W środę (11.05) autobus MPK jadący ul. Polną nagle przerwał jazdę z powodu niedyspozycji kierowcy.
Do sytuacji, która zaangażowała wszystkie służby - policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną, doszło tuż po godzinie ósmej w pobliżu skrzyżowania Polnej z Barską.
Chodzi o autobus linii nr 10 jadący w kierunku centrum miasta.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"15607"}
- Kierowca autobusu MPK zasłabł podczas jazdy i wymagał pomocy zespołu ratownictwa medycznego. Został przetransportowany karetką do szpitala
- relacjonuje mł. bryg. Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.
Autobus bezpiecznie zatrzymał się na jezdni.
W pojeździe było około 20 pasażerów. Jak informuje bryg. Bladoszewski, opuścili oni autobus przed przyjazdem straży pożarnej.
- Kierowca, który gorzej się poczuł, został zmieniony przez innego pracownika wysłanego przez nas na miejsce. Autobus pojechał w dalszą trasę
- informuje Jakub Woźnikowski z MPK.
::addons{"type":"alert"}
Bodo11:57, 11.05.2022
Niepokojąca sytuacja, cieszymy się, że wszystko dobrze się skończyło i dużo zdrowia dla pana kierowcy, ale czy na pewno newsy typu "jedna pani drugiej pani powiedziała w maglu" powinny trafiać na miejskie portale?
Bodo12:01, 11.05.2022
... na pierwszą stronę portalu i jeszcze z fotorelacją!
Co mi zrobisz jak mn12:06, 11.05.2022
Nie wiedziałem, że we Włocławku są autonomiczne autobusy, który dodatkowo monitorują funkcje życiowe "kierowcy". "W środę (11.05) autobus MPK jadący ul. Polną nagle przerwał jazdę z powodu niedyspozycji kierowcy." Autobus wykrył niedyspozycję kierowcy, przerwał jazdę i bezpiecznie się zatrzymał. Brawa dla autobusu!
Co ci zrobię jak cie12:22, 11.05.2022
Dużo jeszcze nie wiesz
Co mi zrobisz jak mn12:42, 11.05.2022
Tak, wiem o tym.
Ja116:01, 11.05.2022
A wiesz,ze w autobusach sa kamery, bezposrednie polaczenie z dyspozytorem, ze jak kierowca zatrzymal autobus to mogl sam powiadomic dyspozytora albo ktos z padazerow zadzwonil? Ciezko zrozumiec,ze to 21 wiek?
Co mi zrobisz jak mn17:08, 11.05.2022
Co nie zmienia faktu, że nikt kontroli nad autobusem nie przejął, nie uruchomił się autopilot bezpiecznie zatrzymujący pojazd. Kierowca być może resztkami sił i przytomności umysłu zatrzymał pojazd. I chwała mu za to. I życzenia powrotu do zdrowia. Czy zawodowo za kółko... O tym niech lekarze zdecydują.
Noco12:30, 11.05.2022
Jpr jacy nadgorliwi. Kierowca się źle poczuł to wysyłają straż pożarną i policje. I pytan się po jaki ch...j?!!!!
W tym czasie straż, czy policja mogły być potrzebne w innym miejscu. Do zwykłego Kowalskiego mają problem z wysłaniem ka❤️retki. 🔥
Dhdhhd12:54, 11.05.2022
Siedzacy w Bydgoszczy czlowiek w centrum powiadamiania ratunkowego nie wie co sie dzieje na miejscu, syt w ruchu ladowym wiec wymaga zabezpieczenia wiec po to straz i policja
Ja116:03, 11.05.2022
A po taki .uj,ze jak ktos dzwoni pod 112 to wszystkie sluzby sa jednoczesnie powiadamiane.
WP2017:53, 11.05.2022
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Klapki Babki 13:04, 11.05.2022
Jeszcze Wojsko i OT powinni się pojawić na miejscu
Babki klapki13:45, 11.05.2022
Ciebie jeszcze powinni wysłać na miejsce
Pozostałe komentarze
Sur sum corda10:57, 11.05.2022
Serce...?
Dddd11:08, 11.05.2022
A kiedy opiszevie cos wazniejsze. Naprzyklad. By zlikwidowac handel na. Chodniku. Przed targiwuskiem na zielonym r.
!!!11:54, 11.05.2022
No naprawde ważny temat handel przy zielonym rynku.... a w czym ci to przeszkadza?! Niech sobie handlują
Dos15:37, 11.05.2022
*%#)!& jesteś czy potem tobie tak się stało?
Bart11:52, 11.05.2022
Sensacje Grażynki oraz Natalki 🤭😂🤣
...13:25, 11.05.2022
W sieci wrze
kierowca 14:02, 11.05.2022
Jeszcze lotnictwo USA powinni wysłać. Wystarczyła karetka.
lump14:30, 11.05.2022
a wojtek na pomoc nie przyjechał ?
Sławek Borewicz 15:12, 11.05.2022
Wojtek jeszcze z Warszawy nie wrócił po meczu z legią opija porażkę i pociesza się w ramionach prezydenta Warszawy oczywiście zapijają trzaskowianka😉
WP2017:56, 11.05.2022
IDIOTA!!!
na nic to20:39, 11.05.2022
Nie było darów to po co ma przyjechać.
yhy21:23, 11.05.2022
Nie, ale powołał sztab kryzysowy . W piątek ma być konferencja prasowa, miała być w sobotę ale jadą na wódkę do chodcza. Romek stawia.
Użytkownik17:54, 11.05.2022
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Pisowiec04:42, 12.05.2022
Pewnie jak w Warszawie po narkotykach dobrze ze z wiaduktu ie spadl
Wysi06:06, 12.05.2022
Szczepionki powoli zbierają swoje żniwo….
Morfeusz08:29, 12.05.2022
Weekend musiał być na bogato😂😂😂
słuzby17:17, 12.05.2022
podobnie było w przypadku wymuszenia pierwszeństwa przy Policji, też zostały wezwane wszystkie służby, czyżby to taki standard?
Dds08:57, 18.05.2022
Już myślałem że to ta chuda blondyna w okularach coś odwaliła. Widziałem jak jeździ swoją skodą i byłem przerażony kiedy zobaczyłem że prowadzi autobus i wozi ludzi. Już wolę piechotą iść niż trafić takiego kierowcę w autobusie.
Tede19:59, 20.05.2022
A ja juz myślałem że to taki jeden donosiciel co to biega codziennie do kierownik i wymyśla na kierowców
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz