Zamknij
REKLAMA

Zmieńmy razem Polskę. Idź na wybory!

08:30, 09.10.2019 | artykuł sponsorowany

Rozmowa z kandydatem na posła, Krystianem Łuczakiem - lista Koalicji Obywatelskiej, pozycja 5.

Jak uzasadniłby Pan tezę, że wybory 13 października są najważniejszymi wyborami po 1989 roku?

Nadchodzące wybory parlamentarne są najważniejszymi wyborami po 1989 roku, ponieważ od ich wyniku zależy przyszłość praworządności i demokracji w Polsce. Wierzę, że 13 października, przy urnach wyborczych będziemy podejmować decyzję o tym, czy Polska pozostanie demokratycznym państwem prawa w Unii Europejskiej, czy zostanie przekształcona w coraz bardziej izolujące się państwo, w którym władza sprawowana jest arbitralnie przez jednostkę, a prawo jest tylko instrumentem realizowania bieżących celów politycznych.

Dlatego z myślą o praworządnej, demokratycznej Polsce zachęcam Państwa do udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych – każdy głos jest ważny. Naszym obowiązkiem jest przywrócenie konstytucyjnej zasady mówiącej o tym, że każdy w Polsce jest równy, zasługuje na szacunek i możliwość rozwoju. Każdy, bo wszyscy jesteśmy równymi obywatelami jednej Ojczyzny bez względu na poglądy polityczne, aktywność religijną, miejsce zamieszkania i poziom zamożności. Czas przywrócić sprawność i niezależność sądom, prokuraturze oraz oddać wolność mediom publicznym.

W Koalicji Obywatelskiej wiemy, że nie ma wolności i równości bez dobrze zorganizowanego, uczciwego państwa, w którym uznanie budzą sprawne działanie instytucji, siła armii i skuteczna polityka zagraniczna. Państwa, w którym normy są jasne i takie same dla każdego, a media i kultura łączą a nie polaryzują społeczeństwo.

Dzisiejsze państwo tworzy uprzywilejowaną kastę ludzi partii rządzącej. Nasz plan daje natomiast szansę budowy państwa dobrego dla wszystkich, państwa, które myśli perspektywicznie – na kolejne dziesięciolecia. Proponujemy budowę kraju, w którym będą chciały żyć i zakładać rodziny nasze dzieci i wnuki.

Kampanie wyborcze zazwyczaj polegają na medialnym rozpowszechnianiu założeń programowych. Pan odmienił formułę kampanii, odwiedzał różne części regionu, osobiście rozwieszał plakaty, banery, rozdawał ulotki, a co za tym idzie spotykał się z ludźmi. Co Panu dały te spotkania?

Zależało mi na bezpośrednim kontakcie z wyborcami, ponieważ jestem ich przedstawicielem w Radzie Miasta ale również dlatego, że tego typu spotkania i okazane w ich trakcie wsparcie, życzliwość to potężny zastrzyk energii, która napędza mnie do dalszego działania. Wyjście do wyborców dało mi możliwość przedstawienia głównych założeń programu Koalicji Obywatelskiej ale też, co najważniejsze - dzięki licznym spotkaniom z mieszkańcami mogłem konfrontować się z różnymi poglądami i zapoznać się w bezpośredniej rozmowie z inspirującymi pomysłami na przyszłość Włocławka, regionu i kraju.

Podczas spotkań przekonywałem do udziału w wyborach, ponieważ głęboko wierzę, że w walce o dobrą przyszłość Polski i Polaków liczy się każdy głos – prawo do głosowania powinno być postrzegane jako przywilej, a wybory jako święto demokracji.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone