Zamknij
REKLAMA

Łukasz Zbonikowski o swoich kłopotach: "Wszystko zaczęło się od kłamstwa"

06:00, 21.10.2015 | G.S
REKLAMA
Skomentuj
Łukasz Zbonikowski. Fot. K. Osiński

- Ta afera uświadamia tak naprawdę, że mi nie można nic zarzucić. Trzeba było wymyślić coś tak obrzydliwego, żeby się do mnie "dobrać". Pamiętajmy, że namówienie asystentki do aborcji to bardzo "nośny" zarzut, idealny żeby zniszczyć człowieka, szczególnie polityka prawicy - mówi w wywiadzie z DDWloclawek Łukasz Zbonikowski.

Dlaczego uważa pan, że pana kłopoty, myślę przede wszystkim o pozbawieniu rekomendacji partii do startu w wyborach, to wynik  "zmasowanego ataku" pana wrogów?

Wszystko zaczęło się od kłamstwa. Od plotki i anonimów rozpowszechnianych przez moich politycznych wrogów, których następstwem było wiele negatywnych opinii na mój temat. One stały się kanwą następnych wydarzeń. To było jak reakcja łańcuchowa.

Moje kierownictwo, kiedy otrzymało te anonimy przed rejestracją listy wyborczej, podeszło do nich spokojnie, nie uwierzyło w to, co w nich nawypisywano. Prezes Kaczyński, który ma ogromne doświadczenie i niejedno już widział, uznał ten anonim za stek bzdur i polityczny atak, dlatego zarejestrowano mnie na liście.

Jeśli twierdzi pan, że kierownictwo partii znało treść anonimu, w którym zarzucono panu że zmusił pan asystentkę do aborcji przed rejestracją listy wyborczej i nie uwierzyło w jego treść, to dlaczego potem jednak pozbawiło pana rekomendacji do startu w wyborach?

Moja żona jest wrażliwą kobietą. Kiedy dotarły do mniej te podłe kłamstwa na mój temat, bardzo się przejęła, wyjechała do teściowej, nie chciała ze mną rozmawiać. Tak może być w małżeństwie. Wydaje mi się jednak, że działacze polityczni nie powinni się do tego mieszać.

Potem, kiedy sprawę rozdmuchały tabloidy, partia zdecydowała się ode mnie odciąć, odciąć się od problemu, od pytań o mnie. Żałuję, że zrobiono to bez żadnej rozmowy ze mną, bez moich wyjaśnień, ale z drugiej strony rozumiem, że nie ma na to czasu. Jest kampania wyborcza, toczy się walka o Polskę, kto będzie się przejmował jakimiś problemami Zbonikowskiego. Choć apelowanie wręcz, żebym zniknął, to już zbyt daleko idąca nadgorliwość. Nie rozumiem tego.

PiS nie chce finansować kampanii wyborczej Zbonikowskiego. Pomaga mu facebook

Pana żona nadal jednak jest u teściowej.

Jest najgorętszy okres kampanii wyborczej. Mnie i tak prawie w domu nie ma. Jestem non stop na spotkaniach, poza domem. Tego wszystkiego nie da się zatrzymać, a my musimy sobie kilka rzeczy wyjaśnić. Przyjdzie spokój, my sobie wszystko poukładamy.
Nie wiem, jak długo "pracowano" nad moją żoną, co jej dostarczano, co w nią sączono. Prawdopodobnie jej krok, zgłoszenie się na policję, nie był tylko efektem jednego anonimu.

Kilka tygodni wcześniej, nim pojawił się anonim, lokalna telewizja pokazała osobliwą sondę uliczną. Przechodniów pytano, czy zagłosowaliby na posła, który namówił asystentkę do aborcji. Co pan o tym sądzi?

Jestem zszokowany, bo to wygląda tak, jakby ta stacja się podpisała, że stoi za tym anonimem. Taka chronologia na nich wskazuje. Przygotowywano opinię publiczną do pojawienia się zarzutów przeciwko mnie. Ciekawe, że anonim pojawił się tuż przed rejestracją list wyborczych. To wszystko było przemyślane przez ludzi, którzy prowadzą krucjatę przeciwko mnie. Zaplanowali sobie, żeby uderzyć w tym momencie. To straszne, że coś, czego początkiem było zwykłe kłamstwo, pomówienie odniosło taki efekt.

Kim są pana wrogowie?

To ludzie, którym przeszkadza, że jestem wierny zasadom, że chcę uczciwego uprawiania polityki, że nie wchodzę w brudne układy. Ludzie, którzy chcą robić interesy w polityce, są sympatyczni, mili, kiedy pozwala im się kraść. Kiedy patrzy im się na ręce, zadaje trudne pytania, przeszkadza zarabiać, jak ja to robię, robi mi się taką krzywdę, jaką mi zrobiono. Nie na darmo mówi się przecież, że polityk jest podobny do muchy. I polityka, i muchę można zabić gazetą.

Nie mam na sumieniu żadnego czynu, którego bym się wstydził. Ta afera uświadamia tak naprawdę, że mi nie można nic zarzucić w sprawach politycznych i zawodowych. Trzeba było wymyślić coś tak obrzydliwego, żeby się do mnie "dobrać". Pamiętajmy, że namówienie asystentki do aborcji to bardzo "nośny" zarzut, idealny żeby zniszczyć człowieka, szczególnie polityka prawicy. Dlaczego nie zarzucono mi defraudacji, łapówki albo czegoś podobnego?

Moje kłopoty zaczęły się od listów otwartych, które napisałem do prezydenta Wojtkowskiego. Nie podobało mi się, jak przez pół roku rządził miastem, kim się otaczał. Po moich listach odeszła wiceprezydent Dorota Grabczyńska, ale na te listy do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. Boję się, że ta afera jest odpowiedzią.

Nie będzie zarzutu rozboju dla Zbonikowskiego. Śledztwo umorzone

Dużo zdrowia kosztuje pana cała ta sytuacja.

Bardzo. Wszyscy mówią, że to po mnie widać, ale moim zdaniem tego co tak naprawdę czuję i tak nie widać.

PiS nie pozwala panu prowadzić kampanii wyborczej, ale miasto jest pełne pana plakatów.

Nie emituję materiałów wyborczych tylko reklamę mojego sprawozdania poselskiego. Postawiono mnie pod ścianą. Muszę korzystać ze wszystkich dostępnych mi narzędzi prawnych i intelektualnych. Chcę, żeby o mojej karierze politycznej decydowali moi wyborcy, a nie moi wrogowie. Wierzę, że ludzie potrafią oddzielić ziarna od plew.

W wyborach 4 lata temu zagłosowało na pan blisko 18 tys. osób. Ilu z nich, pana zdaniem, nadal panu wierzy?

Zawsze głosowały na mnie osoby, które bezpośrednio mnie poznały. Wierze, że te plotki nie spowodują dużych szkód. Z drugiej strony prezes Kaczyński zabrał w mojej sprawie głos, więc nie wiem. Myślę, że źli doradcy uwikłali autorytet prezesa w moje sprawy rodzinne. Nie powinno tak być.

Jest pan w polityce 18 lat. Wyobraża sobie pan życie poza sejmem?

Całe moje dorosłe życie było związane z polityką. Tej jesieni miałem świętować 10-lecie bycia posłem. Zafundowano mi najgorszy kryzys w moim życiu.

Nic nie trwa wiecznie. Chcę, żeby to wyborcy zdecydowali, czy mam zostać, czy odejść z polityki, nie moi wrogowie. Dlatego z podniesionym czołem rozdaję moje materiały sprawozdawcze mieszkańcom.

Liczy pan, że wróci do PiS?

Myślę, że tak będzie. Po wyborach, w spokoju wszystko sobie wyjaśnimy.

(G.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (98)

mm

73 16

winny się tłumaczy 06:38, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

al pacinoal pacino

66 5

Polityka to jest jednak bagno 06:42, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klocek LEGOklocek LEGO

61 17

ooo...TAK wszystko zaczęło sie od kłamstwa ...od pisowskich obietnic ..... 06:54, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kujawiankakujawianka

51 7

czy naprawdę jest Pan taki czysty to dlaczego jak sama nazwa wskazuje prawo i sprawiedliwość wyparło się pana i tak naprawdę to z kazdej strony widzi pan wrogów politycznych to przypomina PZPR a nie jest przypadkiem pan wrogiem samym dla siebie - przecież zycie bez polityki tez istnieje ale jak widać ona jest tak ważna dla Pana że odstawił Pan na bok najbliższą rodzinę na czas wyborów. Nieładnie i nie na miejscu. 07:06, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TribalTribal

74 7

Brakuje opisu że artykół sponsorowany. Panu Łukaszowi już dziękujemy za bezowocne kilkanaście lat na garnuszko podatników i proponujemy pracę na własny rachunek (lub też Etat) z podatkami, ZUS-ami i innymi daninami. Czas na zmiany. 07:25, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lucjanlucjan

68 7

Chłopie , widać wyraźnie, że poza polityką nie widzisz żadnej alternatywy. Nawet jednym słowem nie wspominasz co mógłbyś robić i gdzie iść do pracy. Chwytasz się wszystkich możliwości żeby dostać się do Sejmu i wygodnie spędzić następne lata, bez stresów, rannego wstawania i tego wszystkiego czym żyją mieszkańcy.
Dla mnie jesteś małym człowiekiem. Życzę zdrowia i aby się Pan nie dostał do parlamentu. 07:41, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeslauerLeslauer

32 45

Panie Pośle!

Wierzę w Pana!

Wszystkie środki dostępne, prawne i intelektualne, należy bezwzględnie wykorzystywać!

PiS Pana najwyraźniej nie chce w swoich szeregach, ale duch walki w Pańskim sercu jest wielki - i tak Pan do nich dołączy w łąwach sejmowych!

Wbrew wszystkiemu i wszystkim!

Wbrew Prezesowi Kaczyńskiemu! Jak on tak mógł, nie poznać się na Pańskich niewątpliwych zaletach... Hańba!

Ordynacja wyborcza nie zabrania rozdawania wyborcom parówek na ciepło (z musztardę lub keczupem, do wyboru) z okazji nadchodzącej dziesiątej rocznicy bycia Posłem.

Oczywiście, bez związku z wyborami.

Sam chętnie zjem, nawet dwie sztuki. To będzie mój wkład w Pańską reelekcję.

Wszystkie ręce na pokład!

Mazel Tov. 07:48, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KIMDZONGTUSKKIMDZONGTUSK

49 5

# Lucjan
Ależ ci ludzie, żyjący, żracy i pijący za kasę podatników nie potrafią niczego innego. Pozbawić ich darmowej kasy, układów i powiązań polityczno-biznesowych i w realnym życiu stali by się klientami opieki społecznej. Jak są tacy mądrzy, pracowici i kreatywni to niech założą np. prywatną firmę i zarabiają nawet milion złotych dziennie. 07:48, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

P i S- owiecP i S- owiec

20 66

Panie Łukaszu Zbonikowski głowa do góry my i tak zagłosujemy na Pana bo wiemy Ze dla Włocławka i regionu Pan dużo zrobił i zawsze można liczyć na Pana pomoc w każdej sprawie.Szkoda ze tacy pseudo przyjaciele jak Dębczyński,Borowiak,Chmielewski,Jaworski i itp którzy na Pana barkach dostali się do Rady Miasta w tak perfidny sposób zachowali się i przeszkadzając i odcinając się od Pana.To są karierowicze............ 07:51, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polakpolak

62 11

Zbonikowski- miej honor i odejd? z PIS-u a nie siedzisz tylko dla kasy bo boisz si? normalnego ?ycia.czas na zmiany 07:53, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

rafałekrafałek

61 10

Daruj Pan sobie. Żona po wielu latach związku "łyknęła" pomówienia i uwierzyła w anonimy, a Pan jest niewinny. Wyjątkowo przekonujące przekazy musiały do żony docierać. I to tak bardzo przekonujące, ze nadal mieszka u matki. Weź chłopie uderz się w pierś i zrób sobie rachunek sumienia... 07:59, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bbcbbc

56 7

Panie Zbonikowski przestań pan głupoty gadać ,powiedz pan jasno, że szkoda
panu utracić OBFITEGO koryta! 08:04, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JJJJ

46 5

Czyli już wiemy kogo nie brać pod uwagę przy głosowaniu. 08:13, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntypopisAntypopis

43 5

Polityk jest jak mucha gowno wie i gowno zje żeby być przy korycie... 08:21, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

heniuheniu

29 8

Zboniu to kłamca i oszust! Nie głosujcie na tego Pana! A tak poza tym to widzę, że urząd miasta +PO + SLD siedzi przed komputerem i klika łapki w górę, zamiast pracować. Ludzie, dajcie spokój, i tak nic od was nie zależy. Zajmijcie się własnym życiem. 08:31, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prawdaprawda

37 6

Ja i pan poseł znamy się akurat bardzo dobrze i głosować na niego nie będę nawet gdyby przystawiono mi do głowy broń. A za słowa wypowiedziane w wywiadzie pan poseł będzie się palił w piekle,bo jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim poziomem kłamstwa i obłudy - są to wyżyny hipokryzji, zakłamania i manipulacji. Posłem pewnie zostanie - tatuś i horonziaczek pomoże, ale człowieka z ciebie nie zrobią. 08:57, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

20 4

W psychologii behawioralnej (zachowań) jest takie pojęcie o nazwie toksyczna relacja , najwyraźniej sferę politykę także to obejmuje. Taka np. PO byłaby trupem bez PiS i vice versa. To są dwie grupy polityczne o bardzo podobnym światopoglądzie i tylko dla zachowania pozorów i zmylenia nieświadomych ludzi budują napięcie w pozorowanych sporach, a tak naprawdę chcą zawładnąć całą przestrzenią polityki i umysłami wyborców. Także wybierzmy mniejszą partię , lub bezpartyjnych byleby nie hodować patologii politycznej. 08:59, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

39 4

Panie Zbonikowski czas pożegnać się z ciepłą posadką posła i życiem na koszt podatników. 10 lat bycia "jemiołą" na zdrowym organizmie narodu powinno wystarczyć.... 09:08, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

złotyzłoty

13 26

Nie zazdroszczę Zboniowi, znam go osobiście, dawno temu zrobił bardzo dużo dla regionu, teraz nie wiem czy już nie za mało, ale to co zrobili jego partyjni przyjaciele, którzy dzięki niemu zajmują wysokie stanowiska w radzie miasta to sk..wystństwo i nie wiem czy są takie słowa żeby to opisać - porażka. Życzę mu żeby się te problemy rozwiązały a tych co startują z ramienia PIS jego kolegów i koleżanki życzę żeby się nie dostali. Polityka ponad wszystko. 09:16, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KOBRAKOBRA

34 6

Bezczelność tego faceta poraża, on nie ma nic sobie do zarzucenia,on nie ma za grosz honoru, a kieruje nim tylko strach przed utratą koryta. Jak sam mówi całe dorosłe życie związał z polityką i to był wielki błąd, żadnego szacunku dla zwykłego pracownika, on się po prostu się bawił i używał życia na nasz koszt, przy okazji kompromitując swoimi zachowaniami swoich wyborców. Panie Zbonikowski tablice w Urzędzie Pracy są pełne ogłoszeń , na pewno coś Pan znajdzie dla siebie. Życzę powodzenia na nowej drodze życia i radzę nabrać trochę pokory 09:31, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

aleloalelo

15 34

Glosowac w calym wojewodztwie trzeba na PO. Znajomi z Bydgoszczy wybierają Sycza, ja wybieram Kuzniewicza. 09:54, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

policjazfacebookapolicjazfacebooka

11 26

Sluczny wybor glosowac na ludzi co cos osiagneli. Sycz worek medali, Kuzniewicz sprawdza sie jako samorzadowiec. 09:54, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

papa

19 21

PISowski kłamczuch. JA glosuje tylko na PO!!!! 09:56, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

srebnysrebny

27 7

A nie przyszło ci do głowy Łukasz,że wszyscy się od ciebie odwracają (nawet ci co tak szczodrze obdarzyłeś miejscami w radzie - oczywiście za darmo, grosza za to nie wziąłeś rzecz jasna)bo jesteś złym człowiekiem? Dziwisz się wielce mściwości,donosów i podłości, a czy ty sam przypadkiem tak nie robiłeś ludziom uczciwym ( bo mieli odwagę mówić o tobie prawdę)? Czy nie próbowałeś im zaszkodzić na wszelkie możliwe sposoby łącznie z ich rodzinami? Zapomniałeś już chłopie coś wyprawiał. A teraz zdziwienie, że postanowili cię opuścić. Ale nie martw się, przecież zostały ci same gwiazdy ( Horonziaki, Bieńkosie, Kosy,Kowale, Lidzie) - im dasz za 3 lata 1 miejsca i oni cię nie zdradzą, nie nagrają i nie doniosą :)Powodzenia. 10:05, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziadostwo Dziadostwo

15 21

Zbonik święty nie jest, to fakt. Jednak wolę jego, niż Kopicelę ustawiającą stołki przy wódzie z kolegami partyjnymi. Chyba jest mniej szkodliwy, niż bezczelny Kuźnia, który jako wieloletni SLD-owiec piastował wysokie funkcje w Urzędzie Marszałkowskim i jako I zastępca Pały odpowiada za masę przepłaconych, nietrafionych i źle wykonanych inwestycji - a dzisiaj jest czysty, bo nagle przeszedł do PO?! Jest fajny, bo wc42 nam tak mówi!. I wreszcie pytanie gdzie była i co robiła radna Borówka, gdy Kuźnia robił wałki?! Jako samorządowiec od 9 lat jest współodpowiedzialna za dzisiejszy stan Włocławka.
To jest bezczelne, że tacy ludzie mydlą nam oczy wraz z obecnym prezydentem i jego mocodawcą, właścicielem pewnej stacji tv, który niszczy tych, którzy nie chcą mu składać odpowiedniej daniny.
Szkoda by było, żeby ludzie dali sobą tak łatwo manipulować. Niedziela pokaże czy tak się stało. 10:19, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

33 6

Gdybym cie nie znała to bym uwierzyła. Niestety na własnej skórze doświadczyłam wiele niegodziwości i wiem,ze dla kariery wiele jesteś zrobić- nawet podłe rzeczy. Byłam tą osobą która ci pomagała gdy raczkowałes w PiSie.... podałam rękę, wierzyłam w ideały i dostałam ostrego kopa... było minęło.
Pamiętaj ,że jaką bronią walczysz od takiej zginiesz i zło wróci podwójnym złem. Jesteś dla mnie bezideowcem bo wszystko jedno ci było kto na listy cie dopuści- pomogłam i jesteś w PiSie. Szkoda ,ze nie ma już śp Przybytka, że wyjechał Pierzchała... szkoda ,ze do głowy mi nie przyszło nagrywać i robić zdjecia już 14 lat temu.. jak byś wyglądał gdybym była cwańsza??? 10:20, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

elfelf

23 4

takie szmaty sa we wszystkich partiach.Nie tylko w Pis. PANIE LUKASZU JAK KUBA BOGU TAK BOG KUBIE. WIEM CO PISZE. 10:25, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sprawiedliwysprawiedliwy

20 3

Te rozbieżności co do miejsca urodzenia to po urazie głowy w wypadku pojazdu elektrycznego. 10:41, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanutaDanuta

8 14

Gdyby ta afera miała miejsce w innym czasie, pewnie bym uwierzyła, ale teraz niekoniecznie. Niemniej jednak to ze wspolczuje p. Lukaszowi, nie znaczy, ze zmienilam swoje preferencje wyborcze. Od zawsze glosuje na PO, a w tym roku stawiam na nową twarz Platformy - p. Jacka Kuźniewicza. 11:15, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiSiorkaPiSiorka

26 2

Dostajesz to na co zasłużyłeś. Niszczyłeś innym życie : donosiłeś ,kłamałeś, próbowałeś wyrzucać z pracy, wystawiałeś złe świadectwo innym, groziłeś i wyzywałeś, powieka ci nie drgnęła jak wygadywałeś oszczerstwa na ludzi, którzy mogliby tobie zagrozić w wyborach, negocjowałeś stanowiska i pozycje w sposób haniebny i kłamliwy. Sama doświadczyłam twojej nagonki,więc wiem co pisze. Nie wspominając już co wyprawiałeś prywatnie i jak trzeba było po tobie sprzątać i dbać aby media się nie dowiedziały. Monika w dobrym momencie przejrzała na oczy. 11:18, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

xyzxyz

5 12

Może Zbonikowski święty nei jest, ale mniejsza o to. To, jak zachował się wobec niego PiS jest podle. Nie chce zeby ktos taki dostal sie do sejmu. Widac doskonale jak zachowuja sie gdy cos nie idzie po mysli. Zamiast pomoc, szukac wyjasnien, wygodnie odwrocili sie na piecie i robia swoje. Ludzie z PO nigdy by sie tak nie zachowali! 11:19, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlekAlek

6 3

Kazdy sobie rzepke skrobie w tym PiSie jak widac.. nie chce takich ludzi w parlamencie. Gdzie partyjna solidarnosc??!! 11:20, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

11 15

Ja dostałem anonim ze jak ludzie z PiSu dojda do wladzy, to juz po nas. Glosujmy na PO, inaczej wiecznie będziemy miec takie afery, a z tego nic dobrego nie bedzie. 11:24, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A.A.

15 4

Do Alicji:
Ala, jestem tego samego zdania co Ty! brawo, że miałaś odwagę to napisać. Znamy się bo i ja znam Ciebie i cały PiS od podszewki. Razem z Tobą byłam w Pis-ie od początku ale odkąd Łukasz przejął stery, odcięłam się. Zgnilizna polityczna i nic więcej. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, cieszę się że jesteś i że miałaś odwagę to napisać :-) 11:25, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AldoAldo

13 1

W Bękartach wojny bohater wyżynał nożem swastykę na czołach nazistów. Tobie Zboniu powinni wyskrobać napis KŁAMCA! 11:26, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Łukasz500Łukasz500

6 13

Winny czy nie - wole trzymac sie jak najdalej od takcih ludzi. Moj kandydat (Kuzniewicz) jest czysty. Kiedyś nawet, jak byl z-pca prezydenta jego działania skontrolowały wszystkie możliwe służby z CBA na czele. Nic na niego nie znalezli. 11:28, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

13 4

Dzięki za pozdrowienia .
Cieszy mnie,że są osoby które mnie pamiętają.
A co do polityki to też omijam wielkim łukiem ale udział w wyborach biorę bo społeczeństwo bardziej obywatelskie powinno byc nie polityczne.Może i u nas bedzie normalnie ? Myślę ,ze dożyje tych czasów wszak do setki jeszcze trochę.. Pozdrawiam 11:36, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A.A.

12 4

Do Alicji:
jak można Cię zapomnieć? :-) to Ty trzymałaś biura w ryzach :-) i to za Twoich czasów wszystko grało. Ty wiesz kim jestem i też trzymam się od Łukasza z daleka. Mam nadzieję, że wróci kiedyś normalność, bez Łukasza, pozdrawiam serdecznie 12:50, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

13 2

Jeszcze jedno słówko. Jest jeszcze jeden pan który w tym samym czasie co poseł został wprowadzony do PiSu który dopiero jako partia powstawał. Te same osoby ( w tym przypadku rekomendował Pierzchała) były przekonane ,ze to wartościowy "narybek"- niestety brudnymi sztuczkami i ten drugi pan nabrużdził, nadużył zaufania ...lizusostwo było sterem do kariery. Czekam kiedy i temu osobnikowi czknie sie krzywda innych...i przy okazji powiem tak: Jarku mój syn bez polityki , bez lizusostwa, bez koneksji i poplecznictwa i udzielania się w polityce zrobił karierę. Nie domalowywał gęby innym ,zeby zdobyć stanowisko, pozycję i pieniądze. Mnie dokopałeś równo ale wierzę ,ze i tobie zapłacą tym samym bo podobno Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy a ty jako żarliwy katolik na pewno o tym dobrze wiesz! 12:58, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zygazyga

9 1

Łukasz500 jak ty mało wiesz o swoim idolu.On podobnie jak bohater tego artykułu też lubi skoki w bok.I też pewnie wszystko do czasu aż .... 13:04, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

RuekRuek

5 10

Ależ ta Pani Alicja zacięta. Jakieś kompleksy? Coś się nie udało? 13:16, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sama prawdasama prawda

2 0

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010457803049&fref=ts 13:43, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A.A.

6 0

Ala, chyba wiem o kim piszesz CH. czy L.?, poczekamy.... 14:34, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

5 8

Bez względu na opluwanie i prowokacje POLSCY emeryci-żebracy Europy nie POwinni zaPOminać jaki wkład ma Pan Zbonikowski w ich uwłaszczenie na mieszkaniach spółdzielczych !!! Gdyby nie ta inicjatywa to zakłamana plajtforma zostawiłaby POLSKICH emerytów z gołymi d...i na śrdoku Europy a mieszkania sprzedała żydom .Tak jak planowała sprzedać pejsatym za grosze POLSKIE LASY PAŃSTWOWE !!! Ten plan był POprzedzony przez Bredzisława Zakłamanego rozdawaniem żydom za darmo POLSKICH paszPOrtów za które my POLACY musimy płacić !!! 15:46, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rudyrudy

1 3

~ XXIwiek / 15:46, 21.10.2015

To bezprawne rozdawnictwo/ w całym majestacie prawa/ mienia nie swojego, było skandalem na skalę światową. I tak będzie zapisane mu/Zbonikowskiemu/ w annałach. 16:23, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

10 0

"Rusek" nie jestem zacięta tylko brzydzi mnie hipokryzja, kłamstwo. Ludzie którzy krzywdzą innych dla uzyskania osobistych korzyści są łajdakami i nie jest to działanie afektywne tylko premedytacja.
Dotąd dzban wodę nosi dopóki ucho się nie urwie- trzeba żyć tak by inni przez ciebie nie płakali i nie cierpieli. Kara będzie bo zło wróci.
Tak "A' mam na myśli CH.J. 16:28, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WicekWicek

4 2

Najbardziej durne są wypowiedzi takie typu-"moja żona ,mój mąż tak by nie zareagowali na jakieś donosy". Takim psychologiem może być ktoś w stanie trwale bezżennym lub całkowicie nie widzący jak dzisiaj związki małżeńskie są bombardowane telewizyjnymi i internetowymi ustawkami,niby życiowymi,ale opartymi tylko na kłótniach.Wszystko jest nie tak,źle, najlepiej ją/go wyrzuć, co ona/on sobie myśli,nie daj dzieci,rozwiedź się itd.leci instruktaż. Dlatego ludzie bardziej są dla siebie śledczym w domu,aniżeli wspólnotą rodzinną. Nawet średnio zorientowany we włocławskiej sadzawce politycznej wie,że ten śmierdzący numer jaki "bliscy" i nie dostający kasy zrobili Zbonikowskiemu, stał się normą i tylko jedno można mieć zdziwienie,że nie dostatecznie kręcił głową na boki,żeby zobaczyć jak szczerzą kły.Kiedy PiS zaczął mieć sondaże,to odbiła szajba do wdrapania się wyżej,oczywiście ponad swój rozum.Do tego dobry był dynamit z kieszonki zgorszenia moralnego. Każda kobieta nasycana przez miesiące takimi rewelacjami ,nawet patrzeć by na faceta nie mogła,bo nie ma sposobu na...no właśnie na co. Wyjaśnienie,tłumaczenie,przekonywanie i to teraz.Bzdura.Reakcja jak reakcja,ale co zrobić po wyborach z tymi szeroko uśmiechniętymi mordami,ale go załatwiliśmy. Tym się zajmijcie powyżej piszący pseudo moraliści,tym bardzie,że ie daleki jest krąg do wskazania twórców tego błota jako jedynej propozycji do dyskusji o mieście. Wojtkowski po kilku miesiącach,zatrudnił we wrześniu na stałe w pionie M.Berger życiową partnerkę właściciela stacji CW24.Wiadomość jak wiadomość. 16:31, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

2 6

~ rudy ...,,to bezprawne rozdawnictwo'' to był jedyny przykład POLSKIEJ PRYWATYZACJI - uwłaszczenia POLAKÓW . POdkreślam POLSKIEJ , bo te mieszkania spółdzielcze to dorobek POwojennego POkolenia POLAKÓW !!!
Oszukańcza prywatyzacja PO 20 złotych POmysłu Aarona Bucholtza to jawne złodziejstwo na POLSKIM MAJĄTKU NARODOWYM !!! I tak to zostanie kiedyś ocenione . A być może moja wnuczka doczeka czasów że jej autor i jego POlityczni i pejsaci mocodawcy zostaną POstawieni przed trybunałem i wygnani z POLSKI tak jak zrobiono z pejsatymi i kolaborantami na Islandii !!! 16:36, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

locoloco

22 2

Na onecie jest jest info o dziesiątce posłów, którzy się najbardziej wzbogacili w czasie mijającej kadencji i z treści wynika że Zbonikowski jest wśród nich.Ot zawsze możesz w chopie zasuwać w tym gospodarstwie rolnym, które kupiłeś...po co posłować i głupa rżnąć? Tylko jest mały problem ziemia nie wybacza niekompetencji,lenistwa i bylekajości... 16:40, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KajtekKajtek

23 2

Ollllac cieplym moczem to cale partyjne bagno. Wczorajsza debata pokazala jakie to buce ten caly PIS, PO czy PSL.
Przyszedl mlody chlopak, nikomu nie znany i zaczal gadac jak my, zzwykli ludzie ze zwyklymi potrzebami. Na takich trzeba oddawac glosy! Ludzie! 16:46, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MkMk

0 0

@ Kajtek / 16:46, 21.10.2015 Tutaj jest też o gospodarstwie rolnym.

https://10przykazan.wordpress.com/2013/02/04/wrogie-przejecie/
16:50, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MateuszMateusz

25 3

i brawo dla ~ Kajtek. nie glosujmy juz na Zbonia, Borowiak ani Lyczaka a tym bardziej nie na Domicele czy Persona! 16:54, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stonogastonoga

1 7

ja głosuję na Stonogę 17:02, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasiuJasiu

20 5

a ja glosuje na Spanskiego 17:04, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

3 7

W uzupełnieniu - pejsate nieformalne organizacje wysiedlają mieszkanców kamienic w Łodzi i POznaniu i innych POLSKICH MIASTACH przy milczącej aprobacie plajtformersów i ,, Knessetu'' na Wiejskiej .
Nie do ruszenia dla żydogangsterów są tylko ci którzy nabyli mieszkania na mocy ustawy uwłaszczeniowej która POwstała z inicjatywy m.in Zbonikowskiego ...POmyślcie o tym i nie POzwólcie się ogłupiać pejsatej propagandzie ... 17:10, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BarmanBarman

19 4

Domicela z Komorosiem i całą hołotą PO nawiedzili dziś przystań :) internety milczą w tym temacie bo sztab podobno nawalony :) Domicela jeszcze do chałupy nie odwieziona podobno! 17:11, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanielDaniel

20 1

Tyle poseł Zbonikowski wzbogacił się przez cztery lata bycia posłem: 1 251 889,91 zł. Ciekawe jakim cudem....?
Źródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/poslowie-ktorzy-najbardziej-sie-wzbogacili-w-mijajacej-kadencji/hvrzj6 17:13, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

11 5

~ Barman /...szkoda że nie ,,zatoczyli się ''do Wisły ... 17:15, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kissmyaskissmyas

11 3

Wychodzi na to , że PO to kapusie. 17:19, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXIwiekXXIwiek

5 7

~ Daniel / ...tam jest napisane - wziął kredyt z pejsatego banku ... 17:20, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

BarmanBarman

10 4

~ XXIwiek
eee gówno i tak zawsze wypłynie na powierzchnię ;) 17:22, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

9 1

Koniecznie musi być dalej posłem, przy takim kredycie miesięczna rata to kilka tysięcy złotych. 17:25, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OrlętaOrlęta

11 2

hahaha :) Person dziś w Aleksandrowie przekonał się ile znaczy dla wyborców :) zaproszeni "działacze sportowi" wystawili Go do wiatru a na widowni ani jednego zajętego krzesła :)
ŻENADA! :) 17:37, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxxxxxxxxxx

3 8

Winny, czy nie - atakiem na rodzinę jego przeciwnicy pokazali, że są tak naprawdę gorsi od niego. 18:14, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IzydorIzydor

9 4

Ludzie nie wybieramy żadnego z dotychczasowych posłów. Wybieramy tylko młodych i nowych. 18:39, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a co mi  tama co mi tam

10 4

"Wszystko zaczęło się od kłamstwa".
Od Cypru i melexa,okolic Rypina i gaśnicy.Oraz innych pomniejszych i tych o których jeszcze nie wiemy.
Nie martw się Zbonikowski Prawda cię wyzwoli i wyrwie ze szponów polskiej polityki.Staniesz się normalnym człowiekiem a nie zakłamanym politykiem. 18:46, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntoniAntoni

7 4

Jedno wielkie kłamstwo to Pan, panie Zbonikowski! Niech się Pan nie tłumaczy! 18:50, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrainaCzarówKrainaCzarów

6 7

~ alicja jesteś tak samo winna, milczałaś więc akceptowałaś patologię, uczestnicząć w niej biorąc, zapewne, niemałe wynagrodzenie. Twoja wina Twoja bardzo wielka wina Amen. 19:51, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

11 2

"Kraino Czarów" ziejesz głupotą . W czasie kiedy PiS się tworzył to biuro było na Piekarskiej a posłem pan Mężydło z Torunia. Dziecino.Moja praca była czysto społeczna i można to łatwo sprawdzić .
Piszesz o jakieś winie? ależ tak moja wina ,ze byłam naiwna i myślałam ,ze coś można dla kraju zrobić. Właśnie przepychanki sprawiły ,ze odcięłam się od tego bagna a zaczęło się od momentu gdy tacy jak pan Z, czy pan Ch, zaczęli czarną robotę.. Wyobraż sobie ,ze nawet w swoim domu przyjmowałam panów Z, pana jeszcze nie posła wtedy Zbigniewa G.... i wtedy gdyby kariera mi była w głowie nagrała bym te rozmówki. Masz racje naiwność jest moją winą ale ja sobie w twarz spokojnie w lustrze spojrzę a to jest wartośc. Nie pisz byle dokopać bo nie masz żadnej wiedzy . Dla mnie to czas miniony i wstydzę się tego okresu ale cóz popełnić błąd jest rzeczą ludzką i wybaczalną ale tkwić w błedzie już nie, . Nie mam sobie nic do zarzucenia.Jedno wiem na pewno ,ze zło innym wyrządzone wróci ze zdwojoną siła i nie ja mam sie czego bać.. Daruj sobie więc te tezy o winie i karze jak nie wiesz w czym rzecz. Pozdrawiam i uważam dyskusje za zakończoną . 20:44, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

linoskoczeklinoskoczek

6 0

Poruszyła mnie publiczna rozmowa pań "A" i " alicji ". Jest bardzo pouczająca. Kiedy Panie tworzyły PiS,ja żyłem w innej bajce, w której tkwię do dzisiaj, choć też z pewną rezerwą. Cieszę się iż nie doświadczyłem tego co ex działaczki Pis.
Serdecznie pozdrawiam Panie, choć zapewne wiele nas różni. 21:03, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

KUJAWIAKKUJAWIAK

4 3

panie zbonikowski GUDBAY -KOWALAK ZE STRONY ZONY. 21:37, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KUJAWIAKKUJAWIAK

5 3

panie zbonikowski GUDBAY -KOWALAK ZE STRONY ZONY. 21:37, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

4 2

Pozdrawiam również i zapewniam ,ze już realnie stąpam po ziemi ... nauka nie poszła w las a z przekonania to raczej jestem socjaldemokratką "linoskoczku". Obyśmy pożyli w normalnym kraju jeszcze. 22:45, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

4 2

@alicja / 22:45, 21.10.2015 Pozdrawiam i cieszę się ,że masz odwagę głosić swoje przekonania.Obyśmy... tak jak napisałaś.;) 22:52, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrainaCzarówKrainaCzarów

6 2

~ alicja, dziwię się tylko że właśni teraz, w kampanii wyborczej, zdobyłaś się na wyznania, resztę przyjmuje z pokorą, ale i też z żalem, gdybyś nie odpuściła, może zupełnie inaczej wyglądałaby włocławska scena polityczna która rządzi i wydaje pieniądze w imieniu prawie 100000 mieszkańców. 23:15, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brunobruno

0 0

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/kaczynski-w-toruniu-o-osobie-ktora-nie-powinna-sie-tu-znalezc-zbonikowski-to-nie-o-mnie,1473622.html?playlist_id=18702 23:46, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiSPiS

2 8

PiS nie tworzyła żadna pani Alicja - opowiada jakieś dyrdymały.Posługuje się niedomówieniami,oskarżeniami i do tego wyznaje że jest socjaldemokratką -wstyd,prostactwo. 23:49, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brunobruno

9 2

łukasz zbonikowski posługuje sie tą partią w celu nabicia sobie kasy, on jest poza PISem 23:52, 21.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PO-wiecPO-wiec

0 8

Może i jest poza PiS-em, ale to właśnie ludzie jego pokroju tworzą partię. Ja nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Wybieram PO. Tam ludzie są bardziej poważni. 00:23, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bełtbełt

7 0

:))) nasuwa mi się tylko jedno skojarzenie :))
a mianowicie z kultowego filmu cytat:)
"mój mąż jest z zawodu dyrektorem " :0
i nic innego pozatym nie potrafi robić :) 09:26, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

IrekIrek

4 1

Czy to zbonikowski czy inny z pisu, oni wszyscy sa po jednych pieniadzach.. w glowie im pomniki, afery i donosy. Rozwoj miasta, inwestycje, walka z beyrobociem, to dla nich de facto nie istnieje. Nie ma mowz zebym glosowal na kogokolwiek z tej partii. 10:00, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

3 0

@ bruno / 23:52, 21.10.2015 Zgadza się , oficjalnie jest posłem niezależnym,jednak kampanijnie korzysta z logo, dyskretnego poparcia? swej matczynej partii.;) 10:34, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A.A.

4 1

Alicja: Brawo! jestem dumna z Ciebie :-) pozdrawiam 11:28, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

5 1

"Kraino Czarów" nie dziw się bo z zasady publicznie nie roztrząsam różnych spraw zwłaszcza o zabarwieniu politycznym ale szlag już mnie trafiał gdy czytałam te wypowiedzi eks( oby!)posła Z.
Zaciskałam zęby ale do czasu. Sprowokowało mnie też do szczerej wypowiedzi wszystko to co dzieje się w polityce wogóle.
Namawiam wszystkich do uczestniczenia w wyborach jeśli chcemy normalnej demokracji, jeśli chcemy w polityce ludzi którzy nie o własnym interesie myślą..Trzeba postawić tamę wilczkom z ustami pełnymi frazesów, odcinającym kupony z solidarnościowej przeszłości ( kombatant Z, bo ulotki roznosił?), trzeba samym sobie dać szansę a ta szansą są wybory. Nie dawać łapać się na obietnice ten 500 ten mieszkanie tylko słuchać jak oni widzą Polskę? czy w stylu np skandynawskim a tam socjaldemokracja zbudowała ich dobrobyt czy anglosaskim gdzie liberalizm sie kłania. Pora przestać o lewicy myśleć ,ze to komuchy bo tamci to już na odstawkę i krzywdy nie zrobią. Nowoczesna Polska musi wyzwolić sie od maniery obiecanek cacanek a udział w wyborach moze wiele zmienić. Oj poniosło mnie znowu przepraszam. Jestem babcią metrykalnie ale duchem anty moher chociaz 63 to przecież jeszcze nie taka stara prawda? Maszerujcie wiec na wybory i zagłosujcie za realnoscia i na prawdę NOWA Polską. 11:40, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alicjaalicja

8 1

PiS"
ja nie napisałam ,ze tworzyłam PiS bo to partia Kaczyńskich- ja napisałam ,ze struktury we Włocławku zawiązywały się i prowadziłam na Piekarskiej biuro posła Męzydło .. nie ubliżaj mi .
Nikogo nie oskarżam tylko stwierdzam ,ze pan Z nie jest osobą godną zaufania, i plecie bzdury o zmowie przeciwników politycznych- doznałam na własnej skórze do czego dla osobistych celów jest zdolny. W 2001 roku był szczawikiem i stał w rozkroku- czy PO czy PIS jego mentorem był były prezydent pan Władysław S.Pan Z z samym diabłem zawarł by pakt byle dostać się do wielkiej polityki. To napisałam. A tak na marginesie to rozbawiłeś mnie ..stwierdzenie ,ze ma się poglądy socjaldemokratki to coś wstydliwego i haniebnego?
Gdzie ty sie uchowałeś z tym zasciankowym ciasnym myśleniem?
Dopowiem też ,ze byłam ta osoba która do PiS wprowadziła też pana Darka J- nie bez kłopotów i to też otworzyło mi oczy na tę formację.!4 lat minęło jak z bicza strzelił i chce jak najszybciej ten błąd zapomnieć ,ze dałam sie uwieśc nosnemu hasłu, fajnej nazwie! W praniu wyszło ... 11:51, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaaaTaaa

11 1

Pieniacz, kłamca i damski bokser się tłumaczy, nygus, i nierób- masakra weż się do porządnej roboty 13:17, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElaEla

5 0

Pójdę na wybory i będę głosowała na ludzi młodych. Na Zbonikowskiego na pewno nie. Nie zasłużył. Jego postępowanie daje wiele do myślenia. Panie Zbonikowski trzeba będzie odwiedzić Urząd Pracy. Tam już na pana czekają z ofertą, bardzo korzystną ofertą. Proszę się pośpieszyć 18:33, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanielDaniel

6 0

Oto co prezes Kaczyński powiedział wczoraj w Toruniu o Zbonikowskim: "- Dobre Państwo to także moralność jego przedstawicieli, ich wysoki poziom moralny, a przynajmniej nie upadanie poniżej pewnego poziomu, będziemy tego przestrzegać! Widzę na sali osobę, która nie powinna się tu znaleźć. Nie jest tutaj zaproszona, bo spadła poniżej tego poziomu - wyjaśniał Kaczyński."
Źródło: http://ddtorun.pl/pl/541_o_tym_sie_mowi/1175_jaroslaw_kaczynski_w_toruniu_apelowal_o_glosy.html 18:56, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

observerobserver

5 0

Aż się prosi zacytować Kmicica: Kończ waść. Wstydu oszczędź! 21:28, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

5 0

"Poseł PiS Łukasz Zbonikowski finansuje swoich partyjnych kolegów z Włocławka. Za publiczne pieniądze z Kancelarii Sejmu."

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/wloclawek/art/7027753,posel-lukasz-zbonikowski-sponsoruje-partyjnych-kolegow,id,t.html

Teraz ci koledzy nie chcą Go znać, spotykać się z nim w biurze ? Nie usprawiedliwiam Zbonikowskiego, tylko pytam o standardy. 22:31, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MkMk

4 2

Ciekawi mnie jak jest prawda o tym finansowaniu? Mój wpis / 22:31, 22.10.2015 Jako teoretycznie potencjalny wyborca mam prawo do tej wiedzy. 22:46, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatrycjaPatrycja

1 6

Szkoda mi tego Zbonikowskiego, prawdę mówiąc, rzeczywiście może być czysty. Żal mi go jednak jako człowieka, jako polityka już nie. Nie ma w sobie za grosz honoru - partia się od niego odwróciła, a on jak gdyby nigdy nic deklaruje ze po wyborach chciałby do PiS wrócić!! W głowie mi się to nie mieści i głosuję na Platformę. Kandydat do sejmu już dawno wybrany - Kuźniewicz :) 22:58, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatrycjaPatrycja

1 7

Szkoda mi tego Zbonikowskiego, prawdę mówiąc, rzeczywiście może być czysty. Żal mi go jednak jako człowieka, jako polityka już nie. Nie ma w sobie za grosz honoru - partia się od niego odwróciła, a on jak gdyby nigdy nic deklaruje ze po wyborach chciałby do PiS wrócić!! W głowie mi się to nie mieści i głosuję na Platformę. Kandydat do sejmu już dawno wybrany - Kuźniewicz :) 22:58, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

2 6

Panie pośle Zbonikowski niech pan publicznie powie ilu obecnie ludzi z PiSu zawdzięcza panu swoją pozycję polityczną? Oni pana teraz dosłownie linczują ,a chcą uchodzić za świętych bez mała;), a pan się nie broni? 23:29, 22.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnkaAnka

6 0

Zbonikowski chce się dostać do Sejmu za wszelką
cenę ! Nawet kłamstwa i podlosci ! Obrzydliwa postać!!! 11:46, 23.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DODODODO

6 0

A gdzie ambicja panie Zbonikowski. Wstyd i hańba. 11:56, 23.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DorotaDorota

1 0

Kaczyński powiedział o Zbonikowskim: "- Dobre Państwo to także moralność jego przedstawicieli, ich wysoki poziom moralny, a przynajmniej nie upadanie poniżej pewnego poziomu, będziemy tego przestrzegać! Widzę na sali osobę, która nie powinna się tu znaleźć. Nie jest tutaj zaproszona, bo spadła poniżej tego poziomu - wyjaśniał Kaczyński." A Zbonik zapytany o to przez dziennikarza: "TO NIE O MNIE". Plują mu w oczy, a on mówi, że deszcz pada. 16:59, 23.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pan chętny do "pan chętny do "

1 0

1. nie mogę :DDDD p.Alicjo "przyjmowałam w domu Panów" i to wszystko w PiSie, odrobina przyzwoitości!!!
2. Łukaszu, no cóż.... po tylu latach trzeba w końcu zacząć pracować i uczciwie na chlebek zarabiać. Kombinowanie itp itd skończyło się, czterdziecha na karku, a przecież życie zaczyna się po 40, to może zacznij Pan życie w Madrycie :D 23:21, 23.10.2015

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone