Zamknij
REKLAMA

To pierwsza taka akcja w tym roku. Wozy Saniko wkrótce wyjadą na ulice

18:00, 18.02.2021 | .
Skomentuj Na początek, pracownicy miejskiej spółki odwiedzą Śródmieście. Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Na terenie Włocławka rozpoczyna się pierwsza w 2021 roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Już w piątek (19 lutego) śmieci przed swoje posesje powinni wystawić mieszkańcy Śródmieścia. 

W ramach akcji będzie prowadzony odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z osiedli we Włocławku.

Na początek, pracownicy miejskiej spółki odwiedzą Śródmieście. Pojawią się tam już o godz. 6, a zbiórka potrwa do godz. 15.

- Mieszkańcy nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej wystawiają ww. odpady bezpośrednio przed  swoją posesję, natomiast mieszkańcy nieruchomości w zabudowie wielolokalowej zarządzanej przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty, Zarządców, zobowiązani są do wystawienia ww. odpadów na terenach, na których odbywają się obecne zbiórki odpadów komunalnych

- informują przedstawiciele Saniko.

Pracownicy nie zabiorą jednak wszystkich, wystawionych przez mieszkańców odpadów. Do wielkogabarytów nie zalicza się między innymi zużytych opon, odpadów zielonych, czy pozostałości poremontowych.

Miejska spółka przypomina także, że pracownicy Saniko nie zbierają odpadów z posesji ani z pergol śmietnikowych, znajdujących się na terenach zamkniętych, a za odpowiednie przygotowanie odpadów do odbioru odpowiada właściciel lub zarządca posesji. 

Akcja zbiórki dużych śmieci w kolejnych tygodniach obejmie też pozostałe osiedla. 27 lutego gabaryty zostaną odebrane z Południa, a tydzień później pracownicy pojawią się na osiedlu Kazimierza Wielkiego oraz Wschód i Rybnica. Zwożenie będzie kontynuowane także w kolejnym miesiącu. 13 marca wozy Saniko pojawią się na osiedlach Zazamcze i Wschód, a 20 marca na Michelinie i Zawiślu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

????????????????????????????????????????

13 3

a poza zbiorka gdzie mam trzymac stare meble ???
chyba w pokoju albo na korytarzu zastawic przejscie i niech czekaja.
Kiedys mozna bylo wyrzucic w dowolnym momencie i saniko zabieralo a teraz porobilo sie dziadostwa na kazdym kroku. 18:06, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lolek z zazamczalolek z zazamcza

8 2

Mam sposob na nich.Tne szystkie wielkogabaryty by zmiescily sie do pojemnikow.Trzeba sobie radzic.;-)
Wielkogabarytowe odpady komunalne to odpady powstające w gospodarstwach domowych, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemników na odpady zmieszane.A wiec mozna. 18:11, 18.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cykcyk

5 1

kiedys wersalki wpieralalo sie cale do tych dlugich kontenerow stalowych.teraz porobile male gowna 18:13, 18.02.2021


maniek 1maniek 1

5 4

Chodzi o to by samemu wyozic gabaryt na wysypisko i zaplacic za przyjecie.
O to tu chodzi.
Kasa sie liczy w dzisiejszych czasach.
Pzdr.
18:19, 18.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BaranBaran

1 0

Na żadnym wysypisku nikt nie przyjmie odpadów od osoby fizycznej. Kiedyś Saniko podpisywało umowy z mieszkańcami lub spółdzielniami i wtedy zabierało wszystko za co płaciła spółdzielnia lub mieszkaniec domku jednorodzinnego. Teraz mieszkaniec płaci podatek do miasta i to miasto decyduje co Saniko może zabrać i za co zapłąci. 12:58, 19.02.2021


GminaGmina

6 4

W gminie Lubień saniko odbiera śmieci. Szkoda tylko że wielogabarytów nie odbiera. Płacimy za wywóz 100% więcej niż w tam tym roku.
19:11, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%