Zamknij
REKLAMA

Damian Chełminiak: postaw na skutecznego radnego

00:01, 10.10.2018 | Materiał sfinansowany ze środków KKW SLD Lewica Razem

Dużymi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Do urn włocławianie pójdą 21 października. Na kogo warto oddać głos? Mocne listy wystawił Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jedną z najsilniejszych list kandydatów do Rady Miasta wystawiono w okręgu nr 2, czyli na os. Kazimierza Wielkiego i Zawiśle. - Na naszej liście są silne nazwiska i wszystko zależy od nas, czy będziemy mieć dwa, czy może nawet trzy mandaty z tego osiedla w nowej radzie - zapewnia Damian Chełminiak ubiegający się o mandat radnego z pozycji nr 2 na liście Zjednoczonej Lewicy - komitetu, który w tym roku startuje z numerem piątym.

Damian Chełminiak przekonuje, że program dla tego rejonu miasta jest bardzo rozbudowany.  - Część zadań udało nam się dla tej części Włocławka zrealizować, ale przed nami kolejne trudne wyzwania - mówi obecny radny. 

Zapytany o największe dokonania kończącej się kadencji wymienia działania na rzecz osiedla przy ul. Płockiej.  - Udało się to we współpracy z panią Korpolak - Komorowską (zastępca prezydenta ds. inwestycji - dop. red.). Mieszkańcy zyskali nową infrastrukturę drogową oraz nowy plac zabaw i ścieżkę rowerową. Śmieszą mnie opinie radnych, którzy chwalą się, że to dzięki nim wybudowano plac zabaw na ul. Płockiej i Ptasiej, a nawet nie kiwnęli palcem w tym kierunku. Mało tego, nawet mnie nie wspierali, kiedy padł pomysł przeznaczenia środków z tych inwestycji na inny cel. Na szczęście ostatecznie powyższe inwestycje zostały wykonane, z czego jestem dumny i bardzo się cieszę - mówi Damian Chełminiak. 

Damian Chełminiak wspierał także mieszkańców w walce o budowę placu zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 35 przy ul. 14 Pułku Piechoty. Czynił to jako jedyny radny. - Wspierałem mamy, które zabiegały o powstanie miejsca zabaw dla swoich dzieci.

Radny wymienia także działania na rzecz przebudowy ul. Grodzkiej i remontów dróg osiedlowych.

Plany na przyszłą kadencję są ambitne. W planach jest m.in. modernizacja ulic osiedlowych Saperskiej, Żelazne Wody, Armii Krajowej, Żytniej Polnej, Obrońców Wisły, Sasankowej, Papieżka, Chełmickiej i Górnej czy też budowa chodnika na osiedlu przy ul. Płockiej wzdłuż Wisły.

Radny Chełminiak zapewnia, że szczególną troską obejmie osiedle przy ulicy Celulozowej, które z roku na rok odnotowuje większą liczbę mieszkańców. Jednym z priorytetów będzie budowa parkingów w tej okolicy. W zeszłym roku zgłosiłem do budżetu obywatelskiego projekt budowy placu rekreacyjnego przy tym osiedlu, ale mój pomysł uzyskał drugie miejsce. Nie zamierzam jednak odpuścić i będę dążył do tego, by dobrze zagospodarować ten rejon miasta - zapewnia Chełminiak.

Newralgicznym punktem dla mieszkańców jest również osiedle przy Rybnicy. radny Chełminiak od dawna zabiega o zwiększenie częstotliwości autobusów miejskich, bo mieszkańcy narzekają na zbyt mało kursów MPK. - Zależałoby mi także na zwiększeniu częstotliwości wywozu odpadów z tego rejonu oraz utwardzaniu drogi prowadzącej do ogródków działkowych na Rybnicy, ponieważ do tej pory nie rozwiązano skutecznie tych problemów - mówi radny. 

Kolejny pomysł SLD dla okręgu nr 2 to zwiększenie liczby zadań dla budżetu obywatelskiego z 10 do 14, gdzie dedykowane dla osiedla Zawiśle byłby 3 pozycje,  dla osiedla Kazimierza Wielkiego - 7, a pozostałe 4 - dla osiedla na Rybnicy oraz osiedla przy ul. Celulozowej i przy ul. Płockiej.

(Materiał sfinansowany ze środków KKW SLD Lewica Razem)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone