Zamknij
REKLAMA

„Poruszamy Włocławek” czyli radni SLD w akcji

00:01, 08.01.2018 | artykuł sponsorowany

Pomysłowość i determinacja w działaniu  na rzecz mieszkańców miasta. Tak można podsumować 2017 rok w działalności klubu radnych SLD we Włocławku. 

Porozumienie programowe zawarte w styczniu 2017 roku z prezydentem Włocławka dało radnym SLD zielone światło do realizacji pomysłów na rzecz miasta i jego mieszkańców. 

Z inicjatywy klubu radnych SLD, jeszcze w październiku 2016 r., wprowadzono we Włocławku darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej. To inicjatywa wspierająca włocławskie rodziny zwłaszcza te wielodzietne.

Kolejny ważny projekt dotyczył gospodarki mieszkaniowej.  Powołano do życia spółkę Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe. Projekt budowy mieszkań na wynajem i na wynajem z dojściem do własności kierowany jest do osób, które nie mogą ubiegać się kredyt samodzielnie, ale też nie kwalifikują się na przydział lokalu z zasobów miasta i nie mogą ubiegać się o żadną inną formę pomocy mieszkaniowej od samorządu. 
Projekt zagospodarowania ul. Stodólnej dotyczy budowy obiektu mieszkalnego, wielorodzinnego trzykondygnacyjnego i kompleksowym zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie składał się z około 50 lokali na wynajem z dojściem do własności, o powierzchni od 36 do 60 m kwadratowych każdy oraz garaże i miejsca parkingowe. 


-Jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu miasto doprowadziło do przejęcia działki znajdującej się na rogu 3-go Maja i ul. Tumskiej. Odbudowane zostaną tam fasady budynków, a na ogromnym terenie za nimi powstanie nowoczesne osiedle z parkingami dla mieszkańców i placem zabaw –mówi Krzysztof Kukucki, radny i przewodniczący SLD we Włocławku. -W tym miejscu powstaną mieszkania czynszowe z dojściem do własności. Oznacza to, że w czynsz w kalkulowana będzie również rata kredytu, a mieszkanie takie po 20-25 latach stanie się własnością najemców.

Na wniosek radnych SLD Rada Miasta przyjęła uchwałę wprowadzającą klauzule społeczne w zamówieniach publicznych. SLD uznaje obowiązek stosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych, jako jedną z form walki z umowami śmieciowymi. Rozwiązanie to powinno być preferowane przy przetargach, rozpisywanych przez instytucje publiczne. Przyjęcie do stosowania klauzul społecznych pozytywnie wpływa na kształt rynku pracy, poprzez promowanie propracowniczych rozwiązań, takich jak zatrudnianie pracowników na umowy o pracę, czy też walka z wykluczeniem całych grup społecznych z rynku pracy. 

Spotkanie radnych SLD z mieszkańcami Śródmieścia. Listopad 2017


Ważnym elementem pracy w samorządzie są cykliczne spotkania klubu radnych SLD z mieszkańcami osiedli. Takie spotkania odbyły się w maju i w listopadzie br.  – To ogromna wartość dodana naszej pracy- podkreśla Krzysztof Kukucki.- Dzięki tym spotkaniom wiemy czego oczekują włocławianie, jakie są ich problemy, pomysły na miasto. Wszystko w myśl hasła „Nic o nas bez nas”.

Jak podkreśla Krzysztof Kukucki dla radnych Sojuszu ważne są konkretne działania a nie krytyka dla krytyki co niestety często praktykują radni opozycyjni. Tylko poprzez konstruktywne działania jesteśmy w stanie rozwiązać istotne problemy Włocławka.  

 

 

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone