Najpóźniej w najbliższy poniedziałek Drogtom chce zakończyć remont nawierzchni na fragmentach placu Wolności. Dziś (czwartek, 25.08) roboty toczą się m.in. na jezdniach w sąsiedztwie Domu Rzemiosła i SDH Kujawiak.
W ubiegłą sobotę (20 sierpnia) niespodziewanie rozpoczęły się wyczekiwane co najmniej od wiosny prace remontowe części nawierzchni na Placu Wolności. Do naprawy wyznaczono łącznie dziesięć fragmentów jezdni.
Na czas prac nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Kierowcy mogą poruszać się w tej części miasta normalnie, ale muszą liczyć się z utrudnieniami.
Najwcześniej ekipa Drogtomu skończyła wymianę asfaltu w dwóch z dziesięciu miejsc - w okolicy Domu Rzemiosła (łata nr 1) i na wysokości przystanku MPK Plac Wolności - Warszawska (łata nr 10).
W czwartek zakończone zostaną prace na fragmencie jezdni w pobliżu postoju taksówek (łata nr 3), na wjeździe na plac z ul. Warszawskiej (łata nr 2), na zjeździe w kierunku 3 Maja (łata nr 4), zjeździe z placu Wolności w Warszawską (łata nr 8) orazw większości na wysokości SDH Kujawiak (łaty 5 i 6).
Na wysokości SDH Kujawiak kierowcy trafią na utrudnienia jeszcze w piątek (26.08), bo będzie układana nawierzchnia na lewym pasie jezdni.
Na koniec ekipa Drogtomu zostawiła sobie odcinek między ul. 20 Stycznia, Kościuszki i Kilińskiego (łata nr 7) - bardziej wymagający, bo w asfalcie są zatopione czujniki, wykrywające pojazdy dojeżdżające do skrzyżowania, i kolejny na wjeździe w ul. 20 Stycznia (łata nr 9).
Wymiana nawierzchni asfaltowej jest realizowana ze środków własnych zarządu dróg miejskich.
4 Oceany 14:21, 25.08.2022
We Włocławku od dawna nie ma zarządu dróg miejskich.
covid14:58, 25.08.2022
we wrześniu br.wywali rura w jezdni przy zusie.
Tolo16:33, 25.08.2022
Pani Grażyno, redaktor naczelna najlepszego i najbardziej rzetelnego portalu, prawie czyni wielką różnice. Szczególnie w naszym Detroit.
Asa17:10, 25.08.2022
Czuć wyborami. Kilka lat nic sie nie działo, a teraz intensyfikacja prac.
Albert21:54, 25.08.2022
Serdeczna prośba o jeszcze jedną łatę: prawoskręt z mostu stalowego w Wyszyńskiego.
Łata08:30, 26.08.2022
W Włocławku nie ma ulicy 20 stycznia!
Jest POW. Potrzebne jest pisanie ze zrozumieniem
bonifacy_kot08:51, 26.08.2022
to już jest wyższa technologia, żeby łatać asfaltem miasto z kartonu :D hahaha piękne te łaciate rysunki, no boki zrywać jak będzie teraz ślicznie.
Frustracja włocławianki sięgnęła zenitu!
Na dodatek ciągle trąbienia pociągów czy w dzień czy w nocy Jest to nie do zniesienia A miały już od maja nie używać sygnałów dźwiękowych a tu jeszcze więcej jakby na złość Nie daje się żyć opuszczone rogatki i sygnalizacja świetlna to po co ten gwizd chyba na dobicie
Mieszkanka Zazamcza
07:28, 2025-06-09
Frustracja włocławianki sięgnęła zenitu!
Co ten pan z PKP gada za głupoty - kierowcy przejeżdżają przy opuszczanych rogatkach - ile takich przypadków miesięcznie jest w Polsce? to że kilku baranów chce się wyeliminować to powód aby rogatki zamykać na tak długi czas? Myślenie godne podziwu - czas jest wydłużony i nadal są wypadki - najbezpieczniej będzie wcale nie otwierać rogatek - wtedy wypadki spadną do zera - a może i nie ;) A tak na poważnie to właśnie przez długi czas oczekiwania i świadomość tego że pociąg przejeżdża przez przejazd kilka minut po opuszczeniu rogatek - niektórzy kombinują. Zerknijcie sobie na przejazdy na zachodzie Europy - czas od zamknięcia rogatek do ich otwarcia to około 90 sekund! i tam nikt nie kombinuje przejazdu przy czerwonym świetle bo ma świadomość że skoro zapaliło się światło to maks 30 sekund i pociąg pojedzie. U nas na Hutniczej - jest w budce dróżnik - sobota 7 czerwca pod wieczór, dwa pociągi osobowe - czas oczekiwania 12 minut!!!
Ktosik
07:27, 2025-06-09
Ponad 2000 osób zagrożonych zwolnieniami
Zwlolennicy PiS, a kto doprowadził spółkę do upadku? Otóż informuję was, że zrobiło to wasze "bohaterskie" PiS.
adam66
07:09, 2025-06-09
Frustracja włocławianki sięgnęła zenitu!
We Włocławku powinno być metro i tramwaje było by dużo lepiej
Stefan
07:08, 2025-06-09