Zamknij
REKLAMA

Wielkie święto organizacji pozarządowych. Gratulował im prezydent

13:30, 15.11.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Forum było okazją m. in. do prezentacji działalności włocławskich organizacji III sektora. Fot. Natalia Seklecka

Warsztaty, prelekcje i prezentacje artystyczne – to wszystko czekało na przedstawicieli III sektora podczas Włocławskiego Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy organizacjami działającymi na terenie miasta.

Forum, które odbyło się we Włocławku w środę (15.11) było okazją do promowania działań włocławskich organizacji pozarządowych oraz przedstawienia sprawozdania z aktywności włocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jego uczestnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń, skorzystania z ciekawych warsztatów i punktów doradczych oraz podzielenia się uwagami na temat współpracy miasta z III sektorem. O tej ostatniej mówił w swoim wystąpieniu prezydent Marek Wojtkowski.

- Niezwykle cenimy sobie państwa działalność w ramach III sektora. Zdaję sobie sprawę, że to, co zostało zagwarantowane konstytucyjnie - ta Polska obywatelska, to właśnie są państwo jako organizacje pozarządowe. Zdajemy sobie sprawę, że wypełniają państwo wiele działań pomocniczych i mam ufam, że nadal państwa działalność będzie nam pomagać – mówił Marek Wojtkowski do przedstawicieli III sektora. – Ze swojej strony chcę powiedzieć, że my, jako miasto, doceniając państwa wysiłki i wkład w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego oraz wspomaganie wielu działań, staramy się jak najbardziej pomagać. Głównym ograniczeniem, które determinuje państwa i nasze działanie są środki finansowe, dlatego też staramy się te środki znajdować w budżecie miasta.

Gospodarz miasta podziękował uczestnikom forum za działalność, która prowadzą w różnych sferach życia społecznego. Wyraził też nadzieję, że sektor NGO będzie się we Włocławku rozwijał.

Forum miało charakter największego święta NGO w mieście integrującego przedstawicieli trzech sektorów – publicznego, prywatnego i pozarządowego. Było również okazją do omówienia spraw organizacyjnych związanych z działalnością III sektora. W tym roku kończy się bowiem dwuletnia kadencja Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wybranej w 2015 roku. Uczestnicy forum musieli więc wskazać swoich przedstawicieli do rady, w której będą oni zasiadać przez trzy kolejne lata.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

??????????????????????

4 2

Organizacje pozarządowe ? A co to takiego ? To rząd i organizacje rządowe są przeznaczone do działań na rzecz obywateli a nie tak jak np.w kółku wzajemnej adoracji Komorowskich gdzie 90% środków idzie na pensje dla zarządu . 15:53, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biz PlusBiz Plus

3 3

Bardzo dobre inicjatywy. Bravo Panie i Panowie. Działaczki zawsze są mile widziane. 20:04, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiastkarzCiastkarz

2 0

Prez. Wojtkowski: "Zdajemy sobie sprawę, że wypełniają państwo wiele działań pomocniczych i mam ufam, że nadal państwa działalność będzie nam pomagać ? mówił Marek Wojtkowski do przedstawicieli III sektora. ? Ze swojej strony chcę powiedzieć, że my, jako miasto, doceniając państwa wysiłki i wkład w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego oraz wspomaganie wielu działań, staramy się jak najbardziej pomagać. Głównym ograniczeniem, które determinuje państwa i nasze działanie są środki finansowe, dlatego też staramy się te środki znajdować w budżecie miasta".
----------
Werbalne lukrowanie miejskiego zakalca... 11:18, 16.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone