Zamknij
REKLAMA

Joanna Borowiak: "Przecież mnie znacie"

00:00, 10.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Fot. Materiały promocyjne

Tu się wszystko zaczęło, tu się urodziłam, tu wychowałam, tu mieszkam i pracuję.

WŁOCŁAWEK, moje miasto.. nasze miasto. Dzięki zaufaniu jakim mnie Państwo obdarzyliście, przez 9 lat pracowałam jako radna Rady Miasta, a od 2015 r. mogłam z zaszczytem reprezentować Was w Sejmie i działać na rzecz rozwoju naszego miasta przez ostatnie cztery lata.

Rozwój Włocławka - gospodarczy, społeczny to w dużej mierze zasługa wielu osób. To gra zespołowa, gdzie o sukcesie nie decyduje ten, kto pierwszy przekaże informację. To zasługa drużyny, która działa żeby to się dokonało. Dziękuje tym wszystkim, którzy choć w małym stopniu przyczynili się do pomyślnego zakończenia spraw, przy których pracowałam.

I tak: od początku jestem zaangażowana w remont włocławskiego dworca. To już fakt. W 2022 będziemy cieszyć się nowym dworcem. W maju 2019 podpisano w mojej obecności umowę z wykonawcą projektu. Dopilnuję tego, aż do końca realizacji. Nowy dworzec będą także mieli mieszkańcy Grudziądza.

Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców jest bardzo ważne. Na początku mojej kadencji udało się pozyskać dofinansowanie na zakup akceleratora do Zakładu Radioterapii, dzięki czemu pacjenci nie muszą dojeżdżać do Szpitala Onkologicznego w Bydgoszczy. Wymiana karetek na nowoczesne, nowe miejsca stacjonowania ambulansów na Zawiślu, w Ciechocinku, 6 nowych karetek dla regionu w 2018 r. i 7 nowoczesnych ambulansów w 2019 r. - to kolejna cegiełka, którą dzięki pracy zespołowej mogłam dołożyć do poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego.

Perła naszej architektury, wotum wdzięczności za zwycięską bitwę pod Grunwaldem, wpisana na listę Pomników Historii - prastara Katedra Włocławska - uzyskała dofinansowanie na prace konserwatorskie wnętrza i na remont dachu. Wiele rozmów - z premierem Mateuszem Morawieckim, Wicepremierem Piotrem Glińskim i Minister Magdaleną Gawin - efekt pozostanie na lata.

Nowe instytucje we Włocławku: m.in. biuro Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, biuro Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, biuro Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Moim celem jest przywrócenie rangi byłego województwa włocławskiego - w trosce o ułatwienie życia mieszkańcom, by nie musieli z ważnymi sprawami jechać do Torunia czy Bydgoszczy.

Niemożliwe stało się możliwe. Dzięki moim zabiegom i złożonym wnioskom wyremontowane zostało przedłużenie ul. Wiejskiej do drogi nr 62 oraz rozpoczęty remont ul. Chełmickiej we Włocławku. Remont lokalnych dróg to wymierny i namacalny efekt naszych działań. W samym tylko 2019 roku do naszego województwa trafiło 320 mln zł, w tym do byłego województwa włocławskiego 55 mln zł a dla Włocławka blisko 14 mln zł.

To nie obietnice, a czyny i dokonania świadczą o skuteczności polityka. Chcę nadal pracować na rzecz naszego regionu, dlatego proszę o Państwa głos 13 października.

 

Miejsce 4 na liście nr 2.

Z wyrazami szacunku

Joanna Borowiak

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone