Poseł Joanna Borowiak (PiS) krytykuje włocławski szpital za szczepienie niezgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. - Bardzo byśmy tego nie chcieli, aby to była historia, jaka zadziała się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, bo byłoby to wyjątkowo nieuczciwe - mówi Joanna Borowiak.
Członkowie Prawa i Sprawiedliwości z Włocławka - poseł Joanna Borowiak i miejski radny Janusz Dębczyński we wtorek (26.01) zorganizowali konferencję prasową przed szpitalem we Włocławku.

Powodem były informacje, które wyczytali w tekście Dzień Dobry Włocławek na temat weekendowej akcji szczepień przeciwko koronawirusowi przeprowadzonej w placówce. W artykule Szczepienia "last minute" we Włocławku. Była nagła dostawa do szpitala napisaliśmy, że w ostatni weekend szpital zaszczepił ponad tysiąc osób, nie tylko z grupy "0", bo nagle otrzymał dużą pulę szczepionek z krótkim terminem ważności.
Posłanka Borowiak mówiła podczas konferencji prasowej przed szpitalem, że jest zbulwersowana, bo szpital szczepił z pominięciem kolejności określonej w Narodowym Programie Szczepień. Stwierdziła też, że szpital sam zamówił szczepionki.
- W czwartek rano szpital złożył w systemie zamówienie na 1170 szczepionek. Informację o tym, że będą dostępne szczepionki o krótszym terminie ważności z uwagi na ryzyko rozmrożenia szpital otrzymał w środę. W czwartek szpital otrzymał szczepionki z terminem wykorzystania do 25 stycznia (poniedziałek - red.) do godz. 12
- wylicza Joanna Borowiak.
Poseł stawia też szereg pytań dyrektor WSS Karolinie Welce. Chce wiedzieć dlaczego szpital szczepił osoby spoza grupy "0", ile takich osób zostało zaszczepionych, czy zaszczepiono już cały chętny personel szpitala, dlaczego w potrzebie pilnego wykorzystania dawek szpital nie szczepił seniorów zapisanych już na szczepienia w miejskich przychodniach.
- Chcemy od pani dyrektor odpowiedzi na pytanie czy nie była to próba obejścia harmonogramu szczepień Narodowego Programu Szczepień. Oby tak nie było. Bardzo byśmy tego nie chcieli, aby to była historia, jaka zadziała się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (na przełomie grudnia i stycznia zaszczepiono tam 200 osób spoza grupy "0" - red.), bo byłoby to wyjątkowo nieuczciwe
- mówi poseł Borowiak.
::video{"type":"single","item":"2264"}
Radny Janusz Dębczyński ujawnił, że dyrektor szpitala osobiście proponowała mu zaszczepienie.
- W poniedziałek o godz. 16 odebrałem bulwersujący telefon od dyrektor Welki, która zaproponowała mi szczepienie, jako członkowi rady społecznej szpitala, twierdząc, że rada społeczna też jest w grupie "0", która uprawniona jest do szczepienia w pierwszej kolejności. Ja oczywiście kategorycznie stwierdziłem, że będą czekał spokojnie na swoją kolej. To byłoby niezasadne, gdyby członkowie rady społecznej szczepili się poza kolejnością, tym bardziej, że posiedzenia odbywamy zdalnie i raz na kwartał. Jaka tu jest grupa ryzyka, sami możecie sobie państwo odpowiedzieć.
- mówi Janusz Dębczyński.
Poseł Borowiak poinformowała, że złożyła do ministerstwa zdrowia i NFZ wnioski o kontrole w szpitalu we Włocławku dotyczącą akcji szczepień.
Dyrektor Karolina Welka do zarzutów poseł Borowiak odniosła się na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
- Budzi to (weekendowe szczepienia - red.) kontrowersje, w nas nie budziło. Z dumą możemy powiedzieć, że wykonaliśmy to zadanie. 1080 szczepionek przekazaliśmy społeczeństwu, nie pozwoliliśmy na ich zmarnowanie. Nie było tutaj osób znanych, celebrytów. Ten, kto przyszedł, został zaszczepiony. Zadzwoniono do nas po pomoc, żeby uratować szczepionki, które mogły ulec utylizacji, nikt nie był nimi zainteresowany. Nie zastanawialiśmy się, bo wiedzieliśmy, jak wiele osób z naszych list czeka na szczepionkę
- tłumaczyła Karolina Welka.
Dyrektor WSS przyznała, że rozważano szczepienia członków rady społecznej szpitala, ale stwierdziła, że po konsultacjach z takiego pomysłu zrezygnowano. Według niej nie było możliwości przekazania szczepionek do przychodni w mieście.
::video{"type":"single","item":"2265"}
A ja pytam15:24, 26.01.2021
Poseł Borowiak czy rząd już zaszczepiony ? ? ?
Oaza Uczciwości15:30, 26.01.2021
Lepiej nie odpowiadać bo przegramy !
a ja tez 19:59, 26.01.2021
dlaczego zaszczepiono tylko ludzi z PO oraz radnej z PO
Prawie dramat20:11, 26.01.2021
Afera na 100 fajerk, aż TVN24 pofatygowało się przyjechać do włocławskiego szpitala.
Rr2215:24, 26.01.2021
Lepiej niech się zmarnuje niż szczepić. Jak zwykle słoma z butów wystaje i szuka się taniej sensacji.
xx16:34, 26.01.2021
Jak można było dopuścić do tego, że szczepionki mają krótszy termin przydatności (w tym dwa dni weekendu)? karać tych co te szczepionki ratowali. Pisowska bolszewia!!!!!
mac17:18, 26.01.2021
Jest jeszcze sporo zapisanych osób z personelu medycznego do zaszczepienia.
Borówka Karłowata15:33, 26.01.2021
Lepiej nie szczepić, niech się zmarnuje bo przegramy !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sławomir15:33, 26.01.2021
Szacunek dla Pani dyrektor ze nic sie nie zmarnowało !!
Teri3315:51, 26.01.2021
De... U lekarze nie dostali szczepionki a inni poza grupy 0 tak więc moralny gniocie trzymaj jęzor za zębami
316:08, 26.01.2021
Nie zmarnowało się dla posld hołoty oby mieli powiklania
JarosławK16:11, 26.01.2021
Pozdrawiam naszych troli z PIS co neguja ten wpis🙂
Misio15:37, 26.01.2021
Pani poseł, a czy uczciwie było krzyczeć trzeba anulować bo przegramy? Czy uczciwie wydano pieniądze na wybory, które się nie odbyły? Czy uczciwie wydano pieniądze na maseczki i respiratory? Po co ta hipokryzja?
Bzyl04:07, 27.01.2021
***** ***
Pozostałe komentarze
315:26, 26.01.2021
Żona z grupy 0 miała mieć szczepienie 20.01.2021 przełożone z powodu braku szczepionek....
Qwertyuiop15:33, 26.01.2021
Nawet nie poinformowali będących na dyżurach w szpitalu z grupy "O"😠
Sławomir15:34, 26.01.2021
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Spekulant19:05, 26.01.2021
Moja żona jest w grupie 0 i została powiadomiona w piątek, że ma czas do soboty do 19 na szczepienie. Nie wiem o czym mówisz....
boss08:00, 27.01.2021
nie kłam pisiorze
Xx15:35, 26.01.2021
Lepiej niech się zmarnuje. Proste.
Idźcie już.
***** ***15:40, 26.01.2021
***** ***
Reni15:49, 26.01.2021
***** KO
Spekulant16:30, 26.01.2021
***** *** i Reni
Stefan15:40, 26.01.2021
Kurcze, przecież w szpitalu było wielu pacjentów, pielęgniarek nie mówię o zapisanych seniorach. To pani dyrektor dzwoni do Rady Społecznej - panie Kopyść , szanowny członku zarządu województwa czy do pana też dzwoniono? Od polityków , zwłaszcza opozycji (konstytucja, praworządność itp) oczekuje się więcej. Czekamy na wyjaśnienia i listę zaszczepionych. Tu chodzi o życie ludzkie.
DO Stefana 20:36, 26.01.2021
Chorych chciałeś szczepić !!!!
Stefan18:12, 27.01.2021
Przecież w szpitalu jest sporo pacjentów ze złamaniami czy innymi schorzeniami które by nie przeszkadzały w zaszczepieniu. To miałem na myśli.
ha ha ha15:42, 26.01.2021
Ona mówi o uczciwości ,kpina, zakłamany babsztyl .
Ha15:43, 26.01.2021
Tu już nie chodzi o polityczne pochodzenie, przynależność itp. tych którzy sprawę poruszyli. czy p.dyrektor działania na WUM się podobały?
;l;opo15:44, 26.01.2021
oddam swoją szczepionke borowikowi
Dlaczego ?????15:45, 26.01.2021
LITOŚCI !!! Co ta osóbka otworzy usta, zabierze głos to tylko wstyd przynosi temu miastu.
Gynot15:51, 26.01.2021
Kontrola w trybie natychmiastowym!!!!
Co ???16:27, 26.01.2021
Twojej głowy chyba.
Użytkownik15:53, 26.01.2021
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Jak15:56, 26.01.2021
Jak już się wyżywać przestaniecie,napiszcie coś z sensem, uważacie, że tak powinno być?
WSTYD !15:56, 26.01.2021
Będąc tak blisko swego pana i władcy, będąc posłanką na sejm ta istota, zamiast zabiegać dla swego swojego miasta o inwestycje, dotacje i wsparcie to tylko oczernia przy każdej okazji Włocławek wyimaginowanymi aferami w imię partyjnej służalczości. Kompletny upadek i tak już małego człowieka.
JAx17:40, 26.01.2021
Jasne.Za wszelką cenę chce by o niej pisano,mówiono.Prawa i sprawiedliwa się odezwała.Mam nadzieję,że jest ostatnią kadencję i ,że nie zostanie zatrudniona w żadnej włocławskiej szkole.
Mariuszek16:05, 26.01.2021
A gdzie podział się pracuś Jarosław Ch.?
Nowa 17:04, 26.01.2021
On ma ciepła posadkę i woli się nie wychylać
kesz 20:09, 26.01.2021
on juz zaszczepiony i borowiak rodzina tez
Co mi zrobisz jak mn16:06, 26.01.2021
Niech posłanka Borowiak, ze swoją wiecznie ni to zdziwioną, ni wyrażającą troskę miną zajmie się wspólnie ze swoimi partyjnymi ziomkami tym, żeby takich wątpliwości nie było. Nie będzie musiała wtedy żerować i paść się na takich przypadkach.
troling16:09, 26.01.2021
Jak w filmach o ząbiakach. Po terminie lepsze. Lepiej sztucznie zrobić termin. Żona aktywnie patrzy na mięso.
Pigułki16:09, 26.01.2021
Czy z tej "promocji" skorzystał prezydent miasta z zastępcami?
zaszczepiona16:10, 26.01.2021
Najważniejsze ,aby nie zmarnować szczepionki!!!
Wiem16:37, 26.01.2021
Można było NIE ZMARNOWAĆ SZCZEPIONKI w inny, uczciwszy sposób!
I nikt mnie nie przekona, że nie można było! Wiem, co piszę!
do Wiem19:27, 26.01.2021
Wiem ale nie powiem 😂😂😂😂 ogarnij się człowieku bo ci termin szczepionki minie
Ciekawy16:14, 26.01.2021
A jakiej partii jest ta dyrektor szpitala, bo to by wiele wyjaśniało ?
"trzeba powtórz16:15, 26.01.2021
Zawieść zazdrość i zachłanność tej pani poseł nie zna granic.
Trzeba było w tajny sposób wysłać szczepionki do Torunia do "największego złodzieja RP",
jak 60 mln do ministra kultury... Chroni się tych którzy zawinili centralnych ośrodków dystrybucji i bałaganu podczas wysyłek.
zombiak16:16, 26.01.2021
My , ściśle mięsoopychający, mówimy won !!!!! Podbierającym mięso. Wy obcy. Ta niczym nie krwista nienawiść. Karma nasza, nie wasza.
Argamedon16:17, 26.01.2021
Wyobraźmy sobie przez moment co by się działo w Polsce, gdyby rządzili kolesie PO/KO w czasie pandemii rządzili w Tenkraj ?
xx16:35, 26.01.2021
Znajomość j. polskiego by wzrosła.
Popatrzcie 16:22, 26.01.2021
Oto przykład tzw. sr.. nia we własne gniazdo dla żałosnych politycznych i osobistych korzyści !!! Ani grosza ta osoba nie przysporzyła Włocławkowi, a do każdej uroczystości, przekazania i otwarcia sadzi się na pierwszy plan ! Normalny człowiek to na jej miejscu spod tapczanu by nie wychodził a tu proszę jaki tupet. No, ale ktoś na nią głosował - nie wstyd wam ???
Prawda 16:25, 26.01.2021
Szkoda, że nie wymyśli szczepionki na głupotę
Użytkownik16:33, 26.01.2021
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Zgroza16:34, 26.01.2021
Jak temu Dębczyńskiemu nie wstyd statystować w tym spektaklu ??? Nawet Jarana nie ma, no chyba że odpracowuje godziny w szkole w Brześciu...
...16:47, 26.01.2021
Jakie mściwe ludzie. Wiedzą, że szczepionki nikt nie wyleje do zlewu. Ale podręczyć trzeba.
Polak6916:48, 26.01.2021
A czy uczciwie jest dawać Rydzykowi
Zwoleń17:00, 26.01.2021
Czy Rada Miasta skorzystała z tego weekendowego szczepienia?
Starababa17:02, 26.01.2021
Goń się muchomorze
Misiek17:07, 26.01.2021
PiS i uczciwość niech niektórzy zamilkną niech szczepią kogo chcą aby się nie zmarnowalo
xxl17:19, 26.01.2021
Pani Borowiak się lansuje, a nic nie mówi o milionach wydanych na Rydzyka i innych afer, które nam PIS funduje, znalazła sobie "aferę" i robi popis.
?????????????17:23, 26.01.2021
A co robi w pandemii ,,społeczna '' rada szpitala ? Bo nigdzie nie można ustalić obecnego składu ani dowiedzieć się co oni robią dla pacjentów poza należeniem . Nawet w dyrekcji nic o ich działalności nic nie wiedzą .
Jax17:41, 26.01.2021
Diety biorą a jakże.
Jax17:41, 26.01.2021
Diety biorą a jakże.
Wiktor117:52, 26.01.2021
Jestem osobą która zbliża się do sześćdziesiątki. Pani poseł i panie radny proszę wytłumaczyć dlaczego osoba, która nie ma ukończonych 60 lat codziennie chodzi do pracy, codziennie ma kontakt z innymi osobami, codziennie jest narażona, że może zarazić się od innych osób w najbliższych miesiącach nie ma szans aby zostać zaszczepiona a emeryt który siedzi w domu, który nie ma kontaktu z innymi osobami, ponieważ na zakupu chodzi w godzinach dla niego wyznaczonych ma prawo do szczepionki. Dlaczego osoba pracująca nie ma prawa się zaszczepić choć może tak samo ciężko zachorować umrzeć jak osoby z grupy sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt plus.
Spekulant19:09, 26.01.2021
To jest bardzo proste. Statystyczny emeryt jest w grupie, która w przypadku zachorowania z pewnością trafi do szpitala i sparaliżuje system służby zdrowia (i tak już niewydolny) Czym człowiek młodszy (zaliczasz się do młodszych) tym statystycznie mniejsze prawdopodobieństwo że Covid zrobi ci krzywdę. Co najwyżej przeleżysz w domu a nie w szpitalu. Nie ma za co.
Lekarz18:14, 26.01.2021
Jestem z grupy 0, miałam być zaszczepiona 20 stycznia ,otrzymalam telefon ,że szczepienie odwołane z powodu braku szczepionek, dlaczego nie poinformowano mnie do tej pory o możliwości zaszczepienia się, mieszkam na ul. Wienieckiej, więc nie było problemu z szybkim dotarciem do punktu szczepień. Pani inz. Welka informowała różnych znajomych dyrektorów różnych o możliwości zaszczepienia, nie dochowała staranności aby były zaszczepione osoby zapisane od 18 stycznia. Wstyd. Również zgłoszę skargę do NFZ o kontrolę pani dyrektor oraz szpitala.
były oborowy19:27, 26.01.2021
te likosz wykształcony pisz po polsku głąbie.przy wienieckiej głąbie przy wienieckiej.
do oborowego20:20, 26.01.2021
Oborowy zapamiętaj; nazwy ulic piszemy dużą literą i nie likosz tumanie, a lekarz / lekarz bo lekarstwo /
były oborowy11:03, 27.01.2021
do kolegi oborowego:słownik języka polskiego "jest mała i wielka litera.nie ma pojęcia dużej litery kolego oborowy.wolę 'matole'.
Mariollla18:22, 26.01.2021
Czy Pani poseł może już przestać mieszać we własnym mieście
Jak trzeba było stanąć po stronie swoich kolegów i koleżanek nauczycieli to jakos nie bulo widac pani poseł
A szkoda
Krystyna 112218:48, 26.01.2021
Pani Borowiak nie ma pojęcia o czym mówi, mieli oddać szczepionki do POZ, a pielęgniarki i lekarze polecą w niedzielę szczepić??? Ta kobieta opowiada głupoty i szuka sensacji. Chyba nie może pogodzić się z tym, że do niej nie zadzwonili... Bardzo dobrze zrobiono, że zaszczepiono ludzi, popieram tę decyzję. PIS to hipokryci, jeszcze trochę czasu minie a okaże się, że Borowiak też już zaszczepiona. Ta kobieta to kompromitacja....
Senior19:09, 26.01.2021
A senior niech jedzie zaszczepić się 100 km dalej?
Abo19:11, 26.01.2021
I co z tego że niedziela,to służba ludziom,nie praca 8 ha i do domu.
grupa zero19:02, 26.01.2021
do lekarza. nie udawaj lekarza bo jesteś typowy *%#)!& kujawiak
Rici19:07, 26.01.2021
Z promocji skorzystali np.pracownicy z MOPR z ul. Ogniowej, bo usłyszałem że pracują z ludźmi, to co ma powiedzieć Pani na kasie z Auchan lub Biedronki- śmiech na sali
Spekulant19:12, 26.01.2021
Kasjerki w marketach nie noszą zakupów pensjonariuszom DPS, a pracownicy MOPR muszą się z atkimi kontaktować. Widzisz różnicę? A może jeszcze trzeba ci tłumaczyć dlaczego służba zdrowia idzie w pierwszej kolejności?
Nie tankuję na Orlen19:13, 26.01.2021
To nie żadna promocja tylko pracownicy MOPR tak jak i DPS są w tzw grupie "0". Poczytaj , sprawdź a dopiero potem zaśmiecaj net wypocinami
Rici20:22, 26.01.2021
Tylko ja nie mówię o tych którzy chodzą pomogać w terenie,tylko o tej osobie która siedzi z tyłkiem za biurkiem i się chwali wszystkimi dookoła że jest zaszczepiona .
Rici20:28, 26.01.2021
I jakoś niestety nie ma nigdzie w rozporządzeniu że ta grupa z za biurka jest grypie 0. Jakby tak myśleć to pracownik ZUS też powinien być zaszczepiony bo ma kontakt z seniorami
Ktoś19:07, 26.01.2021
Ktoś nadzorował, ktoś badał, ktoś szczepił, ktoś szukał następnych, ktoś nadstawiał rękę chociaż nie powinien. I wszystko grało,wszystkim pasowało,nikt nie myślał?.
Te szczepionki tak same przyjechały czy je świadomie zamówiono? Był plan...
Sprawiedliwy19:12, 26.01.2021
Pseudo posłanka by była bardziej zaangażowana w problemy Włocławka..I jej mieszkańców nie szukała sensacji..Szczepionki miały się zmarnować.. Jak jej rząd ocalały staroci nagle przysłał do Włocławka i kazał zużyć.. A teraz wielka obrończyni.. TROCHE TAKTU PANI PSEUDO POSEL..KTYTYKOWAC KAZDY UMIE.. A PANI TO JUZ DOBITNIE TYLKO BIE TO CO POTRZEBA
Fan PO19:19, 26.01.2021
Jeżeli we Włocławku samorząd jest z PO/SLD - to jest wszystko w porządku bo takie są standardy tej formacji i nikomu się nie tłumaczymy, tylko odpowiadamy słowami TUSKA , jak PIS będzie rządził to wtedy będziecie robić tak jak będziecie chcieli.
Fan PO19:19, 26.01.2021
Jeżeli we Włocławku samorząd jest z PO/SLD - to jest wszystko w porządku bo takie są standardy tej formacji i nikomu się nie tłumaczymy, tylko odpowiadamy słowami TUSKA , jak PIS będzie rządził to wtedy będziecie robić tak jak będziecie chcieli.
Fan PO19:19, 26.01.2021
Jeżeli we Włocławku samorząd jest z PO/SLD - to jest wszystko w porządku bo takie są standardy tej formacji i nikomu się nie tłumaczymy, tylko odpowiadamy słowami TUSKA , jak PIS będzie rządził to wtedy będziecie robić tak jak będziecie chcieli.
mag19:23, 26.01.2021
Borowiak pani poseł od uczciwości się znalazła!!!
A czy to nie Borowiak mówiła na sali sejmowej "trzeba anulować, bo przegramy".
Himalaje hipokryzji !!! Wstyd!
Dd$$19:30, 26.01.2021
Wstyd to kraść i z d..y spaść. Ona nie wie co to jest wstyd. Gdyby wiedziała dawno by zrezygnowała z posłowania.
66619:33, 26.01.2021
Należy przymusowo zaszczepić szurów i płaskoziemców.
ludz19:42, 26.01.2021
bylem dzis w tesco oglosili godziny seniora przez megafon , a ludzie młodzi ponizej 60 lat wchodzili malzenstwa młode starsze z dziecmi nikt tego nie kontrolował
!!!!!
Spostrzegawczy20:38, 26.01.2021
A ja codziennie widzę osoby po 60 + i więcej , jak robią zakupy w godzinach dużo przed 10.00 . Na moim osiedlu , w sklepach w godz. 7 - 10 takich osób jest ok. 80%. Tłumaczę to sobie ich tęsknotą za młodością , a więc za kolejkami i PRL-em.
luko19:46, 26.01.2021
To czemu dyrekcja szpitala nie zaszczepiła pacjentów,którzy co drugi dzień są dializowani? Myślicie,że ludzie którzy zostali zaszczepieni to przypadkowi ludzie? to jakaś samowola i tyle.
okull20:05, 26.01.2021
szczepionka byla tylko dla PO i Wojtkowskiego ludzi z PO i Zarebskiej ludzi z PO
Sensacja19:50, 26.01.2021
A taka Ochojska z PO/KO - ta co to szumnie i przy fleszach kamer wywoziła transporty darów dla dzieci zagranicę jak nasze dzieci w Kraju żyły w nędzy i ubóstwie - to zaproponowała żeby te załatwiane przez rząd RP transporty ze szczepionkami nadzorował i kontrolował TVN, ten sam TVN co poza kolejnością włudził szczepienia kosztem służby medycznej narażającej swoje zdrowie i życie.
re luko 19:53, 26.01.2021
Luko, uważaj bo nikt ciebie nie będzie lubił w PO
Luko19:57, 26.01.2021
Mam gdzieś PO...
xd20:01, 26.01.2021
Następnym razem proponuje zadzwonić do Pani Borowiak. Pewnie przyjedzie dzień wcześniej zaklepać kolejkę bo nie ma nic innego do roboty, a jako "posłanka" jest priorytetowa bo jak umrze to państwo i miasto popadnie w ruinę, taką jest kluczową postacią.
To dopiero będzie hipokryzja na miarę tej Pani i jej ukochanej partii.
11 luk120:03, 26.01.2021
przeciez zaszczepili tylko ludzi z PO i ludzi Wojtkowskiego i Zarebskiej radnej PO
kukuryku20:09, 26.01.2021
Czy to nie przypadek? Teraz się wzieli na inny sposób szczepienia swoich, nie zdziwiłbym się że po szczepionki zjawili się znani, kolesie i inne osoby z należące do PjeO. Nie potrzeba robić listy, tylko się robi metodę LASTcovid....
mk20:11, 26.01.2021
Oczywiście że uczciwie..
Tak jak wy uczciwie zdradziliście i sprzedaliscie Naród Polski na rzecz swirusa...
do xd 20:12, 26.01.2021
Telefon następnym razem to trzeba wykonać do Jandy, Gacionga i do TVN-u
Maniek20:20, 26.01.2021
Pani poseł zrobiła stylizację na Beatę i robi zamieszanie. Ale w jej kręgach politycznych to już norma. Lepiej żeby się zmarnowało? Sama już pewnie zaszczepiona a innym żałuje...
Gtl5 20:20, 26.01.2021
Borowiakowa będziesz opluta
Dlaczego20:35, 26.01.2021
Dlaczego akurat akcja w weekend, może by się nie wydało? A tu d..a.
Sensacja 20:37, 26.01.2021
Dzisiaj na spotkaniu przedstawicieli ugrupowań partyjnych z Panem premierem w temacie realizacji Narodowego Programu Szczepień - kolesie z PO/KO domagali się żeby program szczepień z zarzadzania centralnego przenieść do zarządzania przez kolesi na szczeblu samorządowym. -
q120:42, 26.01.2021
Borowik do Pani Marszałek nie 'szczepić' bo przegramy !!!
włocławianka od zaws20:43, 26.01.2021
Nie popieram pani Borowiak, wręcz jestem jej wrogiem politycznym , ale w tej sprawie ma całkowitą rację. Myślę, że odpowiednie organa powinny przeprowadzić kontrolę i to wyjaśnić.
Fryc20:50, 26.01.2021
Pani dyrektor,a może by tak fryzjer?...
Do Fryc05:33, 27.01.2021
Żeby tylko fryzjer. A inna prywata podczas pracy w MZŻ ? To jest ciekawe
A20:58, 26.01.2021
Borowiak Ty ..... z PIS!!!!!
Użytkownik20:59, 26.01.2021
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
klasa23:03, 26.01.2021
Niech ktoś sprawdzi ile osób z rodziny i kogo zatrudnia w żłobkach Pani Dyrektor, bo to jest ciekawe. Co tam się dzieje.
Fryc05:35, 27.01.2021
Dokładnie Żłobek przy ul. Kaliskiej i pracująca tam emerytka Pani Krzemińska to jest mamą Pani Niny Szymańskiej. Taki cichy układ.
do Sensacja21:06, 26.01.2021
Myślę że Polakom, że przekazanie szczepień z zarzadzania centralnego do zarządzania przez kolesi na szczeblu samorządowym - przybliżyłoby to w postaci lekcji poglądowej szczególnie młodym ludziom jak wyglądał okres rządów za TUSKA w państwie teoretycznym kolesi PO w III RP .
pis13:50, 27.01.2021
a w pisie nie ma kolesiostwa?
Monia121:26, 26.01.2021
Czy pani poseł borowiak pyta o uczciwość szpitala??? Nie wierzę😀może niech porozmawia o uczciwosci ze swoim szefem Kaczyńskim, albo jego szefem Rydzykiem...Wstyd pani borowiak....
Karol21:45, 26.01.2021
Pani Borowiak niech sie nie wysila , przez swoja politykę jest Pani skończona we Włocławku , ale co tam Włocławek przecież jest Warszawka ! Tylko niech Pani uważa bo Warszawka się może skończyć, a Włocławek już będzie miał Panią w du.....
Pawlak21:53, 26.01.2021
Borowiak co ty p×××××××sz przecież cała dobra zmiana i Je×××y z××+××ej Rydzyk , kaczka,już są dawno zaszczepieni po cichu.
Szczepka22:15, 26.01.2021
Ludzie nie żałujta tych szczepionek. UE decyduje o ilości zakupie i dystrybucji tego cudu. Będą celowo opóźniać i chachmecic żeby u nas się gotowało żebyśmy sobie do pyska skakali. Nie powinno się szczepić tych co dopiero chorowali a chorował już cały szpital. Ta cała lista 0 mniej niż zero to skandal i kryminał. Umierają starzy ludzie i oni powinni być szczepieni w pierwszej kolejności, otylii z cukrzycą chorobami przewlekłymi. Popierać należy Pana Prezydenta A. Dude który rzucił słuszne hasło NIE SZCZPIE SIĘ PRZED Rodzicami ale pani i ten pan nie popierają tego hasła tylko biją śmierdząca polityczna pianę szczepionkową.
Współpraca=Kordynacj22:52, 26.01.2021
Dlaczego w takiej sytuacji nie skorzystano z list poszczególnych punktów szczepień, na które zapisali się Włocławianie? Przecież każdy podaje i pesel i tel. kontaktowy. Według peselu każdy kto chce jest w stanie ustalić kolejność.
witz223:46, 26.01.2021
Dla Borowiaków, Dębczyńskich jest to frajda, bo znów mogą publicznie zaistnieć.
Gdyby dyrekto szpitala nie wykorzystała choćby jednej dawki szczepionki, to by pewnie domagali się natychmiastowego zwolnienia jej za niegospodarność, marnotrawstwo i narażanie ludzi, których należało natychmiast zaszczepić, żeby uratować prawie przeterminowane szczepionki.
Czy ktoś odpowiedział za zmarnowane niedawno ponad 800 szczepionek.
Słuszne pytania postawił pani Borowiak "Misio". Wyjdź obłudna kobieto i odpowiedz, kto, kiedy i w jaki sposób odpowie za zmarmowane (zdefraudowane) pieniądze?
To jest właśnie prawdziwe oblicze PiS-u i jego "gwiazdy". Hipokryzja gorsza niż w PRL-u.
Dębczyński i Borowiakowa nie mają wstydu. Po takich nieudolnych działaniach tzw rządu w sprawach związanych z pandemią, oni ośmielają się krytykować tych, którzy próbują coś naprawić.
Nie piszcie mi tylko, że PO też robiła przekręty i kłamała - przecież "gwiazda" od anulowania jest przedstawicielką "dobrej zmiany", a to do czegoś zobowiązuje.
Myślę, że gdyby dyrektorem włocławskiego szpitala był lizus pisowski, to ci dwoje piałi by z zachwytu, jak to dzięki bystrości umysłu i działaniu na rzecz społeczeństwa, uratowanych zostało ponad tysiąc dawek szczepionki.
Może niech Pani dyr Welka ogłosi, że jest sympatyczką obecnej "przewodniej siły narodu", to jutro będzie przez tych znamienitych włocławian noszona na rękach.
Doktor Strosmaier w serialu czechosłowackim "Szpital na peryferiach", do jednej z pielęgniarek powiedział "gdyby głupota miała skrzydła, to pani unosiła by się jak gołębica". Niestety jest w polskiej polityce wiele takich gołębic i gołębi.
Dziadzia04:36, 27.01.2021
Ta posłanka powinna się odnieść raczej do 29 lat bezkarności ojca Tadeusza i opowiedzieć jak to bezustannie rzeka pieniędzy jest pompowana na jego imperium przez partię, którą to ona reprezentuje.
Miki2305:20, 27.01.2021
Borowiak nie zaproszono więc musi robić przedstawienie bo nic więcej nie potrafi
cvb05:39, 27.01.2021
Nagonka na pis trwa
!!07:36, 27.01.2021
Pani Borowiak niech odpowie kto odda 70 milinów za wybory ... my podatnicy nie chcemy płacić za błędy oszołomów !!!!
/07:32, 27.01.2021
i dobrze !!! do dumu z nimi !!!
Prosta sprawa08:05, 27.01.2021
Pani poseł zadziałała tak jak potrafi - ale jedno wyjaśnienie mogłoby zakończyć sprawę: lista- nawet bez nazwisk, same stanowiska - osób które zostały zaszczepione. czy był ktos z urzedu miasta, Rady Miasta, społecznej rady szpitala, miejscowi biznesmeni, rodziny personelu itp.
Anatol08:16, 27.01.2021
Przekazać szczepionki przychodnią znają swoich pacjentów a politycy wara od szczepionek.
jx08:20, 27.01.2021
Pani Borowiak czepia się szpitala, że ludzi zaszczepił. A co z hurtownią, w której rozmroziły się te szczepionki? Czemu nikt nie sprawdzi czemu tam doszło do takiej sytuacji?!
Boróweczka08:45, 27.01.2021
Trzeba anulować bo przegramy
Gość09:04, 27.01.2021
jakby Pani Poseł znała Konstytucję na którą już kilka razy przysięgała, to by wiedziała, że w Art. 32 jest zapis, że wszyscy są równi wobec prawa i siebie nawzajem i muszą być równo traktowani (w tym przez władze publiczne), przez co wszelkie priorytety przy szczepieniach (jak ktoś w ogóle chce się zaszczepić) które Rząd wymyślił, prawnie można między bajki włożyć
mikel09:57, 27.01.2021
Sami celowo robią zamieszanie z dostawami szczepionek a później robią z tego awantury innym.nawet na zdrowiu Polaków grają pod siebie.
q110:30, 27.01.2021
Narodowy szpital Narodowe szczepienie i Narodowa głupota to hasło przewodnie narodowej partii pis.
Pol10:37, 27.01.2021
Niech zapyta swojego partyjnego kolegę Gizyńskiego
Werona10:51, 27.01.2021
A ja się zapytam a czy pani borowiakowej kolega z PiS z Torunia legalnie się zaszczepił i został wyrzucony PiS . A może o tym niech zrobi konferencje
noto10:57, 27.01.2021
Zastanawiam się nad medycznym problemem wynikającym z podania szczepionki - krótszy okres ważności z powodu przerwania łańcucha chłodniczego podczas dystrybucji preparatu. To może nie tylko obniżyć skuteczność działania szczepionki, ale i wywołać niekorzystne skutki u osoby, która ją otrzymała.
nauczyciel11:29, 27.01.2021
najważniejsze że zbysiu z torunia już zaszczepiony są lepsi nauczyciele niż pani joasia widać nawet w samej partii podziały na lepszy i gorszy sort
Polus11:31, 27.01.2021
Co za obrzydliwe babsko wstyd tylko za nią że jest z Włocławka
Polus11:31, 27.01.2021
Co za obrzydliwe babsko wstyd tylko za nią że jest z Włocławka
Moczar11:45, 27.01.2021
Kontrole robotniczo - chłopskie wiecznie żywe! Reaktywować ORMO ! z czepić wszystkich proletariuszy!
Poinformowany12:50, 27.01.2021
Trzeba anulować szczepionkę dla Zbysia z Torunia.
opus14:29, 27.01.2021
szkoda ,że nie zaszczepiono medyków którzy pracowali w szpitalu i są na emeryturze, chociaż tych 70 plus.
Posluszny14:57, 27.01.2021
Ja pytam a skąd wiedział Dęmpczyński , ze te szczepiony są przeterminowane i nie chciał się szczepić??????
r11118:22, 27.01.2021
Ale sensacja, specjalnie dają szczepionki na ostatnią chwilę. Brawo dla Dyrektora Szpitala, że żadna szczepionka nie zmarnowała się.
Dobry Samarytanin18:36, 27.01.2021
Nastepna okazja zeby zobelzyc PIS.Ile jeszcze takich bedzie kiedy desperaci w koncu dostana sie do zloba
witz222:02, 27.01.2021
Pani Borowiak, jako posłanka, reprezentuje swoje miasto, ale jej postawa budzi wielkie zdziwienie.
Otó za każdym razem, gdy tlko nadarzy sie okazja, paskudzi w swoje gniazdo, a wtóruje jej Dębczyński.
Ktoś tu słusznie zauważył, że ta pani, nie interesuje się tym, dlaczego szczepionki docierają do punktów szczepień rozmrożone - z krótkim terminem wykorzystania.
Borowiak twierdzi, że szpital złożył na szczepionki zamówienie. Pewnie ma rację, tylko nie wierzę, że szpital chciał otrzymać taki prezent, jaki otrzymał.
Czy ta pani oraz na wszystkim się znający radny Dębczyński, zainteresowali się jak wygląda dystrybucja tych szczepionek? Dlaczego zmarnowano (zutylizowano) ponad 800 dawek szczepionki?
Dlaczego przydziałem szczepionki do poszczególnych punktów szczepień zajmują się ludzie nie mający pojęcia o potrzebach tych punktów? (przykładem jest - o ile dobrze pamiętam Mińsk Mazowiecki).
W/g wcześniejszych zapowiedzi rządu (?), akcja szczepienia miała być dopracowana profesjonalnie. Tymczasem zmienia się zasady w trakcie szczepień, brak dbałości o te cenne szczepionki, brak nadzoru nad całą operacją.
Już na tym wczesnym etapie akcji szczepienia, niektórzy ludzie odpowiedzialni za to, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Hipokryzja władzy uwidacznia się tym, że ludzi, którzy starają się chociaż w pewnym stopniu ratować sytuację potępia się i straszy odpowiedzialnością, a tam gdzie dochodzi do jawnych i bardzo kosztownych zaniedbań, przymyka się oczy.
Jeżeli posłanka z Włocławka w ten sposób będzie promować swoje (czy na pewno swoje?) miasto, to niech się nie dziwi, że będą ją tu wszyscy "uwielbiać".
Tym co robi, może jedynie przypodobać się swojemy guru, dla którego, jak widać, jest gotowa na wiele poświęceń. Nawet własnego honoru (czy go ma?).
Nie chcieli08:51, 28.01.2021
Podobno nikt tych szczepionek nie chciał,nie pomyślała że się podkłada? Mogła wziąć połowę i skoro mówi że ok.600 poszli dla zerowych to dziś nie byłoby problemu.Poza tym jak to był czwartek po południu to w piątek był czas żeby podzielić się tematem z przychodniami bo już było widać jak schodzą. Przychodnie pracują do 18 i był czas.
A ja zapytam...12:44, 28.01.2021
...Panią Poseł jak się Pani czuje popierając w głosowaniach sejmowych rząd, który swoimi BEZPRAWNYMI lockdownami zrujnował gospodarkę, a zamykając na wiosnę dostęp do służby zdrowia chorych na inne niż jedynie słuszna choroba, doprowadził do lawinowego wzrostu zgonów niecovidowych na jesień i zimę.
UE18:36, 28.01.2021
NAJWAŻNIEJSZE TO ŻE UE SZYKUJE NAM JEDZENIE ROBAKÓW ^^ GLIZDY , KALARUCHY I TAKIE TAM INNE PEŁZAJĄCE SIE FASZY*STOWSKIE ROBALE XD SMACZNEGO KOCHANI ;)
UE18:36, 28.01.2021
NAJWAŻNIEJSZE TO ŻE UE SZYKUJE NAM JEDZENIE ROBAKÓW ^^ GLIZDY , KALARUCHY I TAKIE TAM INNE PEŁZAJĄCE SIE FASZY*STOWSKIE ROBALE XD SMACZNEGO KOCHANI ;)
Cat14:15, 02.02.2021
Hipokryzja PIS nie ma granic.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz