REKLAMA

Pracujesz za granicą? Sprawdź najkorzystniejszy przelew walutowy

06:00, 17.07.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Możliwość pracy za granicą czasem jest kuszącą okazją zdobycia nowych doświadczeń i zarobienia konkretnych pieniędzy, a niekiedy wyjazd to konieczność związana z utrzymaniem rodziny. Bez względu na przyczyny często wykonuje się przelewy walutowe. Który z nich jest najbardziej opłacalny?

Przelew walutowy w banku – czy warto?

 Przelewy walutowe w bankach nie należą do najkorzystniejszych. Jeżeli zleca się przelew z konta zagranicznego, a pieniądze mają zostać przekazane na konto złotówkowe trzeba się liczyć z poborem przez bank niemałych prowizji i przeliczaniem waluty zgodnie z jego kursem. Przelew jest korzystniejszy, jeżeli pieniądze są wysyłane na konto walutowe, ponieważ zostaje wyeliminowana konieczność przewalutowania przez bank. Natomiast nadal naliczane się pewne opłaty. Można natomiast skorzystać ze względu na możliwość wyboru kursu, według jakiego odbiorca wymieni walutę na złotówki, ponieważ może dokonać transakcji w dowolnym miejscu – najlepiej w kantorze internetowym.

 Innowacja w kantorze internetowym – prosty przelew walutowy

 Zamiast zastanawiać się nad opłacalnością przelewów walutowych w bankach warto sprawdzić usługę przelewu oferowaną przez kantor internetowy: https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/. W przypadku kantoru jest to rozwiązanie innowacyjne, ponieważ dotychczas zajmował się wyłącznie samą wymianą waluty, a nie przelewami na obce konta. W ramach jednej operacji ma miejsce przewalutowanie i wykonanie samego przelewu. Nie trzeba być posiadaczem konta walutowego, aby otrzymać szybki i niedrogi przelew.

 Korzyści płynące z przelewu w e-kantorze

Przelew w kantorze internetowym zapewnia korzyści finansowe. E-kantory są cenione ze względu na najlepsze kursy walut, które zawdzięczają niskiemu spreadowi. Spread jest różnicą pomiędzy kursem kupna i sprzedaży danej waluty – najczęściej wyraża się go w procentach. Im większa wartość spreadu, tym większe koszty wymiany ponoszą klienci. Kantory internetowe charakteryzują się najniższym spreadem z kilku powodów. Nie ponoszą kosztów utrzymania lokalu i działają na szeroką skalę, a na dodatek aktualizują kursy średnio co 10 sekund. Dzięki temu nie muszą obawiać się niespodziewanych zmian na rynku walutowym i zabezpieczać się wysokim spreadem, co robią banki, które aktualizują kursy zwykle 2 lub 3 razy dziennie. Kantor internetowy jest dostępny w każdej chwili, jeżeli tylko dysponuje się urządzeniem z połączeniem internetowym. Polecenie przelewu można złożyć niezależnie od pory dnia lub nocy. Natomiast jego realizacja następuje w godzinach pracy banków w dni robocze. Do zalet przelewów walutowych w kantorze internetowym zalicza się szybkość transferu pieniędzy. Przelewy w euro i dolarach amerykańskich mogą zostać przelane nawet w tym samym dniu, w którym transakcja została zlecona. Wśród korzyści należy wymienić przejrzystość zasad korzystania z przelewów walutowych i niskie opłaty. Opłata w przypadku przelewów euro w obrębie krajów Europy jest wliczana do kursu i wynosi zaledwie 5 złotych.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017