Zamknij
REKLAMA

Frekwencja we Włocławku już prawie 8 procent wyższa niż w 2015 roku!

13:32, 13.10.2019 | G.S.
Dzisiejsze głosowanie w jednej z komisji wyborczych w Śródmieściu. Fot. K. Choziak.
REKLAMA

Na cztery godziny przed zamknięciem lokali wyborczych frekwencja we Włocławku wyniosła 44,19 proc. Do urn poszło prawie 8 proc. wyborców więcej niż w tym samym czasie podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku! 

Przypoimnijmy, że dziś do godz. 12 we Włocławku frekwencja wyniosła 18,19 proc. Do godz. 17 do urn poszło już 44,19 proc. uprawnionych do głosowania włocławian.  Średnia ogólnopolska to 45,94 proc. 

[ZT]35976[/ZT]

W pozostałych największych miastach kujawsko-pomorskiego frekwencja była wyższa niż we Włocławku. W Toruniu do godz. 17 zagłosowało 51,16 proc. uprawnionych, w Bydgoszczy frekwencja wyniosła 50,4 proc., a w Grudziądzu - 45,04 proc. 

Najwięcej głosujących jest w Ciechocinku - 59,1 proc., najmniej w gm. Chodecz - 31,16 proc..

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ WYBORY WE WŁOCŁAWKU

Bez zakłóceń

Wybory we Włocławku przebiegają bez zakłóceń. Wszystkie lokale wyborcze otwarto zgodnie z planem, o godz. 7. 

Były przypadki łamania ciszy wyborczej. - St. asp. Piotr Duziak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy informował, że we Włocławku nieznany sprawca zerwał 14 naklejek wyborczych, a w powiecie włocławskim zerwano 4 banery wyborcze z ogrodzenia prywatnej posesji. 

Głosujemy do godz. 21

We Włocławku mieszkańcy mogą głosować w 68 obwodowych komisjach wyborczych. Wybieramy 13 posłów z okręgu nr 5 i senatora z okręgu nr 13. 

Do chwili zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie grozi grzywna w wysokości nawet 1 mln zł. W tym czasie niedopuszczalna jest jakakolwiek forma agitacji, w tym wystąpienia publiczne, publikacje prasowe dotyczące poszczególnych kandydatów i publikowanie sondaży.

Zakazane jest również np. naklejanie plakatów promujących komitety lub kandydatów i poruszanie się samochodem, na którym zamieszczone są ogłoszenia wyborcze. Zakaz dotyczy również internetu.

Wyniki

Po zakończeniu głosowania stacje TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat podadzą sondażowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokali wyborczych.

PKW w poniedziałek ma poinformować, które komitety i z jakim wynikiem przekroczyły próg wyborczy. Oficjalne wyniki z informacją o przydziale mandatów poznany dopiero we wtorek. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA