Zamknij
REKLAMA

Niespokojny weekend na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego: 2 wypadki i 29 kolizji

14:00, 13.09.2021 | KMP Włocławek
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Archiwum ddwloclawek.pl
REKLAMA

 35-latek jadący ul. Płocką nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, później wjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji. To jeden z sześciu pijanych kierowców zatrzymanych przez policje z Włocławka w ostatni weekend. 

Podczas ostatniego weekendu na drogach Włocławka i powiatu włocławskiego doszło do dwóch wypadków drogowych oraz 29 kolizji.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek (10.09.2021) po godzinie 16 w miejscowości Kruszyn (gm. Włocławek) na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 317 i 265. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący dacią jadąc w kierunku Włocławka nie udzielił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 70-letnia piesza trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Piesza była trzeźwa, natomiast badanie kierowcy dacii wykazało, u niego ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (12.09) po godzinie 18 na drodze w miejscowości Obałki (gm. Izbica Kujawska), gdzie zderzyły się dwa pojazdy marki daewoo i peugeot.

- Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierowcy obu pojazdów jadąc z naprzeciwka na łuku drogi jechali zbyt blisko środka jezdni i doszło zderzenia się aut

- wyjaśnia sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z policji we Włocławku.

W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerka daewoo trafili do szpitali. Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców Zarówno 62-latek prowadzący daewoo, jak i 29-letnia kierująca peugeotem byli trzeźwi.

W sprawie wypadkach drogowych policjanci z Włocławka prowadzą postępowania.

Przez weekend oprócz sprawcy wypadku drogowego, który kierował w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali jeszcze pięciu nietrzeźwych kierujących. Trzech z nich uczestniczyło w kolizjach drogowych.

Pierwszym zatrzymanym kierowcą okazał się 25-latek, który swoim oplem dachował w Boniewie w sobotę (11.09.2021) po godzinie 16. Policjanci wstępnie ustalili, że pojazd opel poruszał się od miejscowości Arciszewo i na ulicy Szkolnej w Boniewie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało u 25-latka ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło tego samego dnia po godzinie 18 przy ulicy Płockiej we Włocławku. Na miejscu policjanci ustalili, że 35-letni kierujący dacią jadąc w stronę Płocka nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Później wjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie trzeźwości wykazało, że powodem takiego zachowania kierowcy mógł być spożyty alkohol. Urządzenie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał od mundurowych zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.    

W niedzielę (12.09) tuż po północy hyundai wjechał do rowu w miejscowości Biernatki (gm. Lubraniec). Na miejscu mundurowi ustalili, że 51-letni kierujący osobowym hyundaiem jadąc z miejscowości Marysin w kierunku miejscowości Kłobia nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do rowu. Sprawdzona trzeźwość kierowcy wykazała u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych, który kierował swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie wkrótce przed sądem. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może im teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Dodatkowe konsekwencje poniosą również uczestnicy zdarzeń drogowych. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sprawcy może grozić nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności, a za kolizje wysoka grzywna.  

(KMP Włocławek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


DawidDawid

0 0

Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890
21:40, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%