REKLAMA

Ratusz o mieszkańcach miejskich bloków przy ulicy Celulozowej: "prowadzący uregulowany tryb życia"

06:00, 19.04.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Budynki komunalne przy ul. Ptasiej. Fot. DDWloclawek.pl

"Tzw. klasa średnia; osoby pracujące, prowadzące uregulowany tryb życia", tak ratusz charakteryzuje lokatorów, dla których planuje stawiać budynki komunalne przy ul. Celulozowej. Chce w ten sposób uspokoić aktualnych mieszkańców tej okolicy, którzy boją się, że w sąsiedztwie będą mieli "drugi Zakręt".  

Ratusz  najwyraźniej przejął się obawami mieszkańców osiedla przy Celulozowej, którzy na wieść o tym, że miasto chce budować w ich sąsiedztwie budynki komunalne, wszczęli alarm, że będą to mieszkania dla "ludzi  z marginesu społecznego" (pisaliśmy o tym m.in. tutaj).

Najpierw w odpowiedzi na te obawy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w mieście, Krzysztof Kucki (SLD jest autorem koncepcji budownictwa mieszkaniowego we Włocławku) zapewniał na Dzień Dobry Włocławek, że lokatorzy miejskich budynków, które staną przy Celulozowej "niczym nie będą się różnić od tych, którzy dziś tam mieszkają".

Ostatnio w blokach przy Celulozowej zostały wywieszone kartki zatytułowane  "Informacja dotycząca programu budownictwa mieszkaniowego realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek w latach 2017 — 2021 przy ul. Celulozowej" podpisane przez zastępcę prezydenta Włocławka ds. gospodarki miejskiej, Jacka Wojciechowskiego (rekomendowanego przez SLD).  

Wiceprezydent informuje, że mieszkania przy Celulozowej "przeznaczone będą dla mieszkańców tzw. klasy średniej, którzy nie mogą lub też nie chcą zaciągać kredytów mieszkaniowych, a jednocześnie posiadają na tyle duże zarobki, że stać ich będzie na regularne opłacanie czynszu i innych zobowiązań". Natomiast "najbiedniejsi mieszkańcy naszego miasta"  nadal mają ubiegać się o przydział mieszkania z listy socjalnej lub komunalnej. Mieszkania dla nich mają być usytuowane w różnych częściach miasta (to tzw. III filar  koncepcji rozwoju budownictwa komunalnego autorstwa SLD; więcej o tym tutaj). 

- Zakłada się więc, że w głównej mierze (lokatorami Celulozowej - red.) będą osoby pracujące, prowadzące uregulowany tryb życia. Wbrew Państwa obawom nie będą to więc mieszkania komunalne ani tym bardziej socjalne - pisze Jacek Wojciechowski do mieszkańców Celulozowej. 

W blokach przy Celulozowej zostały wywieszone kartki podpisane przez zastępcę prezydenta Włocławka ds. gospodarki miejskiej, Jacka Wojciechowskiego.

Dalej w piśmie czytamy, że mieszkania na wynajem przy Celulozowej "będą stanowić niejako konkurencję dla rynku wynajmu mieszkań prywatnych".

- Rodziny lub osoby, które dotychczas marzyły o własnym „M", ale nie stać ich było na spłatę dużych rat kredytu, dostaną szansę na zamieszkanie w nowym mieszkaniu na stabilnych, o wiele przystępniejszych warunkach - pisze Jacek Wojciechowski. 

[ZT]24532[/ZT]

W piśmie jest też informacja, że mieszkania stawiane przy Celulozowej aż do momentu całkowitej ich spłaty przez miasto będą własnością banku — BGK Nieruchomości, który będzie finansował ich budowę (miasto przekaże grunt). Po tym czasie (w piśmie tego nie ma, ale władze miasta podawały, że ma być po 25 latach) wejdą one do mieszkaniowego zasoby gminy i lokatorzy będą mogli je wykupić na własność.

