Zamknij
REKLAMA

Spotkanie na wysokim stopniu...

16.09, 16.05.2012
Skomentuj
REKLAMA

We Włocławku odbywa się III posiedzenie komitetu sterującego Programem Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej.

Rano na włocławskiej tamie gościli wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes , Mirosław Bieliński, prezes zarządu Energa S.A. Oraz Włodzimierz Karpiński sekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, którzy mówili o stanie prac nad programem bezpieczeństwa powodziowego oraz stopnia wodnego we Włocławku.

Do tej pory w ramach programu zorganizowano 23 warsztaty tematyczne i 8 ekspertyz merytorycznych. Po konsultacjach społecznych, które odbyły się jesienią ubiegłego roku, przyjęto również założenia programu.

Zaktualizowane zostały informacje o urządzeniach hydrotechnicznych w zlewni Wisły środkowej a także pozyskano mapy podtopień i cyfrowe mapy topograficzne.

Na zorganizowanych do tej pory spotkaniach, dla przedstawicieli instytucji mających wpływ na bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, poruszono szereg tematów dotyczących planowanych działań.

Do końca roku powinien być gotowy projekt dokumentu strategicznego Programu a ostatecznie zostanie on przedstawiony do akceptacji Radzie Ministrów jako program rządowy, który będzie realizowany do 2030 roku.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%