Zamknij
REKLAMA

Dziś 36. rocznica śmierci ks. Popiełuszki. Tak uczcił ją wicewojewoda

15:50, 19.10.2020 | G.S.
Skomentuj Wicewojewoda Józef Ramlau złożył w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego kwiaty w miejscu pamięci na tamie. Fot. UWK-P.
REKLAMA

W poniedzialek, 19 października mija 36 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Coroczne uroczystości na włocławskiej tamie nie odbyły się z powodu koronawirusa, ale władze województwa upamiętniły rocznicę.                                                         

Dziś ani na tamie, ani w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej nie odbyły się tradycyjne uroczystości, które rokrocznie gomadziły setki wiernych z calej Polski.       

W piątek okazało się, że proboszcz położonej w pobliżu stopnia wodnego parafii ma koronawirusa i trafił do szpitala. Z tego powodu w plebanii zarzadzono kwarantannę, a w kościele w tym tygodniu nie odbywają się msze.                                                                                                                          

ZOBACZ TEŻ:  Proboszcz parafii we Włocławku ma koronawirusa. Odwołano coroczną uroczystość            

O rocznicy nie zapomniały wŁadze województwa.  

Marszałek Piotr Całbecki złożył w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności.

Do Włocławka przyjechał wicewojewoda Józef Ramlau. Złożył w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego kwiaty w miejscu pamięci na tamie. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (22)

BuriuszBuriusz

26 13

Wielki szacunek. Symboliczne jest miejsce gdzie został zamordowany. Nigdy nie wolno zapomnieć o roli Włocławka w walce z czerwoną zarazą i tego jak się tu do dziś dobrze trzyma. 16:59, 19.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

q1q1

11 15

ta obecna zaraza przy władzy nie przeszkadza ? 17:07, 19.10.2020


mieszkaniec xmieszkaniec x

10 4

Panie q1," elita". Wielu krytykując obecne władze myśli, że jest "oświeconą elitą", reszta to zaścianek ciemnogród i kościółkowy motłoch, że wchodzą do elitarnego klubu.
Guzik prawda, ta obecna "elita" potrzebuje właśnie takich , jak to kiedyś tow. Lenin powiedział, pożytecznych idiotów.
18:11, 19.10.2020


PrawdaPrawda

20 8

Ks. Popiełuszko w tym miejscu nie został zamordowany tylko w tym miejscu wrzucono zwłoki w celu późniejszego wyjawienia. Prawda jest taka, że ks. zamordowano w Kazuniu. Tylko wąskie grono wie jak było naprawdę, reszta wierzy w to, co podała ówczesna propaganda. Do dziś nie wszystko zostało wyjaśnione, to było dzieło służb specjalnych PRL i ZSRR. Kościół zna prawdę, ale nie ujawni jak wiele tajemnic z tamtego okresu. 17:17, 19.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BuriuszBuriusz

7 9

Prawda zawsze. Fakty też, Męczennicy umierają codziennie, nie data, ale treść, tak myślę. A hołotę czerwoną trzeba gonić. 17:39, 19.10.2020


bytobyto

12 7

A mordercy maja się dobrze 18:45, 19.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

re re

7 6

Zapewniono im spokój przy okrągłym stole ! 18:48, 19.10.2020


ydsyds

10 7

Pani redaktor GS .Nie dodała Pani a szkoda czyżby Pani zapomniała czy też celowo :że Śmierci męczeńskiej i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB 18:58, 19.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lollol

4 2

Zapomniałeś dodać że rękę przyłożyło do tego jeszcze WSW 14:13, 20.10.2020


TOMASZ NTOMASZ N

13 10

Ksiedza 36 lat wsrod nas juz nie ma , ALE SB, UB maja sie Super !!!! w Spolkach, Sadach, URZEDACH i w POLITYCE !!!!! OD tak nam zafundowal BOLEK WALESA I KUMPLE JEGO !!!! 19:19, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

plotkiplotki

3 1

Wypadek przy pracy, każdemu może się zdarzyć.
Idziesz do roboty, chłopaki już są. Ostatnio z rzucaniem kamieniami nie wyszło, dzisiaj ostatnia próba. Auto czeka przygotowane, popielaty PF 125p, przykręcili tablice KZC 0423, skąd oni mają te numery? Jedziesz 250 km, stoisz, słuchasz mszy. Volkswagen WUL 2473, później jedziesz za nim, zatrzymujesz, kontrola trzeźwości. Ładujesz do bagażnika i lecisz na Warszawę. W międzyczasie robisz mu kołyskę ze sznurka i dla zmiękczenia tłuczesz pałą, aż zrozumie o co chodzi. Jeden z nich ucieka, ale nikt go nie goni. Niech myśli, że dał radę, należy mu się to. Dla nas ważny jest tylko ten drugi. Jest późno. Na wjeździe do Włocławka zatrzymuje cię patrol drogówki, ale pokazujesz SB-cką legitymację i zwolnienie od przeszukania samochodu. Milicjanci mówią później naczelnikowi, że gdyby usłyszeli jakieś jęki albo coś, to by nie odpuścili. Ale nic, udało się i jedziesz dalej, walisz na Płock. Na parkingu pod Ursusem przy Al. K. Wielkiego szybka narada, dla porządku sprawdzenie co słychać w bagażniku. Okazuje się, że raczej słabo, więc trzeba pozbyć się zbędnego balastu. Trasę i możliwe dziury po drodze masz na taką ewentualność obczajone wcześniej. Najbliższa na zaporze, raptem kilometr, więc nie ma co zwlekać. W razie czego prokuratura i kryminalistyka są nasze. Spokojnie, głęboki oddech, żeby tylko chłopaki nie zauważyli, wszyscy sztywni. Przejeżdżasz w jedną stronę, wracasz i jeszcze raz. Zatrzymujesz się, kumple wyskakują, każdy łapie jak było umówione i plusk. Po sprawie.
Na dole siedzą kłusownicy. Z taksówki pieniądz niezgorszy, ale zawsze można mieć więcej. Pizga, bo to druga połowa października. Pod jazami, tam gdzie głęboko, sumy siedzą największe. Słychać trzask drzwi, później coś leci z góry, wpada do wody i samochód odjeżdża. Na wszelki wypadek zrywka, na dzisiaj musi wystarczyć.
Szwagier jest rybakiem, robi w Cercie. Mają budę po drugiej stronie, tam gdzie dzisiaj krzyż stoi. Kilka dni nie mija, a w miejscu gdzieśmy ryby brali zawierucha, nurkują. Szukają czegoś. Pływać nie wolno, przejazd przez tamę zamknięty, zaraz zrobi się ciemno. Słychać hałas, śmigłowiec jakby. Później mówili, że podobno Kiszczak, ale z daleka nic nie widać. Nagle, jak cała zapora oświetlona, tak zrobiło się ciemno, że choć oko wykol. I tylko na wodzie przy czwartym jazie na pontonach ludzie z latarkami, ale takimi mocnymi, świecą w wodę - znaczy się znaleźli. Widać jak wyciągają z wody to, cośmy widzieli wcześniej gdy wrzucali.
... - Jerzy Aleksander. Okapy, powiat Dąbrowa. Zaraz zobaczę, jest nazwisko, Popiełuszko, tak. - ...
W centrali na ul. 22 Lipca 25 telefonistki na noc mają tapczan, skromnie, służbowo, na chwilę. Nic się nie dzieje. Najważniejsze połączenia zawsze idą przez ostatnie piętro, mają swoje osobne linie, dalekopisy, nowoczesność. Ale dzisiaj cały czas ruch, komendant w robocie po nocy, same połączenia z Warszawą, wszystko można podsłuchać. Podobno coś znaleźli, jakaś duża sprawa, tama, ksiądz.
Ambulans jak każdy, duży Fiat kombi, biały. Tyle lat człowiek jeździ, różne rzeczy się woziło, dzisiaj worek. Nie można powiedzieć skąd, do Białegostoku. Cały obwiązany drutem z plombami. Z przodu samochód i z tyłu samochód. Nie ma co pytać, i tak nikt nie odpowie. Jeden z nich siedzi na fotelu pasażera. Później mówili, że nic w nim nie było, ale jakby, to po co to wszystko?
Tyle pozbierane od ludzi, reszta jest na youtube. 21:00, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawdaPrawda

3 2

Zapraszam na film: https://www.youtube.com/watch?v=pu8wSv9fZPs 21:58, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do -prawdado -prawda

5 9

jaki ZSRR zabił tego księdza ? coś ci się popiórkowało czy masz ćwierć czapeczki ? kompan kiecola doniósł na niego a później lansował się w seminariach i kościołach jaki on gieroj, aż koledzy z wydziału powiedzieli jak było w rzeczywistości i waldi siadł na d u p i e . chorzy ludzie i niezdrowy system ukrócili kiecola o imieniu alfons wtrącającego się do polityki ... miał wybór: albo sutanna albo woda . no i nie nauczył się pływać jako mors ! 22:21, 19.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrawdaPrawda

2 3

https://www.youtube.com/watch?v=IsPeks3hRP4
22:56, 19.10.2020


Myćko z mamą Myćko z mamą

4 3

Czasy PRL-u coraz częściej zaskakują mnie i zadziwiają. Pomysłowością, przewidywalnością no i dbałością o obywatela. Mimo wielu braków i niedostatków. Wydaje mnie sie, że był to okres, wtedy, potrzebny i korzystny dla Polski. Moim zdaniem, gdyby ten zrujnowany wojną kraj "trafił" na obecnie nami rządzących...nie poradziliby sobie. SORRY! Mam prawo tak myśleć, żyję na przestrzeni całego tego czasu, od PRL-u do obecnych czasów. Wszystko widziałem i nie muszę powoływać się na relacje świadków. Rakowski ongiś powiedział " historia oceni", ale zapomniał dodać skur....w. Ukłony wobec ś.p. Mieczysława Rakowskiego i ś.p. Edwarda Gierka. Cześć Waszej Pamięci.
23:22, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KpinaKpina

6 3

I to ten gatunek oprychów i takich morderców z SB dostawali te ogromne emerytury 23:51, 19.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

........

5 0

sami zapracowaliście na ich emerytury 00:28, 20.10.2020


do kpinado kpina

6 1

Te oprychy z SB nawet na najniższą krajową nie zasługują 00:49, 20.10.2020


REKLAMA

PrawdaPrawda

4 7

Popiełuszko był megalomanem nowobogackim. 00:26, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucjanLucjan

7 2

TW LUCJAN TO JEST NAJLEPSZY KOMUNISTA I TOWARZYSZ Z WŁOCŁAWKA. 01:07, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

luisluis

1 1

zabojca jego chodzi po wolnosci i ma sie dobrze pewnie odbiera dobra emeryture i powinien pis z nim porzadek zrobic jeszcze raz go pod sad i wsadzic do paki do konca zycia a on sie smieje ze takie w polsce sa sady do dnia dzisiejszego i ci co tych sadow bronia sa tacy sami co zabili popieluszke 22:28, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

setaseta

0 0

Może to pederasta a ukrywa?
Pani z psełdo delegatury tak pewna siebie?
Z kościołem polskim trzeba bardzo uważać.
Ich reprezentanci muszą uważać. To często zboczeńcy. 19:30, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%