Wojciechowski zwraca jeszcze uwagę, że zarządcą nowo wybudowanych mieszkań będzie spółka komunalna powołana niedawno przez miasto, czyli  Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe, która będzie dbać o stan techniczny budynków, porządek terenów do nich przylegających oraz przestrzeganie ładu i porządku przez lokatorów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

WeronaWerona

34 16

a może wkońcu niech prezydent zajmie się firmą MTBS czy my już poszliśmy w kont ??? umowa tak zrobiona że nikt nie wie ile płacimy czynszu a ile spłata kredytu niestety prezes Szafrański w tej sprawie milczy , jak i cały MTBS 18:47, 18.04.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

eljoteljot

7 1

Za ten kąt płaci Pani ze swojego konta.
10:38, 19.04.2017


matkamatka

17 11

Ja jestem na rencie to już się nie kwalifikuje na to mieszkanie .Chocaż za wszystko płace regularnie. 07:23, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ale jak to?Ale jak to?

16 15

Niemiałem pojęcia że jest możliwość posiadania mieszkania tylko z powodu niechęci do wzięcia kredytu. Pytanie czy to tylko będą mieszkania pod wynajem czy też pod kupno? Dopiero co kredyt zaciągnałem ... :P 07:41, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

komunakomuna

24 18

To będą mieszkania dla swoich z SLD oni darmo i byle komu w centrum miasta nic nie dadzą. 07:59, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kyselakkyselak

8 13

Nie wierzę. W Polsce nie ma prawdziwych mieszkań komunalnych. W praktyce komunalne=socjalne, czyli 1 lokator na 10 będzie normalny. Prawdziwe komunalne to są mieszkania w TBSach. 08:22, 19.04.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RafiiRafii

4 0

Drogi Panie...żeby otrzymać mieszkanie w Tbs trzeba wpłacić ok 40.000 wkładu własnego
i spełniać wiele wymogów....moim zdaniem niewiele ma to wspólnego z lokalem
jak Pan to nazwał "komunalnym". 21:59, 19.04.2017


BasiaBasia

6 15

Czekalam na mieszkanie 20 lat i mnie wykreslili z listy bo razem z partnerem mielismy za duzy dochod na socjalne i komunalne mieszkanie a teraz sie okazuje ze moglabym sie starac o mieszkanie na celulozowej i jaka to jest polityka teraz niema mnie nigdzie na liscie a kredytu na mieszkanie nie dostane i co teraz mam zrobic Panie Kukucki 09:03, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

upartyuparty

18 1

Wszystkie osiedla socjalne powinny w standardzie być monitorowane i problem *%#)!& sąsiadów by był rozwiązany 09:17, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eljoteljot

5 15

Dwa cytaty z Mrożka za publikację których dramaturg musiał wyjechać z kraju:
"Kowalski bije żonę, znaczy wybiła piętnasta"
"Zamiast walczyć o lepsze jutro walczmy raczej o lepsze popołudnie a przynajmniej to od piętnastej do szesnastej".
Jeśli mieszkania na Celulozowej przeznaczone będą dla ludzi o uregulowanym trybie życia a to stwierdzenie skojarzyło mi się z przytoczonymi wyżej cytatami ,znaczy Komuna wróciła. 10:21, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

flaszkaflaszka

19 17

ile trzeba regularnie wypijać aby mieć uregulowany tryb życia i mieszkanko od komunistów dostać? 10:21, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TadekTadek

25 20

Z komentarzy wylewa się jak zwykle żółć mieszkańców Włocławka. Obojętnie co by władza zrobiła jest źle. W dodatku widzę, że wyżej komentujących kieruje głównie zawiść i fałszywa zazdrość skierowana do zwykłych ludzi którzy pracują i nie są patologią, ale nie stać ich na kupno mieszkania. Ponadto nie będą oni żadnymi darmozjadami będą płacić czynsz i dodatkowo za wynajem. Więc nie rozumiem czemu ma służyć te wylewanie żółci. 11:48, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

10 12

Dla kogo te mieszkania? Chyba dla urzędników, polityków i ich rodzin! Przecież wszyscy normalni z Włocławka uciekają. Kolejny wątek - przetargi, najbardziej łechce złodziei w garniturach!
Powyżej komentującego Tadka żółć pracuje poprawnie, ale wzrok już nie koniecznie.
Co to znaczy patologia? Przecież wszelaka "dzicz polityczna" doprowadziła - proszę nie sugerujcie się nazwą partii politycznej - że mamy w kolonii polskiej tylko bardzo bogatych albo biednych i między obu tymi grupami występuje ogromna przepaść, rozwarstwienie społeczne, a w tle harcuje/żeruje "dzicz polityczna". Gdy nie podoba się komuś coś natychmiast słyszymy cyt. "za chwilę wezwę ochronę, policję". Ongiś był zeszyt skarg i wniosków a dzisiaj krótko i na temat "gdzie jest ochrona, wypier.alaj". Obraz nędzy i rozpaczy.
SEPARATYSTA BOBAS z Donbasu w pampersach
12:30, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

10 10

Nie ma w kolonii polskiej tzw. klasy średniej. Celowo dokonano jej likwidacji, ponieważ była najbardziej niebezpieczna dla patologii w garniturach. Mamy dwie klasy - biednych i bogatych a w tle wszelka dzicz polityczna w garniturach. Gdyby dzisiaj we Włocławku istniały zakłady pracy, które prężnie działały powiedzmy mniej więcej do 2000r., to taki Wojtkowski prezydentem by był przez trzy miesiące a rada miasta 4 miesiące, bo taczki by im podstawili i kazali szybciutko zmykać... Tego "dzicz polityczna" obawiała się najbardziej i stąd mamy dwie klasy : bogaci a contrario biedni, i ci w schroniskach dla bezdomnych.
SEPARATYSTA BOBAS z Donbasu w pampersach 12:45, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CelulozaCeluloza

4 1

Co do kamer zapomnij Szafrański to stary beton nawet drzewka nie da posadzić a ty mówisz o kamerach ? 13:47, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

4 0

A kiedy zostanie rozliczony TBS który miał budować TANIE mieszkania komunalne ? 16:57, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SEPARATYSTA BOBASSEPARATYSTA BOBAS

3 3

Odnośnie ochrony "patologii politycznej" w kolonii Polskiej.
Jest tak: wewnątrz na każdym kroku chroni ich Security a z zewnątrz USA i NATO. Okropnie boją się Rosjan bo doskonale wiedzą, że Putin zrobiłby z nimi porządek w ciągu 20 minut.
Zdziwiony jestem, że wiekowy zastępca prezydenta pisze dyrdymały o tzw. klasie średniej. Takiej klasy nie ma i dziadek zbytnio nie filozofuj.
21:17, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChytryChytry

2 0

Żałuję, że kupiłem mieszkanie w MTBS, takie opłaty wysokie, że lepiej jakbym wziął większy kredyt, wtedy bym bolił tyle samo, ale mieszkanie byłoby moje, cóż chytry dwa razy traci 21:30, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SEPARFATYSTA BOBASSEPARFATYSTA BOBAS

3 3

Odnośnie ochrony "patologii politycznej" w kolonii polskiej.
Jest tak: wewnątrz na każdym kroku chroni ich Security a z zewnątrz USA i NATO. Okropnie boją się Rosjan bo doskonale wiedzą, że Putin zrobiłby z nimi porządek w ciągu 20 minut.
Zdziwiony jestem, że wiekowy zastępca prezydenta pisze dyrdymały o tzw. klasie średniej. Takiej klasy nie ma i dziadek zbytnio nie filozofuj. 21:52, 19.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017