Strażnicy Miejscy zakończyli coroczną akcję zimowych kontroli w miejscach, w których przebywają bezdomni. Od końcówki października blisko 500 razy odwiedzili 12 miejsc we Włocławku.
Straż Miejska we Włocławku od kilku lat prowadzi działania związane ze sprawdzaniem pustostanów i innych miejsc, w których w okresie zimowym przebywają osoby bezdomne.
Na podstawie własnych doświadczeń oraz informacji od mieszkańców municypalni wytypowali 12 miejsc, które mogłyby być wykorzystywane przez osoby bezdomne. Były to opuszczone nieruchomości przy ulicach: Szpitalnej, Wiewiórczej, Pusta, Kruszyńskiej, Stodólnej, a także Chopina i na Pl. Wolności.
Strażnicy miejscy podczas codziennych odpraw, oprócz zwyczajowo przydzielanych do realizacji interwencji i zadań, otrzymali polecenia, skontrolowania miejsc przebywania osób bezdomnych w podległych im sektorach i rejonach. Ponadto reagowali na każde zgłoszenie, które wpłynęło do Dyżurnego Straży Miejskiej na alarmowy numer telefonu 986
- mówi Dariusz Rębiałkowski, rzecznik Straży Miejskiej we Włocławku.
W czasie kontroli municypalni informowali osoby bez stałego adresu o możliwości skorzystania ze schronisk dla bezdomnych oraz z ogrzewalni, a nawet przewozili je do tych miejsc. Kilka razy strażnikom miejskim towarzyszyli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy informowali osoby bezdomne o innych możliwych formach uzyskania pomocy.
- W okresie od 20 października 2021 roku do dnia 8 kwietnia 2022 roku, czyli do dnia zakończenia akcji, strażnicy miejscy 463 razy kontrolowali w/w miejsca i nieruchomości. W omawianym okresie, do ogrzewalni przy włocławskim „Caritas” przewieźliśmy 90 osób, do Policji 24 osoby, do schroniska dla osób bezdomnych siedem osób, do szpitala trafiły dwie osoby, które wymagały hospitalizacji
– podsumowuje Rębiałkowski.
Strażnicy miejscy wrócą do patrolowania miejsc przebywania bezdomnych jesienią.
michu17:14, 14.05.2022
Raz kiedyś grupka osiedlowych ,pijanych cwaniaczków zaczęła do mnie rzucać butelkami (byłem na spacerze) .udało mi się uniknąć uderzenia ,czy wszczęcia awantury .kawałek od tego miejsca stał patrol straży miejskiej ,gdy ich poinformowałem o tym co zaszło ....odjechali .🤣🤣🤣
Leśniaczka17:39, 14.05.2022
Niech sprawdzą pustostan na rogu leśnej i weselnej.
kapucha21:41, 14.05.2022
Kiedyś gdy poinformowałem ich o przestępstwie, odpowiedzieli, że są właśnie na interwencji (a nic nie robili) a o zdarzeniu polecili poinformować dyżurnego po czym odjechali. Dyżurny nie miał oczywiście wolnego patrolu. Kwadratura koła.
Południe 06:31, 15.05.2022
W dniu wczorajszym 14.05 jadąc na plac wolności i wysiadając koło 9 tej rano już dwóch spało pod drzewem na ławce wiedzą gdzie mają się położyć by ich kamera nie chwyciła,wstyd smród i obrzydzenie.
W życiu nie usiądę tam na kawki na Placu wolności bo więcej są dla bezdomnych jak na osoby z różnych osiedli by po zakupach na chwilę usiąść i odpocząć ale niestety tak się nie da obszczane i śmierdzące no niestety przykro mi to pisać ale taka jest prawda.
Kjg07:52, 16.05.2022
Dodam, że jeszcze mają miejsce na umieranie. Ja bym ich wysłał na piesze patrole po centrum.
Tri08:35, 15.05.2022
Ruszcie sie w niedziele przed pchli targ przy stacji paliw . Nie dacie rady wypisywać mandatów.
niewyspany10:03, 15.05.2022
dyżurny- mam strażniczkę i młodego strażnika co oni tam pomogą.
niewyspany10:05, 15.05.2022
mamy sukcesy w pilnowaniu babci z pieskiem.
włocławiak.13:23, 15.05.2022
Rozgonić to towarzystwo,szkoda pieniędzy ,wożą dupska i nic nie robią.Ja też prosiłem o interwencję przy wzorcowni,dwóch cwaniaków w nachalny sposób zbierało pieniądze,jeden niby kaleka,drugi dla chorego dziecka,on tam zaczepia ludzi od kilku lat,stoi tzw.patrol w pobliżu,zgłaszam problem,a oni co?Przyjmują zgłoszenie,zaraz będą interweniować,i po kilku minutach odjeżdżają.Wynalazkami nie ma się co chwalić,oni są dorośli, wybrali taki sposób życia,i niech tak żyją.Kto chce znależć schronisko,trafi tam bezbłędnie,a straż miejska niech interweniuje tam gdzie są wzywani,karać mandatami ,a nie pouczać,bo to do niczego nie prowadzi.
Bea15:22, 15.05.2022
Obserwuje interwencję straży miejskiej na parkingu przy przystanii, żenada, płacone mają za nicnierobienie, tylko udają wielki patrol a nawet do większej grupy osiedlowych pijaczków nie podejdą, bo poprostu nie potrafią przeprowadzić skutecznie interwencji, widać że się boją. Zlikwidować w cholerę
tumskibit15:36, 15.05.2022
Ile razy byli na tumskiej 4?
Emeryt09:18, 16.05.2022
Ja płacę tej instytucji na jej utrzymanie moje podatki ???????????? KPINA !!!!!!!!!!1 w biały dzień. WON ze strażą miejską !!!!!!!!!!!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
12 3
Czy to ciebie dziwi ? Przecież ,,muńdurowi'' nie mieli nic do zablokowania więc odjechali .