Zamknij

Autobusy MPK wjadą do Centrum Przesiadkowego? Wiceprezydent zapowiada test

 06:00, 27.07.2022 Aktualizacja: 11:51, 27.07.2022
Skomentuj Czy w Centrum Przesiadkowym pojawi się przystanek MPK? Fot. Grażyna Sobczak Czy w Centrum Przesiadkowym pojawi się przystanek MPK? Fot. Grażyna Sobczak

Pierwotnie planowano, że z Centrum Przesiadkowego będą korzystać nie tylko autobusy dalekobieżne, ale również wozy włocławskiego MPK. Później miasto informowało, że zostanie przeprowadzona analiza natężenia ruchu. Teraz wiceprezydent odpowiedzialny za transport zapowiada, że we wrześniu ruszą testy, które dadzą ostateczną odpowiedź w tej sprawie.

Centrum Przesiadkowe przy ul. Okrzei kosztowało blisko 8,8 mln zł. Oddano je do użytku w styczniu br.

Choć obiekt jest czynny od kilku miesięcy, nie działa jeszcze w pełnym zakresie. W tym miesiącu rozpoczęto wdrażanie Systemu Zarzadzania Węzłem Przesiadkowym. Inwestycja warta 2,46 mln zł polega na montażu tablic elektronicznych zawierających rozkład jazdy oraz stworzeniu aplikacji dla pasażerów. Prace mają zakończyć się we wrześniu.

Autobusy MPK wjadą do Centrum Przesiadkowego?

Kiedy zapowiadano inwestycję przy ul. Okrzei, informowano, że z Centrum Przesiadkowego będą korzystać nie tylko autobusy dalekobieżne, ale również te należąco do włocławskiego MPK. Po uruchomieniu obiektu stanowisko ratusza nieco się zmieniło.

Jak informowaliśmy na DDWloclawek.pl, w związku z dużym zainteresowaniem przewoźników korzystaniem z węzła przesiadkowego przy ul. Okrzei, pojawiło się ryzyko, że dla autobusów MPK nie wystarczy tam miejsca. W związku z tym miała zostać wykonana analiza natężenia ruchu.

Wyznaczenie w Centrum Przesiadkowym stanowisk dla MPK to duże wyzwanie, ponieważ na przystanku przy ul. Okrzei, który miałby zostać tam niejako przeniesiony, zatrzymują się autobusy 11 linii.

Wiceprezydent: "Chciałbym to sprawdzić"

Odpowiadający za organizację transportu w mieście wiceprezydent Krzysztof Kukucki zdaje sobie sprawę, że część specjalistów neguje umieszczenie przystanku MPK na terenie węzła przesiadkowego z uwagi na duży ruch.

Chciałbym to sprawdzić, więc we wrześniu przynajmniej na miesiąc autobusy się tam pojawią

- zapowiedział ostatnio.

Na razie nie wiadomo, jak miałyby wyglądać te testy.

Przystanek "jak pięść do oka"

Przeniesieniem przystanku MPK do Centrum Przesiadkowego od dawna są zainteresowani mieszkańcy Włocławka. Chodzi przede wszystkim o to, że obecny przystanek wraz z dwoma kioskami szpeci nowy obiekt.

- Te wiaty i kioski powinny zniknąć, bo pasują do centrum jak pięść do oka i tylko wszystko psują

- usłyszeliśmy od jednej z włocławianek.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj także:

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(27)

Kownacka KalwaKownacka Kalwa

38 0

A potrzeby fizjologiczne dalej załatwia się pod wieżą ciśnień - Bangladesz ?

06:08, 27.07.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KkKk

10 0

Tak toaleta dla panów, a panie pampersy.

08:48, 27.07.2022

"Centrum przesi

38 8

Bardzo proszę, aby ten obiekt nazywał się Dworzec autobusowy. Z "dumnej" nazwy "Centrum przesiadkowe" cała Polska ma bekę do kwadratu!

06:13, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

37 4

Jaki kuźwa test.????? Wyjechać z dworca to kosmos kolejne stracone minuty żeby włączyć się do ruchu w godzinach szczytu. Poroponowałbym ludziom z UM na posadach po znajomości pojeździć autobusem przez jakiś czas i zobaczyć. Wujechać osobowką z dworca to masakra nastawiane słupków, z Hutniczej ekrany...tak wiem jest lustro ostatnio pajac wieczorem jechał bez swiateł i w lustrze ledwo co było widać. Krzaków nadadzili bo będzie ładnie a terza nie ma komu obcinać zasłaniają wiele skrzyżowań i wyjazdów. Także drodzy pracownicy UM macie bardzo male doświadczenie jak widać w wielu sprawach. Wiecej z życia i doswiadczenia a nie lans w dd

06:24, 27.07.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

2 0

A kolegów z Bydgoszczy nie poparliście była cisza to teraz zobaczymy jak wam inflacja pensje ukradnie. Wystarczyło powiesić flagę

10:24, 27.07.2022

SpekulantSpekulant

1 1

Czym mniej widać tym jest bezpieczniej...bo naprawdę musisz się zatrzymać i zastanowić

15:19, 27.07.2022

ElfElf

56 2

Pan Krzysztof to jednak geniusz, najpierw pobudował wiatę , a teraz będzie testował i analizował co się pod nią jeszcze zmieści. 🤣🤣To tak jak z mariną na Płockiej, otwarcie z wielką pompą, a dojechać nie ma jak, ot taki przypadek. Centrum przesiadkowe im. KRZYSZTOFA KUKUCKIEGO TO brzmi dumnie.

06:28, 27.07.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

oo7oo7

1 0

nazwa pasuje do - rondo im M. Wojtkowskiego - na Wysokiej !!!

05:56, 28.07.2022

trombatromba

32 5

Pierwsza sprawa to Kukucki nie jest żadnym viceprezydentem, tylko jest zatrudniony na stanowisku zastępcy prezydenta. Zwykły urzędnik-szkodnik, nic ponadto.
Druga rzecz, to jego indolencja - naprawdę zbiera się na wymioty, kiedy czytam, że coś chciałby zrobić, ale nie wie po co, jak i jaki tego będzie efekt. Za to na pewno przepłaci jak za zboże.
I po trzecie - to prawda, że odpowiada za organizację ruchu drogowego w mieście. I to prawda, że jest winien zawalenia mostu na ul. Wysokiej. Dlatego też wymyślono na poczekaniu awarię wodociągu oddaloną od tego mostu o prawie 100 m, żeby móc zatuszować sprawę. Inaczej byłaby mowa o katastrofie budowlanej itp. Prokurator gwarantowany.
Zresztą dobrych pomysłów Kukucki ma wiele, będą nam się odbijać jeszcze ze 30 lat. Na razie jesteśmy na etapie sprzątania po Pałuckim i Kuźniewiczu - 10 lat temu.

06:38, 27.07.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

sceptycznysceptyczny

3 1

"wymyślono na poczekaniu awarię wodociągu, oddaloną od tego mostu o prawie 100 m"
Przecież widać było wyraźnie grunt pod mostem wymyty przez wodę. Most był w złym stanie - to swoją drogą, ale bezpośrednią przyczyną zawalenia była awaria wodociągu.

08:18, 27.07.2022

outsideroutsider

1 0

to sprzątają czy bałaganią?

10:32, 27.07.2022

4 Oceany 4 Oceany

26 1

Najpierw zacznijcie od małych rzeczy. Na przykład dołóżcie tarczę zegara na stronę przyszłego dworca i wiaty autobusowej. Bo póki co zamiast ułatwiać pasażerom dostęp do podstawowych informacji to się im to utrudnia.

07:00, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OssOss

39 1

A w dostępnej części tunelu dalej bród i smród? Tak trudno wysłać tam człowieka z szorowarką do posadzek lub wziąć firmę z zewnątrz żeby ogarnęła temat?

07:05, 27.07.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JacentyJacenty

17 0

Firma jest - tylko nikt od niej nie egzekwuje.

07:48, 27.07.2022

MisMis

24 0

Panie Kukucki, a może tak test na myślenie by sobie Pan przeprowadził. Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B, a wyobraźnia wszędzie. Albert Einstein.

07:18, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wittowitto

11 2

to jest Multimedialne Centrum Przesiadkowe, proszę nie przekręcać nazwy

07:43, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zazazaza

15 2

Moje spostrzeżenia jako osoby często korzystającej z tego centrum.1 Przystanek dla wysiadających jest zdecydowanie za daleko od przystanku MPK.2. Aby dojść do tunelu (czy przystanku MPK) trzeba przepychać się przez niekiedy tłumy oczekujących na swój autobus powrotny.3.Tym samych chodniczkiem idą ludzie,którzy przyjechali i chcę odjechać,potrącają się ,bo często im się śpieszy.4.Można co prawda przejść na drugą stronę,ale widoczność jest nieco ograniczona przez autobus z którego się wysiada ( do pasów jest pewna odległość-wybór następujący przepychanie sie między ludźmi ,albo jeszcze przed pasami przejść na drugą stronę,co nie jest do końca bezpieczne).5.Szklane wiaty- zimą czasami jest w nich zimniej niż na zewnątrz.Bywają tak oblodzone, że nie widać zupełnie nic.Poza tym niektórzy traktują je jako palarnię.6.Wspomniany już wyżej brak zegara.7.Żeby dostać się na stanowiska konieczne jest nadłożenie drogi,ponieważ wyjście z tunelu graniczy z wyjazdem dla autobusów. Generalnie dostanie się na stanowisko oraz w drodze powrotnej na przystanek MPK zabiera zdecydowanie więcej czasu.

07:59, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

16 1

Ależ to jest wyzwanie 😮

08:16, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rada nadzorczaRada nadzorcza

11 1

No tak w końcu jest w radzie nadzorczej MPK we Włocławku.

08:53, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbcAbc

17 1

Szkoda,że mądra glowa z ratusza zlecając przetarg na projekt dworca nie pomyślał o miejskim transporcie również. iOsobiscie uważałem, że centrum przesiadkowe obejmie tabor miejski i zewnetrzny.Jak zwykle Wielka Lipa za Duże Pieniądze.

08:56, 27.07.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??????

2 0

Chory pomysł!!! Nie dość, że teraz w godzinach szczytu i w okresie letnim, kierowca ma problem z włączeniem się do ruchu i "przebiciem" się przez trzy pasy ruchu by zjechać na lewoskręt, to wyjazd z centrum przesiadkowego i "wbicie" się na krótkim odcinku ulicy na pas na lewoskręt będzie graniczyło z cudem i będzie to nie lada wyczynem dla kierowców mpk. Inni użytkownicy dróg to ignoranci, ostatnia sytuacja, kilka dni temu - kierowca włącza kierunkowskaz i pomału wyjeżdża z zatoczki przystankowe, paniusia z kółkiem auta osobowego, nie dość, że nie przepuściła autobusu, to jeszcze zajechała drogę kierowcy mpk wjeżdżając na prawoskręt tylko po to, żeby zawrócić i tu kolejny raz zajeżdża drogę kierowcy mpk, by wyjechać na lewoskręt - żenada To zdarzenie było kilka dni temu na Pl.Kopernika, a autobus linii nr 12 jechał w stronę Pl. Wolności. To jeden z wielu przykładów zaobserwowanych, włocławscy kierowcy mają w głębokim poważaniu przepisy o ruchu drogowym, które się zmieniły - ignorują rowerzystów, którzy mają pierwszeństwo przejazdu na ścieżkach rowerowych przez ulicę - odwracają głowę w drugą stronę i udają, że nie widzą pieszych ani rowerzystów!!!!!! Gdzie jest "drogówka" ? Dlaczego ich nie ma np przy przejściu przy ul. Szpitalnej na Okrzei i nie tylko tam, również na ul. Płockiej - przejazd dla rowerzystów w ul. Barską i przy Mrówce to jednostki jako przykład. Pozdrawiam kierowców ignorantów, którzy muszą nauczyć się prócz przepisów o ruchu drogowym także kultury jazdy!!!!!!!!!!

07:24, 28.07.2022

siatka połączeńsiatka połączeń

19 1

Dalekobieżne autobusy? Dokąd? Od sprzed remontu nie ma już dalekobieżnych do Warszawy, Poznania, Łodzi, Katowic, Krakowa.

08:56, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yhyyhy

19 0

No proszę. Jest dworzec i nawet autobusy będą tam jeździć. Sukces.

08:59, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A może ?  A może ?

10 2

Zatrunić kolegów z MPK Płock ? Już raz przecież historyk z rady nadzorczej załatwił nam po znajomości ekspertyzę płockich fachowców za grube pieniądze . Co to dla niego pogadać z kolegami którzy go zatrudniają ?

09:24, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nowy trendNowy trend

16 0

Mam propozycję, aby po remoncie Urzędu Miasta, zmienić nazwę z obecnego, idąc za trendem na: "Załatwialnia Spraw Mieszkańców Włocławka z Przesiadywalnią Urzędników, Halą Obradowalni Radnych i Urzędowalnią Wybrańca Lokalnego Elektoratu, a także Organizowalnią Zarządzania Ważnych Spraw w Tym Też i Tych Mniej Ważnych". Dworzec, to dworzec i z tym się kojarzy. Włocławek, to nie np. Frankfurt czy inne na prawdę miejsce, gdzie krzyżują się szlaki komunikacyjne. A propos tych nieszczęsnych wiat MPK. Trochę Miasto się zgapiło na etapie projektu, niestety. Szkoda, bo w Przesiadywalni się nie pomyślało, ale co tam. SIE tam coś wymyśli...

09:26, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Nowy trendre Nowy trend

15 0

Trafiłeś w sedno bo to kontynuacja takich dziwolągów jak parklety parkuny , wooone.....nie do wymówienia ... do dziś nie można się dowiedzieć co to za b a r a n albo o b r a d o w a l n i a baranów częstuje podatników takimi dziwolągami słownymi . Mój sąsiad mówi o takich... ,,wiocha panie , wiocha partyjna przeprowadziła się do miasta i szyku zadaje '' .

09:39, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytEmeryt

21 0

W mieście mamy już jednego doktora od lansu teraz potrzebny jest lekarz okulista aby poprawił urzedasom wzrok gdzie panuje smród brud i rozp.....aj ulice zarośnięte zielskiem chodniki zapiaszczone i porosniete trawa kratki kanalizacyjne niedrożne bo porośnięte i zapiaszczone czy urzędnicy pochodzą i mieszkają we Włocławku czy tylko przyjeżdżają aby odbebnic 8 godzin wziąć kasę z naszych podatków i jechać do swoich wiosek

10:28, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KjhhKjhh

8 1

A te autobusy co się zarejestrowały w Lipnie, bo taniej to niech sobie w związku z tym parkują w Lipnie a nie miejsce zajmują .

12:04, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sławek Borewicz Sławek Borewicz

8 1

Tester się znalazł 😁😏w sierpniu testuj póki ruchu mniejszy a nie we wrześniu jak wszystko ruszy
A poza tym we wrześniu strajk w MPK to z testów nici chyba że pieniądze konkretne się znajdą na podwyżki wynagrodzeń jak dla łysego naczelnika miasta 8 koła i jakoś nikt nie mówił że budżet miasta tego nie udźwignie

13:45, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sławek Borewicz Sławek Borewicz

7 1

Tester się znalazł 😁😏w sierpniu testuj póki ruchu mniejszy a nie we wrześniu jak wszystko ruszy
A poza tym we wrześniu strajk w MPK to z testów nici chyba że pieniądze konkretne się znajdą na podwyżki wynagrodzeń jak dla łysego naczelnika miasta 8 koła i jakoś nikt nie mówił że budżet miasta tego nie udźwignie

13:45, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wice sricewice srice

7 0

Czy pseudodziennikarzyny bez elementarnej wiedzy o tym fachu się kiedyś nauczą, że w polsce nie istnieje instytucja wiceprezydenta? Ba, nawet do takiego kogoś nie powinno się w ten sposób zwracać, gdyż jest to nadużycie. co najwyżej panie zastępco. Jak chcecie pisać o wiceprezydentach to załóżcie portal w USA, bo tam taka instytucja istnieje.

13:58, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TgfTgf

10 0

Akurat te dwa kioski to jedyne miejsce gdzie można się zaopatrzyć przed podróżą

15:18, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

On89On89

5 0

Jeżeli to jest centrum przesiadkowe to moim zdaniem gdzieś od strony ulicy Węglowej powinien jeszcze być wybudowany parking piętrowy aby była to jedna całość połączona. Oczywiście płatny.

16:18, 27.07.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

5 1

A nasz przedstawiciel w radzie nadzorczej co na to,że będziemy jeździć bez przerw,bo będziemy stać aż nas ktoś wpuści?

20:34, 27.07.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Sławek Borewicz Sławek Borewicz

2 1

Takiego wybraliście takiego bez jajecznego macie

21:01, 27.07.2022

klubtumska4klubtumska4

1 0

My klub Pampa 2050 Chołownia sprzeciwiamy się zuodziejstwu tej wuadzy!

22:39, 02.08.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%