Wiadomości Włocławek - informacje, newsy, fotorelacje

Zamknij
Ważne

Rdzawy dym pojawił się nad Anwilem. Co w piątek wieczorem stało się w zakładzie?

G.S. 21:22, 17.08.2018 Aktualizacja: 13:34, 24.10.2025
58 Rdzawy dym nad Anwilem. Co w piątek stało się w zakładzie? Zdjęcia ciemnożółtego dymu wydobywajacego się z jednego z kominów Anwilu otrzymaliśmy w piątek po godz. 20 od kilku osób. Fot. nadesłane.

W piątek (17 sierpnia) z jednego z kominów Anwilu zaczął wydobywać się rdzawy dym. Włocławianie przysyłają do DDWloclawek.pl zdjęcia i pytają, czy w zakładzie doszło do awarii. 

Zdjęcia smugi rdzawego dymu wydobywajacej się z jednego z kominów Anwilu otrzymaliśmy w piątek po godz. 20 od kilku osób. 

- Ogromna żółta chmura dymu wydobywajaca się z zakładów azotowych. Zdjęcia min. 10 km od zakladu - dodaje jeden z autorów zdjęć. 

 - Pytanie, czy ten dym, co puszczaja azoty, to nie jest szkodliwy. Niech tym ktoś sie zajme - pisze inny. 

Udało nam sie skontaktować z rzecznikiem prasowym Anwilu, Olgą Wieszczek, która twierdzi, że rdzawy dym z komina to efekt nieplanowego zatrzmania jednej z linii produkcyjnych w zakładzie. Czekamy na oficjalny komunikat. 

Aktualizacja, godz. 21:45. 

Olga Wieszczek, rzecznik prasowy Anwilu informuje:

- Dzisiaj w godzinach wieczornych nastąpiło nieplanowane zatrzymanie jednej z linii produkcyjnych kwasu azotowego. Zakłócenia techniczne spowodowały zadziałanie systemów zabezpieczeń, które zgodnie z obowiązującymi procedurami w bezpieczny sposób zatrzymały instalację produkcyjną.

 

Zdjęcia nadesłane.

 

Kiedy ponad 4 lata temu, pod koniec kwietnia 2014 roku nad Anwilem także pojawiła się żółto-brązowa chmura dymu, wielu włocławian wpadło w panikę. Pojawiły się pogłoski, że w Anwilu doszło do awarii. 

Zakład już po fakcie tłumaczył to planowym wyłączeniem instalacji kwasu azotowego, brązowo-żółty dym nazywał  "efektyami wizualnymi". O kolejnych podobnych operacjach już informowano. Anwil zapewniał też, że zatrzymania są prowadzone pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów i służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa.

 

(G.S. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (58)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

....................

6 17

10 razy tyle tego samego związku emitują samochody jeżdżące po Włocławku każdego dnia .Twoja wiedza o chemii jest zerowa ,dlatego wypisujesz takie bzdury.

12:32, 18.08.2018

włocławekwłocławek

1 0

a uspokoił mnie Pan, możemy do bólu dokładać smrodu do powietrza, już się wystraszyłem że jest jakiś limit który sprawia ze powietrze jest zdatne do życia :) Pozdrawiam doksztalconego chemika :)

20:42, 19.08.2018

NickNick

16 18

Ciebie powinno się zamknąć, ale w psychiatryku tępa pało.

22:49, 17.08.2018

awilawil

2 2

ciebie zlikwidowac pacanie

16:17, 18.08.2018

BoloBolo

1 1

To od razu Wieśławek trzeba będzie zaorać i kilka ościennych gmin też :)

20:27, 19.08.2018

BoloBolo

3 1

Co pis ma do pięciobrygadówki w pkn?

20:28, 19.08.2018

..............

6 12

Łącznie z tobą !

12:39, 18.08.2018

lolo1lolo1

8 2

chyba z tobą anwilowcu

16:20, 18.08.2018

Pozostałe komentarze

meteometeo

17 5

Kierunek wiatru z południa także większość syfu tam, skąd przyjeżdżają pracownicy instalacji czyli na Fabianki ,

21:38, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

qw_qw_

7 0

Jak już, to NE (płn-zach), więc kierunek Lubanie...

21:49, 17.08.2018

Ziomek Ziomek

28 17

Może pracownicy ćwiczyli głosowanie na pana z Wieńca przed wyborami

21:40, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeheHehe

10 8

A moze ty puściłeś bąka

22:47, 17.08.2018

qw_qw_

23 4

Pozdrawiam kierowcę wiśniowego Peugeota 207, który się zatrzymał i zrobił powyższe zdjęcie.

Rowerzysta :)

21:51, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

qw_qw_

10 3

*Na Wiklinowej.

21:54, 17.08.2018

ZdichZdich

39 14

Czy wy ludzie nie macie innych problemów? Zatrzymanie powoduje że tlenki azotu się nie absorbują i przez pewien czas taki dym leci. Parę lat temu taki dym był normą. Teraz tylko kilka minut po awarii i to taka atrakcją? Nic wam nie będzie więcej tlenków macie w kominach ciepłowni tylko jest mieszany więc niewidoczny.

22:09, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

Awaria Awaria

15 9

Czyli jednak awaria, nie żaden planowany postój

22:11, 17.08.2018

KrollKroll

0 0

Tak, awaria. Mógł nawalić jakiś *%#)!& czujnik i zadziałał system blokadowy automatycznie odstawiając instalację.

20:30, 19.08.2018

WłocławekWłocławek

1 0

ale mi użyło, a więc możemy do bólu dokładać smrodu do powietrza, już się wystraszyłem że jest jakiś limit który sprawia ze powietrze jest zdatne do życia :) a dzięki takim kolorkom przypominamy sobie że Anwil jest obok :)

20:45, 19.08.2018

Do Anwilowców Do Anwilowców

32 7

Żeby było jasne , pięciobrygadówki oczywiście nie wprowadzono

22:10, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnwilowiecAnwilowiec

26 21

Anwilowcy głosowali na PiS bo za p.o Anwil był już 2 licytowany. A teraz się rozwija.

23:11, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

qw_qw_

12 5

Widać na zdjęciach, że się rozwija. Instalacja do kwasu azotowego działa bez zarzutu bijąc kolejne rekordy produkcji.

23:34, 17.08.2018

pukpuk

40 17

Brunatny dym to tlenek azotu substancja trująca po zmieszaniu z woda tworzy kwas azotowy.
Po dostaniu się do atmosfery niszczy ozon powodując dziurę ozonowa, tą samą co powoduje efekt cieplarniany. Dziura ozonowa powoduje też zwiększenie zachorowań na raka skóry (czerniaka). Ale Anwil jest czysty i przyjazny środowisku heheheh

23:19, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

AnwilowiecAnwilowiec

10 16

Z Wikipedii ściągnąłeś naukowcu ?

01:18, 18.08.2018

pukpuk

9 3

Tym wszystkim co są na NIE proponuję jeszcze raz iść do szkoły podstawowej na lekcje chemii i zamiast oddawać głos swój to do łopaty ładować saletrę w worki.

09:08, 18.08.2018

WłocławekWłocławek

4 0

a ja proponuje iść na lekcje przyrody, a nie chemi i przypomnieć sobie jak kiedyś wyglądała, bo ci z kwadratowych mieszkań zaczynają mieć kwadrature głowy. Rozumiem że kasa jest potrzebna ale za jaką cenę, moze czas pomyśleć o nwoszych technologiach przyjaznych naturze a nie pyskaczom co tylko chemią się zasłaniają i to tylko na temat wiązań chemicznych a nie wpływu w dłuższej meieże na przyrodę.

20:50, 19.08.2018

KarynaKaryna

26 8

To wszystko przez 500+

Ps wszystko byście chcieli sprzedać albo likwidować, macie rację, tylko skąd potem weźmiecie pieniążki na swoich brajankow i wanesski

23:49, 17.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BogdanBogdan

20 8

Wszyscy będą zdrowi bo strefa zagrożenia jest tylko do ogrodzenia, kpiny.

05:50, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Karol56Karol56

27 7

Chemia to jest w biedronce,lidlu itp dyskontach na świeżych warzywach które kupujecie

06:17, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PankuroniumPankuronium

15 16

Wysokie stężenie kwasu azotowego, co jakiś czas puszczają większe stężenie. chyba chcą nas zalatwic.. uaaaa
Układ z miastem jest zapewne wiec nic nowego się nie dowiemy

07:24, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

SkomentujSkomentuj

11 5

W punkt. Przekraczane wielokrotnie, tylko oczy przymykane

09:03, 18.08.2018

krzysiu1krzysiu1

21 12

Na tej instalacji urządzenia są stare i nadają się do muzeum. Co z tego ze produkcja idzie skoro wszystko trzyma sie na trytytkach i tasmie? awaria za awarią. gdyby padał deszcz to z dymku robi się kwas.

09:39, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hehe :)Hehe :)

1 0

Hehe :) Porównaj ilość wyłączeń instalacji powiedzmy w latach 70-tych, a teraz. Zobaczysz pewną subtelną różnicę :)

20:33, 19.08.2018

KujawiakKujawiak

27 6

Tlenek azotu.Rozejdzie się w powietrzu i zniknie.O wiele ciekawsza jest "chmura" tablicy mendelejewa,która znajduje się w merketowym jedzeniu.Ta w przeciwieństwie do tlenku azotu,rozchodzi się po organizmie i zostaje.Najlepiej to zamknąć Anwil i połowę miasta zabić dechami na krzyż.Tak w ogóle to zamknąć cały przemysł a my możemy wrócić do zbieractwa,łowiectwa i hodowli kóz.Mężczyźni mogą trudnić się polowanie na dziki w okolicznych pięknych lasach a kobiety sprzedażą jagód przy autostradzie i świadczyć usługi uciech cielesnych turystom z niemiec.

10:21, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

PionierPionier

6 2

A ile nowych możliwości.Program :
- Dzida+
- Łuk +
- Maczuga +

17:56, 18.08.2018

TwójTwój

4 0

Kujawiak, a ten kwas do do czego ? Czy w końcu jako saletra albo saletrzak nie trafia do marketowego jedzenia ?

21:27, 18.08.2018

KujawiakKujawiak

10 36

Chmielewski osobiście uruchomił nowe wydziały w Anwilu.Obiecana prze pis rozbudowa zakładu za ponad 2 miliardy,właśnie się dokonała.Budowa planowana na 2 lata została zrealizowana w 3 miesiące.To się nazywa dobra zmiana.Nowe miejsca pracy,nowe możliwości,więcej zysków dla miasta.Prawda Jarek?

10:32, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZadzioraZadziora

1 0

Wszak do polityki nie idzie się dla pieniędzy, prawda?

12:03, 20.08.2018

Make peace never pisMake peace never pis

10 5

Członek Jarek zarządu postawił "dwójkę" w złym miejscu. Jak myślicie, co wdychaliście?

12:56, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzzzzzzzz

9 2

To ekologiczna firma ????

13:27, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

qwerqwer

11 6

Anwil-truciciele ludzi i całego środowiska

16:22, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kropakropa

7 5

co mają powiedzieć pracownicy spółek bez prawa do szkodliwego na terenie ANWILU

16:40, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

samisami

2 0

żądać uprawnień

18:45, 18.08.2018

BoloBolo

2 0

Niech rzucą robotę i jadą w Bieszczady. Mogą żyć z produkcji węgla drzewnego.

20:38, 19.08.2018

ty 1ty 1

6 4

najgorszą robotę robią spółki bes prawa do szkodliwego bo się nie należy?

16:45, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ty1ty1

11 5

Pani rzecznik ANWILU za biurkiem należy szkodliwe a czarni murzyni niech się trują i rak ich *%#)!& sprawdliowości?

17:30, 18.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

TrulijoTrulijo

1 1

Pani Rzecznie nie przysługuje "szkodliwe". Btw. pozdro dla Oli.

20:40, 19.08.2018

tb....tb....

2 7

nic się nie dzieje dziwnego. tego typu rzeczy mają się dziać w nocy. zwyczajnie ktoś się zapomniał. sam mam tego typu zdjęcia z kilku poprzednich razów. dzwoniłem do kolegi na kierowniczym stanowisku. ano nic tylko ktoś się zapomniał, że tego nie powinno się robić w ciągu dnia...

10:51, 19.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

TrololoTrololo

0 0

Taa... Kierownicze stanowisko, gdzie podwładnym jest kij od szczotki. W d... byłeś, g... widziałeś. Nie troluj w necie. Nawet nie wiesz, co mogłoby się stać, gdyby ruch instalacji chemicznej zależał od czyjegoś "pamiętania" albo "zapomnienia".

20:43, 19.08.2018

rubadurrubadur

1 0

Wdychać panowie póki leci. Darmowa viagra ;)

20:36, 19.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinekMarcinek

5 0

Bo to pierwszy raz...i zawsze to samo tłumaczenie. Efekt zatrzymania procesu. Mieszkamy na bombie i taka jest prawda.

11:15, 20.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

bojasbojas

0 2

To dopiero sensacja. Kilkanaście lat temu taki rdzawy dymek widoczny był cały czas podczas pracy instalacji produkcyjnej. Inwestycje w zakresie ograniczenia emisji tlenków azotu poczynione w Anwilu pozbawiły nas takiego widoku na co dzień a więc jak pojawi się sporadycznie w sytuacjach awaryjnych to już jest afera.

21:06, 21.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

marumaru

2 0

Mi to zdecydowanie wygląda na tlenek azotu (IV), poczytajcie o nim silnie toksyczny gaz

21:12, 21.08.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%