REKLAMA

Redakcja DDWloclawek.pl włączyła się w akcję Szlachetnej Paczki

15:24, 11.12.2017 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Devrim Özdemir, właściciel Gold Doner Kebap z ul. Bojańczyka 25 tuż przed zakupem pralki dla pani Anny. fot. Łukasz Daniewski

Redakcja DDWloclawek.pl włączyła się do akcji "Szlachetna paczka". Różne przedmioty, żywność i środki chemiczne zebrane w naszej redakcji zostały przekazane pani Annie z Włocławka. Udało nam się również namówić do współpracy kilku włocławskich przedsiębiorców, którzy zakupili pralkę, kanapę, odkurzacz, słodycze, odzież, artykuły spożywcze i chemiczne dla 56-letniej kobiety.

Dzięki akcjom "Szlachetnej Paczki", w ciągu jednego weekendu do rodzin trafiają setki przygotowanych wcześniej paczek. Rokrocznie, celem akcji jest pomoc rodzinom, które mimo trudnej sytuacji życiowej i materialnej chcą coś zmienić w swoim życiu. Ideą programu jest dotarcie do ludzi, którzy znaleźli się w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Sam pomysłodawca mówi, że nie pomagają jednak wszystkim osobom, które się zgłaszają. - Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu - mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki.

W tegoroczną akcję "Szlachetnej Paczki" włączyli się także dziennikarze i pracownicy naszego portalu. W ostatnich dniach zorganizowaliśmy zbiórkę przedmiotów, żywności i środków chemicznych, które trafiły do pani Anny, 56-letniej włocławianki po przejściach. Kobieta do niedawna była czynna zawodowo, ale splot nieszczęśliwych zdarzeń sprawił, że musiała zrezygnować z pracy. Aktualnie leczy się. Jak mówi osoba odpowiedzialna za zbiórkę na rzecz włocławianki, potrzeby są bardzo duże i dlatego potrzebna jest każda pomoc.

- Bardzo się cieszymy, że w tym roku udało się znaleźć darczyńców dla wszystkich rodzin z Włocławka, objętych naszą akcją - mówi w rozmowie z DDWloclawek.pl, Arkadiusz Piasecki specjalista ds. promocji w rejonie.

Jedną z rzeczy, których pani Anna potrzebowała najbardziej, była pralka. Miło nam poinformować, że urządzenie zostało zakupione przez Devrima Özdemira, właściciela Gold Doner Kebap z ul. Bojańczyka 25. Do akcji przyłączyły się także inne włocławskie firmy: HEBAN (zakup nowej kanapy), SIG (nowy odkurzacz i słodycze) oraz STUDIO ONA i ON, IVI BEAUTY - SALON KOSMETYCZNY (artykuły spożywcze i chemiczne, odzież). Wszystkie przedmioty zostały przekazane pani Annie w miniony weekend. Włocławianka nie kryła wzruszenia i bardzo ucieszyła się ze wszystkich podarunków, które ułatwią jej codzienne funkcjonowanie.

"Szlachetna Paczka" mogła liczyć również na nas w zakresie transportu podarunków dla innych włocławskich rodzin, objętych tegoroczną edycją akcji.

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

NowaNowa

5 6

Super 15:34, 11.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TacytTacyt

6 6

Brawo DD !świetna robota ! 15:38, 11.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

smutnesmutne

6 8

Takich rodzin we włocławku są tysiące to przykrość dla innych ,że niedostali nic 17:45, 11.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAK1POLAK1

9 2

Oczywiście, że takich rodzin jest tysiące. Mam nadzieje, że zazdrość ludzka nie sprawi tyle złego co spotkało pewną rodzinę z programu "Nasz nowy dom". Gdzie zazdrośni zawistni ludzie zniszczyli elewację wyremontowanego domu. 22:22, 11.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KebabKebab

7 2

To już wiadomo gdzie zamawiać kebaba. Brawo, fantastyczna postawa!! 06:27, 12.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018