Zamknij
REKLAMA

W Śródmieściu za mało się dzieje? Zmień to, są pieniądze!

06:00, 13.09.2017 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
W puli przeznaczonej na realizację projektów społecznych znajduje się 25 tys. zł. fot. Łukasz Daniewski

Choć pierwsze wnioski są już rozpatrywane, to dokumenty o dofinansowanie projektów społecznych w Śródmieściu wciąż można składać. W puli znajduje się 25 tys. zł.

Adresatami konkursu są m.in. nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, instytucje, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne. Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich, którym zależy na pobudzeniu i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji. 

Dlatego też pomysły powinny spełniać określone kryteria. Takie jak m.in. zachęcenie mieszkańców terenu rewitalizacji do podejmowania oddolnych działań na rzecz dobra wspólnego, wspieranie lokalnej integracji czy aktywizację społeczności sąsiedzkich. Dodatkowymi atutami projektów będą również otwartość na różne grupy społeczne oraz innowacyjność tematyki, metod i narzędzi działania - informuje biuro prasowe ratusza.

Pierwsze wnioski są już rozpatrywane. Wnioskowana kwota wsparcia finansowego może wynosić od 500 zł do 2500 zł. Warto dodać, że chodzi o projekty społeczne, których działania powinny zostać zrealizowane w ciągu 60 kolejnych, następujących po sobie dni. Nabór projektów prowadzony jest w systemie ciągłym do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Pytania odnośnie konkursu należy kierować na adres mailowy: rewitalizacja@um.wloclawek.pl, telefonicznie: 54/ 414 40 39, 414 40 38, 414 40 43 lub osobiście w Kawiarni Obywatelskiej Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9.

Nabór projektów jest możliwy za pomocą formularza zgłoszeniowego, który można znaleźć na stronach internetowych: wloclawek.pl oraz rewitalizacja.wloclawek.eu. Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w Kawiarni Obywatelskiej Śródmieście Cafe we Włocławku przy ul. 3 Maja 9 w godzinach jej funkcjonowania: od poniedziałku do piątku w godz. 11–18, w sobotę w godzinach 11–16. Wyboru projektów dokonuje komisja konkursowa.

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

bladyblady

13 0

Za 25 tyś. to Wojtkowski niech kupi sobie lizaków, a nie zmienić chce śródmieście. 11:29, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

??

9 2

Mało się dzieje ? A wyścigi szczurów na Tumskiej , a zawalajace się kamienice , a bandy łobuzów zaczepiające przechodniów to mało ? Jak tam samotna kobieta może przejść np do browaru B? 12:42, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018