Zamknij
REKLAMA

W Śródmieściu było o krok od tragedii. Wszystko przez wadliwą instalację

10:05, 13.02.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Policja ostrzega, że używanie wadliwych instalacji może skończyć się wybuchem gazu. Fot. Natalia Seklecka

W trakcie sobotniego wybuchu gazu w domku jednorodzinnym w Śródmieściu, w budynku znajdowało się sześć osób, w tym troje dzieci. Na szczęście wszyscy zdążyli opuścić dom cali i zdrowi, jednak policjanci mówią wprost, że było o włos od tragedii.

Jak wstępnie ustalili śledczy, przyczyną sobotniego (10.02.) wybuchu był o rozszczelnienie się instalacji kuchennej zasilanej z butli gazowej. W związku z tym funkcjonariusze przypominają, że aby uniknąć podobnych niebezpiecznych sytuacji, należy zachować ostrożność przy korzystaniu z tego typu instalacji.

- Takie urządzenia muszą być całkowicie sprawne. Jeżeli wyczujemy uwalniający się gaz, to nigdy nie włączajmy światła oraz innych urządzeń elektrycznych – przestrzega sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Gdy z butli ulatnia się gaz, warto też otworzyć okna i drzwi, żeby przewietrzyć pomieszczenie i zminimalizować ryzyko powstania pożaru. Następnie należy opuścić budynek i wezwać służby ratownicze.

[ZT]28151[/ZT]

Przypomnijmy, że do wybuchu gazu i pożaru w domu u zbiegu al. Chopina i ul. Wroniej doszło w sobotę, w okolicach południa. Wszystkie osoby przebywające w budynku (troje dorosłych i troje dzieci) zdążyły go bezpiecznie opuścić nim na miejsce przybyły służby ratunkowe. Policjanci przyznają jednak, że sytuacja wyglądała naprawdę niebezpiecznie i niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

[WIDEO]672[/WIDEO]

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

olo123olo123

1 0

specjalista od gazu he he:-) 21:27, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone