Od lewej: dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku, Sławomir Paździerski. wiceminister Anna Gembicka, starosta Roman Gołębiewski i członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Aneta Jędrzejewska. Fot. M. Osiecki.
Zakład radiologii w Samodzielnym Publicznym Zespole Przychodni Specjalistycznych we Włocławku doposażony. Mieszkańcy mogą korzystać już z dwóch nowoczesnych cyfrowych aparatów rentgenowskich i nowego aparatu USG.
Zakup nowych aparatów zwiększył dostępność wykonywanych usług w SPZPS. Zdjęcia rentgenowskie mają być wykonywane w lepszej jakości, a pacjent ma otrzymać mniejszą dawkę promieniowania.
Cała pracownia została ucyfrowiona. Do tej pory w pracowni RTG zainstalowane były dwa analogowe aparaty. Teraz cały sprzęt został wymieniony.
Koszt zakupu nowego sprzętu wyniósł 2 mln 200 tysięcy złotych. Środki te pochodzą z budżetu powiatu włocławskiego (2 mln zł) i Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku (200 tysięcy zł).
Kiedy podejmowaliśmy odpowiedzialność za powiat uznaliśmy, że budowa Powiatowego Centrum Zdrowia, a także działalność związana ze zdrowiem naszych mieszkańców będą dla nas priorytetem. To najnowocześniejszy sprzęt w powiecie włocławskim i regionie. Jestem pewien, że będzie służył mieszkańcom całego regionu
- mówił starosta włocławski, Roman Gołębiewski
Zadowolony z realizacji zadania jest również dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych we Włocławku, Sławomir Paździerski.
- Mamy to! Udało nam się zrealizować to nasz ambitny plan, czyli ucyfrowienie całej diagnostyki obrazowej To aparat najnowszej generacji, czwarty taki w województwie. Aparat podnosi jakość wykonywanej pracy. Będzie łatwiej, szybciej, a nowy budynek PCZ zepnie w całość szereg zmian, które zaszły w placówce - mówił.
Ponadto do Samodzielnego Publicznego Zespołu Przychodni Specjalistycznych trafił nowy aparat USG. Jego koszt to 366 tysięcy złotych. Na jego zakup pozyskano środki z rezerwy Prezesa Rady Ministrów w wysokości 300 tysięcy złotych.
Inwestycje w służbę zdrowia są potrzebne. To zawsze dobrze wydane pieniądze. Ten sprzęt będzie dobrze służył mieszkańcom regionu. Cieszę się, że jako rząd mogliśmy wesprzeć inwestycję środkami, które przekazał premier Morawiecki na zakup USG
- stwierdziła obecna na uroczystości w SPZPZ Anna Gembicka, sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
O06:16, 30.12.2020
Powiedz lepiej ile dlugu ma powiat.
Do O14:22, 30.12.2020
Powiedz lepiej trolu śmierdzący jak twoi zadłużyli Włocławek i nic z tym nie robią zawistny stronniczy człeczku
Hgf16:09, 30.12.2020
Powiat ma okolo 20 milionów długów, zanim psl z platformą przejął władzę, w kasie starostwa było około 10 milionów nadwyżki. Do końca swojej kadencji zadlużą nas na kolejne 50 mln.
rewq09:15, 30.12.2020
GDZIE borowiak
Spekulant09:36, 30.12.2020
Nie mogła na szybko znaleźć nożyczek
ho ho hej10:43, 30.12.2020
Nie zdążyła uprasować różowej sukienki .
Hgf16:11, 30.12.2020
Anulowała się
?09:50, 30.12.2020
PRL- przecięcia , odsłonięcia , a kolejki do specjalistów jak były tak są nadal .Ale ci ,,przecinacze'' tego nie dostrzegają , choć ten pan poza kolejnością korzystał z rehabilitacji .
qw_10:02, 30.12.2020
Zabrakło pocztów sztandarowych jedynej słusznej partii i podziękowań od przedstawicieli zawodów proletariackich.
Poslanka10:22, 30.12.2020
Pani Gebicka jako posłanka PiSu i wiceminister rządu wprowadzajacego lockdowny i narodowe kwarantanny jest wspolodpowiedzialna za zagładę dziesiatek branz polskiej przedsiębiorczości, za zastraszanie społeczeństwa i za drastyczny wzrost zgonów niecovidowych z powodu zablokowania dostępu do służby zdrowia dla innych chorych. I takie tam szopki z uroczystym przekazaniem usg niech sobie daruje. Wyborcy nie zapomną.
??10:59, 30.12.2020
Wyborcy platformy nie zapomną bo reszta POLAKÓW potrafi myśleć 🤠
prawda 12:26, 30.12.2020
taka jestes modra ciekawe jak by sobie radzilo po ko jaka kolwiek partia rzadzoca konorowirusa na calym swiecie a obstrzenia byly konieczne
Pozostałe komentarze
hehe11:54, 30.12.2020
jak i kiedy z tego skorzystać można
Hhaaa09:08, 02.01.2021
Na nfz za rok, za gotówkę jutro.
66612:28, 30.12.2020
KIEDY DZWONIŁAM W CIĄZY POD 666 NIKT NIE ODEBRAŁ MUSIAŁAM WLEC SIE W CIĄŻY NA PIESZO DO WAS !!!DZIEKUJE SŁUŻBO ZDROWIA ŻE TAK DBASZ O LUDZI A I CZEKAM NA ZBAWIENNĄ SZCZEPIONKĘ UFAM WŁADZY I CHCE ŻYĆ 200 LAT PO :)))))
ou12:32, 30.12.2020
nie bodzcie tacccccy modrzy lewactwo wszyscy ccccccccierpia na calym swiecie zycze prawu i sprawiedliwosci prawdy i tylko prawdy i sprawiedliwoscccccccci bog chonor i ojczyzna niech zyje zycie amen
ROZWALAM MATRIXA12:33, 30.12.2020
NAGLE JAK WYBUCHŁA PANDEMIA KARETKA ZA KARETKĄ JAKŻE TO UZDRAWIAJĄCE :))))) CIĘZKO DO WAS JEST SIE DODZWONIĆ SYGNAŁ JEST TYLKO NIKT NIE RACZYŁ ODEBRAĆ :) POTEM WINA MATKI ŻE W ŁONIE ZABIŁA DZIECKO ^^
Marti13:01, 30.12.2020
Otwórzcie kuzwa przychodnie gebicka reklamę robi by się wstydziła patrzeć nie można sprzęt dla pacjentów 😂😂😂😂😂
co ty16:56, 11.01.2021
co ty gadasz??? gosciu dobra robote wykonuje
Elli13:46, 30.12.2020
Ten sprzęt niech w buty sobie włoży jak kolejki są zawrotne na USG na marca
Laska14:24, 30.12.2020
Owsiak nie przeżyje 😂 i jego adoratorzy.
Hgh19:22, 30.12.2020
Ogłosi bankructwo jak wałęsa
onufrykorcipałka15:34, 30.12.2020
Po co ten sprzęt ? Jak lekarze się chowają za zamkniętymi drzwiami a kasę biorą jak przed plandemią i pacjentów tylko na telefon...
Pipi08:59, 03.01.2021
Tracą kasę na sprzęt a niech się lekarze wezmą za robotę lepiej nieroby jedne
Monia.16:02, 30.12.2020
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym : panieonline.pl/monia89
Maniekk17:43, 30.12.2020
Znaczy że znikną kolejki.I będzie miła obsługa jak w Biedronce.No nareszcie ! Czy znów coś na niby !
Hgf19:21, 30.12.2020
Nie. Będzie kolesiostwo, nepotyzm i łapówkarstwo jak to zwykle w szeregach ko-psl.
Włocławiak23:11, 30.12.2020
Serdecznie dziękujemy Paniom Posłankom PIS-u.
Powiatowy09:11, 02.01.2021
Odsunąć tych nieudaczników od władzy. Tam tylko kolesie, stanowiska, i marnowanie publicznych pieniędzy
Karolaa08:10, 07.01.2021
Super! Bardzo Pani poseł dziękujemy! Ten sprzęt jest potrzebny, pacjenci we Włocławku mają dzięki Pani większe szanse!
Plandemia23:10, 14.05.2021
Moze niech poslanka Gembicka wytlumaczy skad sie wzielo sto tysiecy nadmiarowych zgonow niecovidowych - najwiecej od 2.wojny swiatowej. Czyzby od blokowania pacjentom chorym na inne niż jedynie słuszna choroby dostępu do służby zdrowia? Darujcie sobie te teatrzyki dla mediów. Odpowiecie za to co zrobiliście Polakom.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz