Zamknij
REKLAMA

Marszałek rozdał prestiżowe nagrody. Kilka trafiło do Włocławka

13:00, 22.06.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Wyróżnienie odebrał m. in. były proboszcz katedry włocławskiej, ks. Stanisław Waszczyński. Fot. Andrzej Goiński

Marszałek Województwa wręczył prestiżowe wyróżnienia dla społeczników, przedstawicieli świata kultury i edukacji, biznesmenów, a nawet samorządów. Nagrody otrzymali działający we Włocławku: Dorota Wilczura, Karina Caban, ks. Stanisław Waszczyński i Predrag Topić. Marszałek docenił również gminę Brześć Kujawski.

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego to najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach. Wśród laureatów są w sumie 22 zasłużone osoby, zespoły i instytucje, wręczono również 38 wyróżnień, a także wyróżnienie specjalne dla Centrum Szkolenia Sił Połączonych (Joint Force Training Centre) w Bydgoszczy za podniesienie rangi województwa kujawsko-pomorskiego jako ważnego ośrodka szkoleniowego w strukturze NATO.

- Nagrody trafiły jak zwykle w ręce najlepszych z najlepszych – osób i zespołów, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i pracą służą rozwojowi regionu. Promujemy w ten sposób twórcze, często nowatorskie przedsięwzięcia, warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym, a także twórcze i aktywne postawy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wśród nagrodzonych znalazł się m. in. przedsiębiorca z Włocławka. W kategorii „Gospodarka” nagrodę za wyznaczanie standardów w światowej branży elektronicznej oraz podnoszenie kwalifikacji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie zaawansowanych technologii odebrał właściciel firmy Renex, Predrag Topić.

Wyróżnienie w kategorii „Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka” otrzymała Dorota Wilczura, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Maluch. Przyznano je za wieloletnią działalność na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz podopiecznych domów dziecka z Włocławka, Lubienia Kujawskiego i Brzezia.

Wśród wyróżnionych w kategorii „Kultura” znalazł się natomiast wieloletni proboszcz i kustosz bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włocławku, ks. Stanisław Waszczyński. Emerytowanemu proboszczowi katedry wyróżnienie przyznano za troskę o dobra kultury i całokształt działalności duszpasterskiej.

Do Włocławka powędrowało także jedno z wyróżnień w kategorii „Edukacja”. Otrzymała je Karina Caban, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 23. Marszałek uhonorował ją za szczególne osiągnięcia w pracy wychowawczej, dydaktycznej i opiekuńczej oraz sukcesy wychowanków w konkursach przedmiotowych z języka angielskiego.

W kategorii „Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich” nagrodę odebrał burmistrz gminy Brześć Kujawski, Wojciech Zawidzki. Samorząd podwłocławskiej gminy został doceniony za rozwój terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

Ceremonię wręczenia nagród uświetnił koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem Leszka Możdżera. Telewizyjna relacja z uroczystości zostanie wyemitowana na antenie TVP Bydgoszcz w sobotę (23 czerwca) o godz. 19:00.

(N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

!!!!!!!!

8 0

W rozdawaniu nieswoich pieniążków pan Całbecki jest mistrzem .Spłacać będą nasze dzieci i wnuki . 20:07, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasaKasa

4 0

Dostali kase? 20:47, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxlxxl

4 0

czy marszałe jest od oceny pracy duszpasterskiej? żenada 09:21, 23.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ssssss

6 1

brać nagrody od PO-wskiego marszałka ???
więcej godności , ludzie !!!!!
11:26, 23.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasa Kasa

4 0

Po ile dostali? 13:41, 23.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Kasare Kasa

1 1

POdobno PO dwie dniówki pana marszałka -razem 600zł na głowę . 19:51, 23.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NagrodaNagroda

0 1

Marszałek nie rozdawał kasy, nie było bankietu. Dostali po dyplomie i do domu. 09:00, 25.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone