Budowa nowego gmachu dla Starostwa Powiatowego, który powstaje przy ul. Stodólnej, może zakończyć się nawet kilka miesięcy przez terminem. Co zrobiono do tej pory?
U zbiegu ul. Stodólnej i Związków Zawodowych, gdzie przez lata funkcjonował dziki parking, od końca 2018 roku trwa budowa nowego gmachu Starostwa Powiatowego. Obiekt, zgodnie z założeniami, ma pomieścić trzy wydziały SP: geodezji, rolnictwa i budownictwa.Do tego parking na 30 samochodów.
Nowy budynek starostwa stawia konsorcjum firm z Włocławka i Szpetala Górnego: Ka-Bo, Zakład Handlowo-Usługowy Krzysztof Sadzikowski oraz Tar-Bud Jacek Targański.
Inwestycja warta 5,8 mln zł ma zostać zrealizowana do końca września 2020 roku.
Jak udało nam się ustalić, roboty postępują bardzo sprawnie. Są duże szanse, że obiekt zostanie ukończony nawet kilka miesięcy przez terminem.
Zakończono już wszystkie roboty murarskie, budynek ma wstawione okna, jest już kompletna więźba dachowa, być może już rozpoczęto układanie dachówki. Równocześnie toczą się prace przy elewacji - w przyziemu budynku już widać ozdobne boniowanie.
Wkrótce rozpoczną się roboty wewnętrzne.
Nanan17:19, 16.10.2019
A jak Castorama ?!
dawne czasy 19:00, 16.10.2019
Tam obok jest budynek przedwojennego Szpitala Żydowskiego , był o niebo lepszy od tego dla gojów.
Hgf19:10, 16.10.2019
Parking na 30 samochodów- czyli dla pracowników
archiwista19:55, 16.10.2019
I to nie dla wszystkich, mówią że tylko dla kadry kierowniczej
Asa19:59, 16.10.2019
Jeśli będą za niegło płacić, a kasa pójdzie do miasta to w czym problem?
inwest14:56, 17.10.2019
parking jest na 44 stanowiska
tritsus 23:10, 17.10.2019
to kup obie rower , skorzystasz na zdrowiu zrzędo
referent19:36, 16.10.2019
Tam będzie prawdziwa przyjemność urzędowania, powinien być wprowadzony dawny nakaz używania przez urzędników narękawników, żeby blatów biurek nie porysować.
do referent19:52, 16.10.2019
Ty musisz chyba być starym przed wojennym urzędnikiem, jakbyś mógł to pewnie w papciach albo w laczkach byś polecił chodzić urzędnikom w nowym obiekcie.
Czerwona pantera 19:53, 16.10.2019
Powiat potrafi a nasz zastępca ds inwestycji???
tttt19:57, 16.10.2019
a po kiego te półokrągłe okna? wygląda buraczano.......... no i ciekawe gdzie ludzie bedą parkowali? pewnie na scenie na Wiśle?
empatia20:09, 16.10.2019
Ty mi wydajesz się być *%#)!& petentem; jeszcze nie wybudowany obiekt, a tobie a to okna nie pasują, a to wygląd ci nie odpowiada, a to msz problem z parkowaniem - powiem ci złośliwy mącicielu, parkować możesz na Pl. Wolności albo na bulwarach nie musisz na scenie na Wiśle bo wtedy doigrasz się że mandat zapłacisz.
m06:09, 17.10.2019
Po tego aby połączyć ze starymi budynkami.
Opo19:58, 16.10.2019
Fajnie, że stylistyka budynku nawiązuje do otocznia. Lepsze to niż jakiś szklany przybytek.
OBSERVR20:13, 16.10.2019
Ciekawe że nikt z KAS i PIP nie robi weryfikacji pracowników budujących budynek.
Wielu pracowników pracuje nielegalnie pobierając zasiłek dla bezrobotnych oraz pracowników za najniższą krajową a resztę pod stołem.
Nikt nie posiada kasków ,okularów nie mówiąc o kamizelkach odblaskowych z nazwą firmy. Gdyby tak co jakiś czas sprawdzali to cena budynku byłaby większa nie mówiąc że termin by się obsunął. Najciemniej pod latarnią. Nadzór sejmiku to toleruje.
inspektor20:39, 16.10.2019
Państwowa Inspekcja Pracy - pewnie nie chce utrudniać realizacji budowy obiektu.
pip07:49, 17.10.2019
Dziś na placu ludzi jak na lekarstwo. Grypa czy co innego????
Sąsiad w oknie obok16:17, 17.10.2019
Kamizelki mają wszyscy. Nie musisz czytać nazwy firmy. Kask średnio pomoże na dachu, do tego służą szelki.
abiturient20:50, 16.10.2019
Ktoś może wie, od kiedy starostwo rozpocznie przyjmowanie podań naboru urzędników na nowe stanowiska.
zasłyszane23:16, 16.10.2019
W śródmieściu ludzie mówią że podobno nabór do urzędu starostwa rozpocznie się od stycznia 2020 roku.
Hgf05:53, 17.10.2019
Stanowiska to oni między swoich podzielą.
Ździsiek10:43, 17.10.2019
A gdzie należy składać podania o pracę ?
Luźna Lonia 21:09, 16.10.2019
A jakie masz kwalifikację .Bo ja żadne a już tam robię .Przynajmiej inne niż potrzebowali ..
do Lonia22:09, 16.10.2019
Lonia praca w toalecie nie wymaga zbytnich kwalifikacji
Biedrońka 21:11, 16.10.2019
A do LgBT należysz to masz już robotę .W mojej partii przyjmują ..Najlepiej dziś być politykiem a nie tam pracować w urzędach
żuczek22:13, 16.10.2019
może i bym tam podjął pracę w LGBT, ale boję się żebym nie załapał jakiejś choroby wenerycznej.
qw_05:18, 17.10.2019
Niż demograficzny, ale urzędy trzeba stawiać. A co!
Pk05:48, 17.10.2019
Czy włocławek naprawdę potrzebuje takich inwestycji? ... Gdzie jest Włocławska Strefa Gospodarcza? Gdzie nowe miejsca pracy? Gdzie projekt zazielenienia Włocławka? Gdzie dworzec i tunel na wienieckiej? . Dobra zmiana POKO
do Pk:10:10, 17.10.2019
O mąciciel i destruktor, jakaś wroga reekcja; zachciało się jakiś stref gospodarczych, jakiś tuneli , jakiś dworców, a nie zauważyli ile to we Włocławku inwestycji powstało za rządów PO - apeluję o choć trochę zrozumienia, nie wszystko naraz.
Hgf10:53, 17.10.2019
To jest inwestycja powiatu, miasto i wasz prezydent nie ma nic do tego
historyk10:03, 17.10.2019
W kontekście procesji i mszy polowej na włocławskiej tamie.
Znowu przyjadą ze sztandarami sztucznie nadmuchani stoczniowcy, sztucznie wykreowani górnicy.... Przecież każdy może założyć kamizelkę z napisem Solidarność. Wszystko się ponoć zaczęło w największej polskiej - Stoczni Gdańskiej. Z gdańskiej stoczni wywodzą się ci, których Jezus sprowadził na ziemię, aby "wolność" była. I co? Otóż w 1996r. postawiona w stan upadłości, następnie na bazie tegoż przedsiębiorstwa zaczęły powstawać, jak grzyby po deszczu, spółeczki akcyjne. Pracowników Stoczni, na których garbie Solidarność dorwała się do władzy, zwolniono i wysłano na kursy komputerowe. Niektórzy zaczęli żyć z grzybobrania, po prostu chodzili po lasach i zbierali runo leśne. Szanowni Państwo, Stocznia Gdańska w ciągu swojej działalności zbudowała i przekazała do eksploatacji armatorom z różnych krajów świata ponad 1000 w pełni wyposażonych statków pełnomorskich o wysokim światowym standardzie, a w ostatnich latach głównie kontenerowce, masowce i statki pasażerskie, ro-ro i żaglowce. Dla przykładu żaglowiec Dar Młodzieży, który zastąpił wysłużony "Dar Pomorza". W warsztacie elektrycznym pracował najbardziej wybitny wolnościowiec Lech Wałęsa, któremu wmówiono, że jest mądrzejszy od Jana Pawła II. Często wygrywał w totolotku. Po ogłoszeniu upadłości stoczni, słuchacze audycji „Rozmowy Niedokończone” na antenie Radia Maryja wysunęli pomysł ratowania zakładu. Przy Radiu Maryja zawiązany został Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej i Przemysłu Okrętowego. Na udostępnione przy Radiu Maryja subkonto bankowe można było wpłacać środki przeznaczone na dokapitalizowanie stoczni. Jednak wobec faktu sprzedaży Stoczni Gdańskiej, Radio Maryja poinformowało o możliwości zwrotu wpłaconych pieniędzy, na podstawie okazania dowodu wpłaty bądź polecenia przelewu (Komitet przyjmował jedynie wpłaty imienne z adresem wpłacającego)[8]. W następstwie ogłoszonego komunikatu do Radia Maryja wpłynęły zarówno wnioski o zwrot wpłat, jak i prośby o przekazanie wpłaconych kwot na rzecz Radia Maryja lub na inne cele (m.in. pomoc bezdomnym). 12 maja 2006 roku Prokuratura Krajowa, podobnie jak prokuratura okręgowa, poinformowała, że nie znalazła podstaw by wszcząć śledztwo w tej sprawie. 10 grudnia 2018 Stocznia Gdańska została uznana za Pomnik historii. Moim skromnym zdaniem Solidarność, stworzona przez Zachód i USA, jest największym przekrętem w dziejach ludzkości. Co do urojonej wolności stwierdzić należy, że rzeczywiście pracowników Stoczni zwolniono, zaczęli chodzić po lasach i zbierać grzyby. Taką oto "wolność" zgotowaliście polskim robotnikom. Oszukano ludzi, za co powinny być procesy karne, powinni razem siedzieć z zabójcami ks. Popiełuszki, dosłownie w jednym zakładzie karnym. Oto moja ocena transformacji.
doradca13:11, 17.10.2019
Ździsiek - chociaż jesteś wykształcony bo ukończone masz gimnazjum, to nie licz że dostaniesz pracę w nowym urzędzie starosty. Proponuję spróbuj może w banku cię przyjmą.
logista15:20, 17.10.2019
Włocławek był kiedyś miastem przemysłowym, jak rozwalili zakłady i przemysł - to gdzie mają ludzie pracować, trzeba budować urzędy żeby ludzi gdzieś zatrudnić. Teraz Włocławek jest miastem nie przemysłowym tylko urzędowym.
do logista20:39, 17.10.2019
Cieszmy się że PO-KO nie wygrało bo AZOTY też by rozwalili i sprzedali, jak zamierzali to zrobić za rządów Tuska PO/PSL ale nie zdążyli.
miszkaniec09:51, 18.10.2019
Tak wygląda oszczędnie rządzie Włocławkiem
Asa10:34, 18.10.2019
Architektura w centrum powinna być spójna i delikatna. Bardzo cieszy, że nowy urząd nie jest krzyczący, kolorowy, jarmarczny. W centrum powinny dominować spokojne kolory okraczone zieleńcami. Brawo!
do Asa11:31, 18.10.2019
Bardzo słuszne spostrzeżenie, urzędowy obiekt czy to architektonicznie czy tez kolorystyką nie powinien rozpraszać urzędnika, żeby nie zapomniał po co jest na urzędzie, komu służy i za co mu płacą.
do doradca16:36, 18.10.2019
Ździsiek masz pecha bo jakby wybory wygrało PO-KO, to przy twoim wykształceniu mógłbyś znaleźć robotę nawet w ministerstwie w Warszawie, ale próbuj u Trzaskowskiego w ratuszu, przy okazji poznasz smak soku z buraka.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kilogramy narkotyków u 36-latka!
Powinni to teraz sprzedać i pieniądze przeznaczyć na leczenie w Ameryce za miliony dolarów, aby lekarzom żyło się lepiej w USA.
Edwardowa
14:01, 2025-06-09
Kilogramy narkotyków u 36-latka!
Czekam od soboty, bo na Skolima potrzebowałem towaru a się nie doczekałem. Nie było fazy.
Edward
13:59, 2025-06-09
Frustracja włocławianki sięgnęła zenitu!
To jak Ci co chodzą do Biedronki, mówią brud syf ceny nie takie promocje oszukują nie ma kas samoobsługowych na gotówkę ale tam chodzą. Masochiści czy idioci? Wracając z Auchan zawsze jadę albo Jadwigą albo Wronią albo Kapitulną i docieram do Promiennej bez problemu. Ale może ja nie jestem masochistą i idiotą...
Promienna
13:52, 2025-06-09
Frustracja włocławianki sięgnęła zenitu!
Spasione grube babsko które porusza się samochodem bo żeby czasem sadło nie zleciało pouczać pierwsze. A wiesz, że takie koloryzowanie minut to robienie komuś krzywdy? Wiesz że dróżnik za jedno choćby nie zamknięcie ma prokuraturę i idzie siedzieć? A ty w urzędzie czy innej nieprzydatnej pracy z kawą ciastkami płotami itp. nie masz za nic kary więzienia bo petent ma nie przeszkadzać. Myśląca nie jesteś, na Hutniczej codziennie mówisz a jedziesz tak i stoisz. Półgłówek. Stoisz i możesz czytać nie marnujesz czasu albo jedzie trochę dalej i i tyle. Ale co tam do twojego pustego łba dotrze.
Cenzurze stop
13:47, 2025-06-09
8 4
SLAK