REKLAMA

Sielskie inspiracje – wnętrza w stylu prowansalskim

00:01, 09.10.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

W dobie wszechobecnego pośpiechu i technologii coraz więcej z nas snuje fantazje o spokojnym życiu zgodnym z rytmem natury. W trend ten doskonale wpisuje się aranżacja wnętrz w stylu prowansalskim, przywołująca na myśl  sielską, wiejską atmosferę. Styl prowansalski stanowi przeciwwagę dla nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz i pozwoli nam zaznać relaksu, nawet jeśli nie mamy możliwości odciąć się od miejskiego zgiełku.

Istotę wnętrza w stylu prowansalskim stanowią odwołania do tradycji i natury. Dominują w nim jasne kolory i materiały rodem z wiejskiej chaty – drewno, kamień, wiklina.  Świetnie sprawdzą się w nim meble i akcesoria w stylu retro, często oddające ideę błogiego relaksu, takie jak bujany fotel, wiklinowa huśtawka czy wygodne poduszki.

Ważną rolę odgrywają także tkaniny – im bardziej naturalne, tym lepiej. Królują delikatne firany i lejące zasłony, które wprowadzają przyjemną, leniwą atmosferę. Dobrym wyborem będą również kwiatowe i roślinne wzory, nawiązujące do życia zgodnego z naturą.

Warto pamiętać także o doborze dekoracji, które dopełnią wizerunek błogiej odskoczni. Oprócz wspomnianych już wyżej poduszek, w prowansalskim wnętrzu rewelacyjnie sprawdzą się kwiaty i rośliny doniczkowe, obrazy i zdjęcia przywołujące na myśl łono natury, czy świece w kolorach ziemi.

Styl prowansalski skutecznie pomoże nam się odprężyć i zapomnieć o codziennych problemach. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią jasne, ciepłe wnętrza, a tradycję cenią sobie wyżej niż nowoczesność.

Wszystkie zaprezentowane aranżacje można zamówić w salonie Dekoracje na miarę. Jeśli szukasz inspiracji lub chcesz zmienić swoje wnętrze, zapraszamy do naszego salonu przy ulicy Polnej 100A.

 

 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017