Zamknij
REKLAMA

Podziel się 1% podatku z "pozarządówkami". To proste!

16:30, 09.02.2019 | Ł.D.
REKLAMA
Skomentuj
Przekazując 1% podatku dochodowego w swoim rozliczeniu podatkowym możemy zasilić budżety akcji charytatywnych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na terenie miasta. Zdjęcie ilustracyjne. fot. depositphotos.com

Rozliczając się z fiskusem, warto wesprzeć organizacje pożytku publicznego działające we Włocławku. Tylko w ubiegłym roku społecznicy z naszego miasta otrzymali w ten sposób blisko 921 tys. zł.

Przekazując 1% podatku dochodowego w swoim rozliczeniu podatkowym możemy zasilić budżety akcji charytatywnych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na terenie miasta. To ważne wsparcie dla osób, które działają w trzecim sektorze.

We Włocławku swoją siedzibę ma 30 organizacji ze statusem OPP. Do tego dochodzą organizacje ogólnopolskie, posiadające oddziały w naszym mieście.

Władze miasta od lat zachęcają mieszkańców do wspierania lokalnych organizacji. - Przekazując 1% wspierasz działalność organizacji na rzecz włocławian. Ważne zadania i cele społeczne, akcje charytatywne… Wszystko to dzieje się z pożytkiem dla Włocławka i nas samych. To przykład aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej. Budujemy w ten sposób naszą lokalną tożsamość - czytamy na stronie Włocławskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Jak to zrobić? W deklaracji podatkowej znajdują się dwa pola, które są niezbędne by przekazać 1% rocznego podatku. Należy tam wpisać: numer KRS organizacji i przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%.

Listę organizacji posiadających siedzibę we Włocławku można znaleźć tutaj.

(Ł.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

asaasa

6 3

dawać...... dawać a oni się śmieją ..... 18:38, 09.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dsdadsda

4 2

Sorry ale nie :P 21:45, 09.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DuchuDuchu

4 2

Mądrze można we własnym mieście pozostawić, wspierając jednocześnie organizacje potrzebujące wsparcia nasz jeden procent dochodów. Po co odsyłać te pieniążki do wawy nie wspierając naszych lokalnych organizacji, którym się nie przelewa. Drodzy sąsiedzi włocławianie, jest to bardzo ważny dla naszych organizacji lokalnych temat. Wspieranie w celu ograniczania cierpienia lub warunkowego wsparcia dla odbudowy zdrowia jest priorytetem dla wszystkich co mają odrobinę empatii. Wspierajmy się po sąsiedzku. Niech to zostanie w naszym mieście. Pomagamy wówczas rodzicom, co ich dzieci zachorowały na problematyczne dolegliwości. Pomagamy tym, co cierpią w potwornym bólu dolegliwościami związanymi z chorobami nowotworowymi. Wiecie co? To może spotkać każdego z Nas, Naszego sąsiada, przyjaciela etc. etc. Włocławianie płaćcie ten jeden procencik na Nasze organizacje terenowe i wspierajcie tych co cierpią fizycznie (paliatywnie) lub psychicznie (rodzice przewlekle chorych dzieci). A chwała sama do was przyjdzie. I oby pozytywnie. 01:13, 10.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DuchuDuchu

0 0

Bardzo przepraszam za błąd, że nie jest to wsparcie od dochodu lecz od podatku. Proszę o rozważne przemyślenie tej BARDZO ważnej sprawy dla naszych lokalnych organizacji co wspierają tych co naprawdę potrzebują pomocy. Są potrzeby związane z przeżyciem i łagodzeniem cierpienia, a i są związane np. ze sportem itp. Proszę o rozwagę w tym bardzo ważnym temacie, dla człowieczeństwa ze strony darczyńców. Z góry muszę podziękować wszystkim co wybiorą braterską ludzką pomoc dla drugiego człowieka. 01:36, 10.02.2019


sassas

1 2

cmentarz dla zwierząt schroniska czyste powietrze dziki .... to wybitne stowarzyszenia 09:41, 10.02.2019


moniekmoniek

2 2

w polsce jest około 25tys fundacji niektóre biorą na działalność 50% wpłat.....
można żyć? naiwniacy i bogaci niech dają... ...niema *%#)!& 09:15, 10.02.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

makarymakary

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


werawera

0 0

brzydko mówi makary chyba czytał inny wpis 11:04, 10.02.2019


ania85ania85

0 2

nie dam ,ja na to pracowałam po godzinach żeby cokolwiek mieć jeszcze dla siebie !! 14:34, 10.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

makarymakary

0 1

to Twoje święte prawo
ale pisać tak jak "moniek" nie należy
bo z różnymi organizacjami jest jak z ludźmi
są porządni i nikczemni 07:28, 11.02.2019


REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone