Trwają zbiórki, którym celem jest pomoc poszkodowanym w pożarze przy Dziewińskiej. W akcje pomocowe włączyła się między innymi Kujawska Sekcja Ratownicza, która kilka dni temu opublikowała w internecie zdjęcia pogorzeliska.
Z myślą o poszkodowanych mieszkańcach bloku internauci i ludzie dobrej woli organizują zbiórki pieniędzy. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na częściowe remonty mieszkań. Z prośbą o pomoc wystąpiła też Kujawska Sekcja Ratownicza, której członkowie w ostatnich dniach już po raz kolejny byli w spalonym lokalu przy ul. Dziewińskiej. Apel wystosowali na swoim profilu facebookowym. Na zamieszczonych przez nich zdjęciach widać skalę zniszczeń.
- Tak wygląda mieszkanie w którym doszło do pożaru oraz tragicznej śmierci. Kochani, potrzebna jest kompletna elektryka mieszkania oraz ktoś, kto się na tym zna i podłączy. Poszukiwane są na cito okna o 148 cm x 146 cm oraz balkonowe z drzwiami okno 150 cm x 146 cm , drzwi 90 cm x 250 cm - informuje Kujawska Sekcja Ratownicza, prezentując zdjęcia z mieszkania.
Pieniądze dla poszkodowanych w pożarze zbierają również internauci, którzy planują zebrać 5 tysięcy złotych. Zbiórka rozpoczęła się kilka godzin po pożarze. Jak dotąd udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych, a informacja o zbiórce na profilach społecznościowych została udostępniona już ponad 700 razy. Pieniądze można wpłacać TUTAJ. Akcja trwa do końca kwietnia.
::news{"type":"see-also","item":"33262"}
W pożarze w pięciokondygnacyjnym bloku przy ul. Dziewińskiej na Południu zginął 100-letni mężczyzna. To w jego mieszkaniu pojawił się ogień. Mieszkał sam.
Zolza15:20, 06.04.2019
A znana jest już przyczyna tego pożaru?
Opinia publiczna powinna być poinformowana o tym.
coś jakby 15:55, 06.04.2019
Kilka dni temu w TVP3 Bydgoszcz mówili coś o telewizorze ale to nieprawdopodobne! , owszem za komuny radzieckie Rubiny spaliły nie jedno mieszkanie ale obecnie są inne lepsze urządzenia.
Pozostałe komentarze
Stały czytelnik19:21, 06.04.2019
Ściany zostały przepalone, teraz jak ktoś będzie chciał umieścić TV albo jakąś szafkę to będzie się sypać. Nie lepiej będą mieć mieszkańcy po niżej i powyżej miejsca pożaru.
az.00:37, 07.04.2019
Skończ żartować...
abcd00:09, 07.04.2019
ciekawe kto ma już chrapkę na to mieszkanie bo tego tworu Kujawska Sekcja Ratownicza nie kojarzę
Leon 00:25, 07.04.2019
Ok .Mieszkał sam .Ja rozumiem starszych mieszkających samemu ale 100 latek mieszkający sam .Masakra ,.Kto zostawia tak strego czlowika samego ..
Doleona 03:02, 07.04.2019
Ja nie zostawiłem
Dziwne 09:30, 07.04.2019
Absolutnie nie krytykuje akcji niesienia pomocy, jednak zastanawia mnie jeden fakt - w ogromnej tragedii zginął człowiek. Są jednak spadkobiercy tego lokalu. To chyba w ich interesie leży remont tego mieszkania. Jest w tej chwili puste, nikt nie mieszka . Spadkobiercom mamy remontować? Pomoc uważam należy nieść ludziom poszkodowanym w tym zdarzeniu, którzy mieszkają tam nadal z rodzinami i dziećmi.
luis10:53, 07.04.2019
CO WY LUDZI *%#)!& ROBICIE LOKATOR NIE ZYJE PO CO KOMU MIESZKANIE JAK DOPUSCILI DO TEGO ZE FACET SPLONAL NIECH REMONTUJA CI CO BEDA TAM W PRZYSZLOSCI MIESZKAC ALE SUKCESORY PEWNIE SIE ZNAJDA
senior22:23, 07.04.2019
dajta mi to mieszkanie to bedzie wygladalo jak cukiereczek
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz