W przededniu Świąt Wielkanocnych narasta w nas gorączka zakupów. W związku z rosnącymi cenami żywności niemal każdy szuka takiego sklepu, zakupy w którym możliwie najmniej odchudzą jego portfel. Gdzie we Włocławku warto zrobić zakupy?
Postanowiliśmy sprawdzić włocławskie super i hipermarkety, które szczególnie przed świętami cieszą się największym zainteresowaniem. Aby należycie przygotować się do Niedzieli Wielkanocnej, czy Lanego Poniedziałku, trzeba zaopatrzyć się w niektóre artykuły.
Do upieczenia tradycyjnego mazurka przydadzą się mąka, cukier, czy jajka. Któż nie lubi napić się kawy, czy popularnej coli? Dla najmłodszych znaleźć powinny się słodkości, a każdy „szanujący się łasuch” skosztuje kiełbasy podwawelskiej.
Aby sprawdzić gdzie jest najtaniej, nasi reporterzy odwiedzili osiem włocławskich sklepów. Pod uwagę wzięliśmy dziewięć podstawowych produktów, które znajdziemy na półkach marketów.
I tak za koszyk zakupów, w którym znajdą się jajka, mąka, cukier, kiełbasa, kawa, mleko, ptasie mleczko, pomarańcze i cola zapłacimy od 52 do 61 złotych. Pod uwagę braliśmy produkty tych samych marek oraz tej samej wagi. W przypadku, gdy danego artykułu nie znaleźliśmy na półce, uwzględniliśmy jego zamiennik.
Sprawdzane przez nas ceny dotyczyły wtorku 3 kwietnia. Gdzie zatem zaoszczędzisz najwięcej?
Najniższe ceny znaleźliśmy w Lewiatanie. Tutaj mniej zapłacimy za cukier (3,69 za 1 kg), kiełbasę (10,79 za 1 kg), czy ptasie mleczko (9,99 za 420 g). Dziewięć produktów kupimy za 52,21 zł.
Tanio zakupy zrobić można też w Realu. Mniej niż u większości konkurencji zapłacimy za kiełbasę (10,95 za kg), czy mąkę (1,45 za 1 kg). Łączna cena za dziewięć artykułów, to 52,88 zł.
W Lidlu droższa jest kiełbasa (14,58 za 1 kg). Wizyta w tym sklepie kosztować nas będzie 52,92 zł.
W Netto wydamy 55,20 zł, poniżej 60 złotych udało nam się zejść także w Biedronce i Polo-Markecie. Najwięcej wydalibyśmy wczoraj w Kauflandzie (61,15) oraz w Tesco (60,18).
Sklep
Jaja
Mąka
Cukier
Kiełbasa
Kawa
Mleko
Ptasie Mleczko
Pomarańcze
Cola
Razem
Lewiatan
5,99
*1,99
3,69
10,79
7,29
2,49
9,99
3,99
*5,99
52,21
Real
*4,99
1,45
3,99
10,95
7,29
2,89
12,94
3,49
4,90
52,88
Lidl
5,90
1,45
3,69
14,58
7,19
*2,09
11,19
3,50
*3,33
52,92
Netto
5,99
*1,49
3,69
14,98
6,49
*2,09
11,19
4,29
4,99
55,20
Polo-Market
8,99
*1,55
3,69
10,99
7,29
2,69
12,99
3,49
4,99
56,67
Biedronka
5,99
1,45
3,69
14,49
*12,79
*2,05
*12,99
1,99
*4,29
59,73
Tesco
5,99
1,45
3,69
19,99
7,19
2,79
11,99
2,99
4,90
60,98
Kaufland
6,99
1,45
3,69
19,90
7,19
2,45
11,11
3,49
4,88
61,15
* ceny podane w tabeli obowiązywały we wtorek 3 kwietnia
Pod uwagę wzięliśmy następujące produkty: jaja kurze klasa L-10 szt; mąka pszenna typ 650; cukier kryształ; kiełbasa podwawelska; kawa Tchibo Family 250g; mleko Łaciate 3,2%; ptasie mleczko Wedel 420 g; pomarańcze luzem oraz Coca-Colę 2 litry. Gwiazdka przy cenie oznacza, że pod uwagę braliśmy zamiennik innej marki, bądź wystąpiła różnica w objętości towaru.
0 0
Pomarańcze po 1,99 można traktować tylko jako "zamiennik". Czyżby to był import z Kuby?
0 0
Myśle, że tego typu rubryka mogła by byc na stałe na portalu. Każdy mógłby sprawdzić gdzie co najtaniej kupić. Warto by dodać jeszcze nasz włocławski ketchup ;-)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz