc w ten sposób przepisy wyborcze. Chciałbym aby nowo wybrani radni na początku swojej kadencji poprzez złożenie oświadczeń i opublikowanie faktur dostępnych w internecie szczegółowo rozliczyli się z finansowania kampanii abyśmy jako wyborcy mogli ocenić ich uczciwość.
gość08:27, 02.12.2014
aha aha zaczynają wypisywać urzędasy pałuckiego hahaha :-D no nygusy z urzędu miasta siedzące po obstawiane przez pałuckiego już niedługo was pozwalniają a wsadzą swoich :-D już czas na was i wylądujecie na bezrobociu :-D zobaczymy gdzie pójdziecie z urzędu miasta,gdzie znajdziecie pracę :-D już robicie pod siebie ze strachu co,trzęsiecie d...?? już niedługi czas wam został do zwolnienia :-D
urzmia09:00, 02.12.2014
uwaga, gość będzie zwalniał
do urzmia09:07, 02.12.2014
i bardzo dobrze, będzie zwalniał dyrektorów, przydupasów Pałuckiego, hipokryci zapomnieliście już, ile osób Pałucki pozwalniał i zatrudnił swoich
Karol09:56, 02.12.2014
widzę krzyż na sali obrad, czy to jest świecka rada miasta czy miejsce modlitewne?
XXIwiek10:30, 02.12.2014
Panie Chmielewski emeryci czekają na OBIECANY wniosek o zniesienie płatnego parkowania !!! kIEDY SIE DOCZEKAMY REALIZACJI OBIETNIC ? A BĘDZIEMY DOCIEKLIWI !!!
Mk10:54, 02.12.2014
Jedyny prawdziwie bezpartyjny i niezależny "Włocławek" to taki wicek albo inny fajans zdobiący bardzo wiele wnętrz w miejscach oddalonych nawet o tysiące kilometrów od naszego miasta. życzę nowym władzom miasta mądrości i umiejętności zasypywania "rowów" dla dobra całej wspólnoty mieszkańców Włocławka.
Santos11:55, 02.12.2014
Krut jakim cudem tam się znalazła z takim powalającym poparciem wyborczym?230 głosów i zasiadła.Śmiechu warte te wybory
Mariola12:01, 02.12.2014
Sobolewski kolejny orzech który stwierdził że zarosniętym jest się seksi
wojtas8812:26, 02.12.2014
DELEGACJE DO TORUNIA, KTÓRYCH NIE BYŁO BĘDĄ? A JAK Z TĄ SPRAWĄ UMORZYLI?
DDWloclawekPropagand12:43, 02.12.2014
@Realista: dokończ wypowiedź proszę.
Olaf G13:48, 02.12.2014
I znów leśne dziadki a ta Kurt! Koniec świata....
bogdan14:08, 02.12.2014
A CHMIELEWSKA TO TA CO CUKIERKI ROZDAWAŁA?
REALNY14:14, 02.12.2014
W SLD żadnej kobiety! Na listach wyborczych było tyle ciekawych nazwisk a tu weszli sami na jedynkach! Teraz POPiS będzie realizował obietnice wyborcze. Zobaczymy ile np. Kurt, Chmielewski, Chmielewska, Borowiak i Sobolewski utworzy miejsc pracy! A QQ niech się zastanowi ile szkody wyrządził lewicy! Jest młody a postępuje jak Hoffman! 3 zastępców na 25 radnych- to po prostu chore, ale PiS tak właśnie postępuje. Władze Włocławka będą pracować dla siebie a nie mieszkańców. Włocławianie dali się nabrać- więc teraz niech nie narzekają.
normalny15:05, 02.12.2014
NO I CO TAK PŁACZECIE ZA CZERWONYMI? też mieliście stołki po znajomości załatwiane czy co? :) zmiana musi być a "wojtek" niech się bierze do roboty i ściąga inwestorów bo tu trzeba nowych miejsc pracy a nie marketów, wzorcowni czy niedokończonych przystani z niebezpieczną barierką i spróchniałymi deskami (po sezonie). A panu "pałkowskiemu" życzę żeby marszałek nie pozwolił wrócić do szpitala po kruciutkim urlopie 8-letnim (bo dyr tam już jest przecież) i żeby tak jak my wszyscy - z powodu braku pracy zarejestrował się w pośredniaku i poczekał na ofertę pracy np. w realu jako wykładacz towaru.
wlodek4915:24, 02.12.2014
juz widze zmiane na lepsze , pasa sie nowe wieprze..
PO15:29, 02.12.2014
Oby w MPK zaszły zmiany...
abcd00:02, 03.12.2014
jeden pan z SLD ma twarz podobną do Maćka z Klanu, czy mi się wydaje???
ala33sexi18:22, 04.12.2014
To prawda, wreszcie jest Przewodniczący, który mówi po polsku. PO bredzeniu Wawrzona analfabety starczego to Sukces...
Ale po cholere 3 zastepcow, było 50 radnych tez bylo 3, a można było zacząć oszczedzac i wybrac 2 i byloby fajnie, a wyszło jak zawsze....
W tym 2 nauczycielki, mam nadzieje ze zwolnią sie z pracy, czy będą cały czas zwalniane z lekcji przez przestraszonych dyrektorów??
wloclawianka19:13, 07.12.2014
pani chmielewska- wloclawek wie, wloclawek pamieta
aaa20:16, 07.12.2014
Taka Wzorcownia, co by nie mówić, trochę miejsc pracy tworzy. W naszej sytuacji to chyba lepszy rydz niż nic.
bryś20:42, 07.12.2014
Ponoć pan H. ma czerwoną koszulę na pisową przefarbować. Prawda to czy plotki?
jar23:07, 09.12.2014
Czarnecki do pis poszedl biedny Leper w grobie sie przewraca kiedys latal w bialoczerwonym krawacie a teraz dla kasy zrobi wszystko
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz