REKLAMA

Pracowite święta włocławskich strażaków

17:38, 18.04.2017 | G.S.
REKLAMA
Skomentuj
W Wielką Sobotę przed godz. 5 strażacy odebrali sygnał o rogaczu, który utknął zadem w metalowym płocie okalającym posesję przy ul. Łęgskiej 1. Fot. depositphotos.com

Pracowite święta mieli włocławscy strażacy, do tego zwraca uwagę różnorodność akcji, w których udzielali pomocy.  W Wielką Sobotę uwalniali zwierzę, które utknęło w metalowym płocie.  

W Wielką Sobotę przed godz. 5 strażacy odebrali sygnał o rogaczu, który utknął zadem w metalowym płocie okalającym posesję przy ul. Łęgskiej 1. Zwierzę zostało uwolnione przy pomocy narzędzi hydraulicznych - strażacy poszerzyli otwór, w którym zostało uwięzione. Sarna, jak tylko poczuła, że nic jej nie krępuje, uciekła.

Także w sobotę, około godz. 7:40 strażacy brali udział w akcji ratowniczej w Siutkówku, w gminie Lubanie, gdzie dachował samochód osobowy opel zafira. Autem podróżowała 29-letnia kobieta z 9-letnim dzieckiem. Na miejscy zajęła się nimi załoga karetki pogotowia. 

W pierwszy dzień Wielkanoc strażacy gasili dwa samochody palące się na parkingu przy Biedronce przy Kaliskiej. 

Tego samego dnia po południu (między godz. 12:40 a 14:00) cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar sadzy w budynku wielorodzinnym przy ul. Mickiewicza

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się sadze w kominie, w czterokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym - mówi st. kpt. Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy jednostki Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. - Działania straży polegały na wygaszeniu pieca na paliwo stałe znajdującego się w piwnicy. Po ugaszeniu komina sprawdzono dwa zamieszkałe lokale podłączone do wadliwego przewodu kominowego  na obecność tlenku węgla, którego nie wykryto.

W wielkanocny poniedziałek tuż po północy strażacy interweniowali przy ul. Kaliskiej, gdzie palił się Toi-Toi.

[ALERT]1492519405291[/ALERT]

Tego samego dnia wieczorem doszło do kolejnego pożaru przy ul. Kaliskiej  - paliły się śmieci w altance na terenie ogródków działkowych . Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny. 

- W takcie działań gaśniczych dokonano przeszukania obiektu. Po zlokalizowaniu pożaru dalsze działania polegały na dokonaniu częściowej rozbiórki nadpalonych elementów oraz przerzuceniu znacznej ilości znajdujących się tam śmieci celem dogaszenia. Całkowitemu spaleniu uległa altanka obita blachą oraz rzeczy znajdujące się w niej - informuje st. kpt. Bladoszewski. 

Około godz. 20 w poniedziałek strażacy uczestniczyli w akcji ratowniczej w miejscowości Ługa Druga na trasie Włocławek - Brześć (DK 62), gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak informują, w zdarzeniu został ranny mężczyzna kierujący jednym z aut. Przyczyną zderzenia było nie stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu.  

(G.S.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

CzytelnikCzytelnik

1 4

Czy ktoś może wie, co się dzieje z Gazetą Popularną? Wydaje ją Pan Rafał Maślanka - nigdzie jej dostać nie mogę 05:36, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BabokBabok

6 0

Widać że te "niusy" pisze jakiś warszawiak albo poznaniak, bo miejscowości Ługa Druga przy DK 62 nie ma. Ale jest za to ŁUBA Druga, powtarzam: ŁUBA!!! Widać ten portal nie posiada administratora, bo go na niego nie stać! 10:32, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018