Zamknij
REKLAMA

Jak zmieniać Budżet Obywatelski? Są pierwsze propozycje

13:40, 13.02.2018 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Bartłomiej Kucharczyk (drugi od prawej) wraz z członkami facebookowej grupy `Włocławek jaki jest i będzie`. fot. UM Włocławek

Do włocławskiego ratusza wpłynęły pierwsze propozycje dotyczące zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Jedna z najciekawszych to możliwość głosowania na inwestycje z terenu całego miasta. Póki co, głosy mieszkańców np. Kazimierza Wielkiego mogą być oddawane tylko na projekty z tego osiedla.

Swoje opinie i propozycje włocławianie mogą wysyłać do 26 lutego na adres e-mail: [email protected] Do dyspozycji mieszkańców jest również wydarzenie na Facebooku: Budżet Obywatelski Włocławka, gdzie swoje uwagi można zostawić w komentarzu. 

[ZT]28009[/ZT]

Rozpoczęte własnie konsultacje prowadzone są także podczas dyżurów pracowników Referatu Komunikacji Społecznej. Pierwszy w kawiarence obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 już się odbył. Teraz urzędnicy czekać będą na mieszkańców 15 lutego (czwartek), 17 lutego (sobota), 19 lutego (poniedziałek), 22 lutego (czwartek) oraz 24 lutego (sobota). Każdy dyżur potrwa w godz. 10-18.

Jak ustaliliśmy, pierwsze propozycje już wpłynęły. Czego dotyczą? Mieszkańcy chcieliby, aby każdy mógł głosować na inwestycje z terenu całego miasta. Obecnie regulamin dopuszcza możliwość oddawania głosów przez mieszkańców jednego osiedla tylko dla projekty w swojej okolicy. Pojawiły się też pomysły wyodrębnienia pod głosowanie inwestycji ogólnomiejskich oraz zwiększenia liczby punktów, w których można pozostawić wypełnioną kartę do głosowania - obecnie można to zrobić tylko w trzech filiach ratusza.

(Ł.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

WeronaWerona

5 2

wystarczy że dyrektor sp 11 rozda nauczycielom karty które przekażą rodzicom i już projekt wygrywa, czy może było inaczej ??? nagle całe osiedle głosowało na inwestycje która daleko jest od prawdziwego centrum osiedla , dziwny przypadek ?? raczej nie 21:25, 13.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone