Zamknij
REKLAMA

Kupa starych śmieci może go kosztować 12 tys. zł! Wszystko przez ten szczegół

11:00, 14.09.2021 | KAS/oprac. N.S.
Skomentuj Przewoźnikowi grozi 12 tys. zł kary. Fot. KAS
REKLAMA

12 tys. zł kary za przewożenie starych mebli zamiast alternatywnego paliwa. Taka kara grozi kierowcy, który został zatrzymany na podwłocławskim węźle autostradowym.

Przewóz odpadów jest w Polsce uregulowany specjalnymi przepisami. Jakie śmieci i w jaki sposób można przewozić, określa ustawa o transporcie drogowym w zakresie transportowania odpadów.

Kilka dni temu na terenie całego kraju służby (Inspekcji Ochrony Środowiska, policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Krajowa Administracja Skarbowa i Straż Graniczna) prowadziły akcję "Nielegalne odpady 2021". Chodziło o to, żeby sprawdzić, czy odpady są przewożone prawidłowo i zgodnie z dokumentacją transportową.

- Akcja miała m.in. na celu wzmocnienie komunikacji i współpracy organów ścigania, służb i inspekcji ochrony środowiska w zwalczaniu przestępczości przeciwko środowisku

- informuje Bartosz Stróżyński z Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

Akcja była prowadzona również we Włocławku i okolicach (szczegóły TUTAJ). Wspólne działania służb pozwoliły namierzyć jedno auto, którym przewożono inne odpady niż deklarowano w dokumentach.

Ciężarówkę z odpadami zatrzymano na parkingu węzła autostradowego A1 Włocławek-Północ. W karcie przekazania odpadów informowano, że samochód przewozi odpady palne (paliwo alternatywne).

- Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy naczepy okazało się, że jest ona załadowana zupełni innym rodzajem odpadów - odpadami wielkogabarytowymi

- relacjonuje Stróżyński.

Za naruszenie przepisów ustawy o transporcie odpadów przewoźnikowi grozi kara administracyjna w wysokości 12 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

(KAS/oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

tyśąctyśąc

14 14

Przecież po spaleniu tych odpadów również uzyskamy energię cieplną, jak po spaleniu węgla, więc jak najbardziej jest to paliwo alternatywne. 11:09, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re tyśącre tyśąc

4 6

I wlaśnie takie trujące rozwiązanie po cichu jest realizowane w MPEC bez konsultacji z mieszkańcami okolicznych osiedli . Mimo negatywnych doświadczeń innych miast z magazynowaniem i spalaniem w ciepłowniach śmieci zlokalizowanych w centrum ludzkich osiedli . 13:58, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Edward ze SzczecinaEdward ze Szczecina

4 1

Z palenia głupa tylko adek nic nie ma i jeszcze traci energie 15:41, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hgfhgf

1 3

Edek nie denerwój sie. Ić na kakało to pszejdom ci napieńcia wewnentszne. 15:46, 14.09.2021


hgfhgf

3 5

Ja tesz urzywam palif alternatyfnych. Najlepsze som butelki plastikowe i opony bo dajom durzo ciepła 15:44, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%