Zamknij
REKLAMA

Koniec akcji lodołamania na Wiśle między Płockiem a Włocławkiem

14:14, 01.03.2021 | G.S.
Skomentuj Lodołamacze na Wiśle. Screen z wideo Wód Polskich.
REKLAMA

- Zakończyła się akcja lodołamania na Środkowej Wiśle. Lodołamacze rozbiły pokrywę lodową na rzece, dzięki czemu w miejscach, gdzie rzeka osiągała stany alarmowe, poziom wody obniżył się, a zagrożenie powodziowe w rejonie minęło - poinformowały w poniedziałek, 1 marca Wody Polskie. 

W związku z zakończeniem akcji lodołamania w Płocku odbył się briefing prasowy z udziałem wiceministra infrastruktury odpowiedzialnego za sprawy związane z gospodarką wodną  Marka Gróbarczyka, wiceministrów: MSWiA, MON i Aktywów Państwowych oraz prezesa Wód Polskich Przemysława Dacy

Minister Marek Gróbarczyk dziękował za "bardzo sprawnie przeprowadzoną akcję lodołamania".  

- Dzięki profesjonalnym działaniom, nie uleganiu presji, pełnej koordynacji centrów operacyjnych i precyzji w podejmowanych decyzjach, akcja lodołamania odniosła sukces, a mieszkańcy Płocka mogą czuć się bezpiecznie - powiedział. 

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca dziękował wszystkim zaangażowanym w akcję:

- Pragnę podziękować załogom lodołamaczy i kapitanom za sprawną pracę w tak trudnych warunkach. Dziękuję również pracownikom Wód Polskich oraz służbom za zaangażowanie, poświęcenie i ogromną determinację

- mówił prezes Wód Polskich. 

[WIDEO]2301[/WIDEO]

Lodołamanie na środkowej Wiśle zakończone. Jak długo trwało? 

Pierwsze lodołamanie na Wiśle w 2021 roku było prowadzone na zbiorniku włocławskim od 27 do 31 stycznia, wówczas pracowało 6 lodołamaczy. Kolejne rozpoczęło się 13 lutego br. Później akcja na kilka dni została przerwana z powodu mrozów.

Lodołamacze powróciły do pracy 17 lutego. Tydzień później, 24 lutego dotarły do Płocka. Akcja rozbijania pokrywy lodowej, kruszenia kry oraz spławiania lodu była kontynuowana. Uczestniczyło w niej łącznie 10 lodołamaczy – 8 z Włocławka i dwa, które przypłynęły z Gdańska.

27 lutego lodołamaczom Wód Polskich udało przebić się przez zator lodowy na Wiśle pomiędzy Dobrzykowem a Kępą Polską. Lodołamanie, w celu dalszego udrażniania rzeki było kontynuowane. Z końcem lutego poziom wody w Wiśle w miejscach, gdzie przekroczone były stany alarmowe zaczął opadać i sytuacja się unormowała.

[ZT]43310[/ZT]

W Płocku, najwyższy poziom wody zanotowano 11 lutego, kiedy na wodowskazie Brama Płocka było 476 cm (obecnie, na dzień 1 marca poziom wody wynosi 190 cm). Po udrożnieniu zatoru w Wyszogrodzie poziom wody spadł z 657 cm do 463 cm, a w Kępie Polskiej z 595 cm do 426 cm.

Jak informują Wody Polskie, obecnie dla środkowej Wisły nie ma już stanów ostrzegawczych

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

............

6 9

Brawo PiS 14:36, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trwał ...? trwał ...?

0 0

Co ,,trwał'' ? Kto ,,trwał '' ? 15:48, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

q1q1

5 0

Ciekawe jakie sobie nagrody wypłacą za fantastyczną akcję Wody Polskie bo był to drugi Cud nad Wisłą. 16:53, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wlo51wlo51

3 0

No tak pisze ta pani. Pomimo zwracanych uwag, pisze jak jej się podoba. Jej przełożona lepiej nie pisze, to po co kobitka ma się wysilać. Byle szybko i byle jak. Właśnie wychodzi bylejakość."Lodołamanie.......trwał." Napisane po polsku, prawda? Z pisania pani Seklecka - wielka DWÓJA. Jest szansa na poprawę, bo może być PAŁA. Czy pani jako kobiecie nie jest wstyd ?. Proszę nie brać przykładu z pani g.s. (celowo z małej litery), ponieważ przykładem nie świeci. A szkoda, bo jako przełożona powinna oto dbać. WIELKI WSTYD.

17:02, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wstyd za stan ulic nwstyd za stan ulic n

1 0

nowy ranking:
1) lipnowska - dziury i wyłomy
2) Wojska polskiego z rondem - dziury i wyłomy
3) POW - dziury
4) plac wolności przy ZUS- dziury 09:12, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Moinka..Moinka..

0 0

Cześć :) Jestem młodą, wyzwoloną Kobietą, która lubi miło spędzać czas :) Jeśli jesteś Mężczyzną z zasadami, który ceni dyskrecję miło mi będzie Ciebie poznać:) Zależy mi, by nasze spotkanie przebiegło w wyjątkowej, wręcz magicznej atmosferze, dlatego kultura osobista jest istotną sprawą:) Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj : http://panieonline.pl/monia89 11:05, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%