Zamknij
REKLAMA

Zwłoki męża znaleziono w worku w lesie pod Włocławkiem, żona wpłaciła milion złotych kaucji

06.00, 21.09.2022 na podst. katowicedzis.pl/G.S.
Skomentuj Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Wdowa ze Śląska oskarżona jest o zabicie męża, którego zwłoki znaleziono pięć lat temu w foliowym worku w lesie pod Włocławkiem. Kobieta po dwóch latach wyszła na wolność po wpłaceniu miliona złotych kaucji. 

Portal katowicedzis.pl informuje, że Sądzie Okręgowym w Katowicach toczy się proces oskarżonej o zabójstwo męża Ilony S. Zgodnie z aktem oskarżenia kobieta po dokonaniu przestępstwa miała zapakować zwłoki do worka i porzucić daleko od domu, bo w lesie aż w okolicach Włocławka.

Ilona S. ostatnie dwa lata spędziła w areszcie. Wyszła na wolność i będzie odpowiadać z wolnej stopy, dzięki wpłaceniu kaucji w wysokości miliona złotych.

- Jeżeli sąd uzna, że to ona istotnie zaplanowała i dokonała morderstwa męża, a także składała fałszywe zeznania i nakłaniała do tego inne osoby, kobiecie grozi dożywocie - czytamy na portalu katowicedziś.pl. 

Zwłoki mężczyzny z foliowym worku znaleziono pod Włocławkiem 

Jak podaje portal katowicedzis.pl Jacek S., 54-letni przedsiębiorca ze Sławkowa na Śląsku, zaginął 15 maja 2017 roku. Zaraz po jego zaginięciu rodzina, policja i wolontariusze rozpoczęli poszukiwania, nagłaśniając sprawę w programach telewizyjnych oraz na portalach społecznościowych.

Ciało zaginionego przypadkowo odnaleziono dwa miesiące później w lesie w pobliżu autostrady pod Włocławkiem. Pisaliśmy o tym: Już wiadomo, czyje zwłoki znaleziono w worku w lesie. Mężczyzna był poszukiwany  Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci zaginionego było przebicie płuca. Wcześniej ktoś złamał mu żebro, które przebiło płuco.

Ilona S. zgłosiła zaginięcie męża dwa dni po jego rzekomym wyjeździe. Na policji zeznała, że pojechał on na spotkanie biznesowe w okolice Istebnej. Policyjne psy zgubiły trop przy bramie domu.

Dwa lata później katowicka prokuratura okręgowa zdecydowała o aresztowaniu kobiety. Postawiono jej kilka zarzutów: zabójstwa z premedytacją, składania fałszywych zeznań oraz nakłaniania do tego innych osób. Do wszystkich tych zarzutów oskarżona nie przyznaje się. 

- W trakcie postępowania przygotowawczego przesłuchano około 100 świadków, sprawdzono też monitoring w domu i w miejscu pracy zamordowanego. Zbadano telefony i nośniki internetu, z których korzystało małżeństwo S. Mimo to proces zaliczono do poszlakowych. To oznacza, że nie ma bezpośredniego dowodu, iż to wdowa odpowiada za śmierć swojego męża. Wykonano też portret psychologiczny oskarżonej. Między innymi na podstawie tych ustaleń postawiono tezę, że Ilona S. była w stanie zaplanować i z zimną krwią dokonać morderstwa - czytamy na ktowicedzis.pl

 
(na podst. katowicedzis.pl/G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (29)

Pożyczka Pożyczka

14 5

27 września odbędzie się Sesja Rady Miasta Włocławek. Wśród 15 punktów uwagę przykuwa szczególnie punkt 5 pn. "Uchwała w sprawie zaciągnięcia pożyczki przez Gminę Miasto Włocławek w Banku Gospodarstwa Krajowego ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego." W uzasadnieniu czytamy:

"Postanawia się zaciągnąć pożyczkę w Banku Gospodarstwa Krajowego ze Środków Europejskiego Banku lnwestycyjnego w kwocie do 97.970.000 zl (słownie: dziewięćdziesiąt siedem milionów dziewięćset siedemdziesiąt tysięcy złotych). Pożyczka przeznaczona będzie na finansowanie planowanego deficytu budżetu i wykorzystana będzie na współfinansowanie zadań inwestycyjnych, o których mowa w załączniku nr 2 Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Włocławek na lata 2022 - 2038 w zakresie sektorów:
1 ) Zrównoważony transport miejski;
2) Lokalna infrastruktura i bezpieczeństwo ruchu drogowego;
3) Budynki publiczne;
4) Edukacja;
5) Sport, rekreacja i turystyka;
6) Adaptacja do zmian klimatu.
3. W przypadku niezrealizowania w 2022 r. planu uruchomienia pożyczki w wysokości określonej w ust. 1, niewykorzystana część pożyczki będzie mogła została uruchomiona w latach następnych, jednak nie później niż w roku 2024 i w wysokości nie sprzeciwiających się odpowiednim postanowieniom uchwał budżetowych uchwalanych przez Radę Miasta Włocławek dla 2023 i 2024 r.
2.1. Spłata pożyczki nastąpi w latach 2024 - 2038:
1) z przychodów;
2) z dochodów bieżących (podatek od nieruchomości)
3) z dochodów majątkowych stanowiących refinansowanie wydatków związanych z zadaniami inwestycyjnymi, na które otrzymano wsparcie finansowe z funduszy Unii Europejskiej i innych źrodeł.
2. Zabezpieczeniem zobowiązania wynikającego z pożyczki będzie weksel in blanco
3. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Włocławek."

06:24, 21.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

III kadencja lub SejIII kadencja lub Sej

10 1

Wybory to trzeba wydać więcej niż się ma. Plac Wolności nie zrobiony przez Marka Wojtkowskiego przez 8 lat ani parkingu podziemnego ani remontu Placu, 3 mają to samo nie ma remontu a kamienice wokół nadal zamieszkiwane przez osoby z zadłużeniami. Teraz jeszcze buduje im Wojtkowski nowe mieszkania w tym na Toruńskiej z pompami ciepła i fotowoltaiką. Każde średnio będzie kosztować ponad 300 tysięcy złotych, za 40 mieszkań 13 milionów. Mieszkania socjalne w takim standardzie. Według M2 wychodzi że metr mieszkania to będzie 10 000 złotych!!!!

Więcej pisać nie będę bo szkoda czasu skoro Wojtkowskiego wybrali ludzie na dwie kadencję do Sejmu a potem na prezydenta miasta i potem jeszcze na drugą kadencję. A on zamiast być prezydentem to jeszcze przewodniczy w partii politycznej, zajmuje stanowiska w uczelni i w spółce miejskiej (nepotyzm i kolesiostwo, kupczenie stanowiskami dla własnych i grupy korzyści). 09:44, 21.09.2022


JasJas

11 6

Pani Sobczak o czym jest ten artykuł kopiuj wklej, kogo to we Włocławku interesuje??? 06:34, 21.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Lubisz Anulować Lubisz Anulować

1 0

Nawet nie pokazuje się ta osoba tylko G.S.
Kolejne upasiona gwiazda dzeinnikarska kopiuj wklej wszelkiej maści dragów przy władzy typu Anuluj, Powiedzmy z Dąbia itd. 09:50, 21.09.2022


ToloTolo

17 4

Szykujcie się mieszkańcy na podwyżkę podatku od nieruchomości kredyt będzie spłacać 🤣🤣🤣🤣 06:36, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

paragrafparagraf

18 1

Bogatemu wszystko wolno, je....e nasze prawo. 06:56, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielonkamielonka

13 5

oni wszystko UMRZAJĄ czas aby zrobić porządki w tych sądach 07:20, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Pożyczkare Pożyczka

14 3

Czy ktoś pytał o zgodę podatników ? To miasto skończy ja wieś , a mieszkańcy będą spłacać podatkami partyjne kredyty do końca zycia . 07:54, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maria Maria

12 5

Widocznie mizerne dowody jeśli wypuścili za kaucją z takimi zarzutami.
Tymczasem w Wirtualnej Polsce można przeczytać cytuję - w swoim przemówieniu prezydent Federacji Rosyjskiej wyjaśniał, że to Zachód zamienił Ukrainę w trampolinę do rusofobii. Mówił, że to dlatego konieczna była decyzja o wyprzedzającej operacji wojskowej. W domach mamy zimne kaloryfery, dlatego pewna kwestia napawa moje obawy. Zadam Państwu skromne pytanie, na które każdy z was musi sobie sam odpowiedzieć. Mamy ponoć najbogatszego sojusznika na świecie (czyli USA), ale co z tego jak zmarzniemy w zimę? Nie dostaliśmy żadnego pakietu pomocowego chociażby dwóch wagonów węgla czy jednej beczki gazu!! Idą wciąż nowe pakiety, ale z uzbrojeniem. No i te słynne już na cały świat sankcje i sankcje. Powyższe przypomina zachowanie jaszczurki. Dziwię się, że do tej pory w tej strefie koło Brześcia Kujawskiego nie wybudowano osiem zakładów zbrojeniowych co by z taśmy schodziły czołgi i wyrzutnie HIMARS. Prezydent Duda nawet słowem na forum ONZ, że ludzie mają zimne kaloryfery. Non stop jadowite i pełnej agresji wypowiedzi + machanie szabelką. Zero dyplomacji tylko pakiety z amunicją i ujadanie gdzie się da, nawet na wsi w stodole... Nie podzielam takich pseudo występów, bowiem godzą one w dobro zwykłego społeczeństwa. Niech Pan Prezydent jedzie do Rosji i wykrzyczy swoje żale Putinowi prosto w oczy. