REKLAMA

Styl ekologiczny – z naturą za pan brat

00:01, 17.04.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

W dzisiejszych zabieganych czasach, na przekór wszechogarniającemu rozwojowi technologicznemu, coraz więcej osób stawia na naturalność, również w zakresie wystroju wnętrz. Doskonałym rozwiązaniem jest w takim przypadku miły dla oka i przyjazny dla środowiska styl ekologiczny, którego kluczowe cechy opisujemy poniżej.

Nie trudno zgadnąć, że w stylu ekologicznym prym wiedzie wszystko, co naturalne. Dużą wagę przywiązuje się do materiałów, które zgodnie z filozofią stylu powinny być jak najmniej przetworzone. Wśród tkanin królują len i bawełna, które sprawiają, że we wnętrzach panuje sielska, spokojna atmosfera. Warto postawić na zwiewne firany, zasłony lub rolety o naturalnym składzie i w ciepłych odcieniach.

Bardzo ważnym elementem stylu ekologicznego jest drewno, a ponadto popularnością cieszą się wiklina, ceramika i kamień. Istotne jest, by drewno występowało w naturalnych odcieniach, reprezentując w ten sposób bliskość natury.

W stylu ekologicznym najczęściej stosuje się kolory ziemi – przede wszystkim beże i brązy, ale także choćby naturalne odcienie zieleni. Ważne, aby wybierać ciepłe barwy, które podkreślą swojską atmosferę wnętrza.

Jako dodatki świetnie sprawdzą się rzecz jasna rośliny (również pod postacią wzorów i faktur). Do ekologicznego wnętrza będą ponadto pasować ręcznie malowane obrazy lub poduszki w naturalnych odcieniach.

Styl ekologiczny nie jest szczególnie wyszukany, skutecznie tworzy natomiast przyjemną, sprzyjającą relaksowi atmosferę, a co więcej idealnie wpasuje się zarówno w nowoczesne, jak i bardziej klasyczne wnętrza.

Wszystkie zaprezentowane aranżacje można zamówić w salonie Dekoracje na miarę. Jeśli szukasz inspiracji lub chcesz zmienić swoje wnętrze, zapraszamy do naszego salonu we Włocławku, przy ulicy Polnej 100A.

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017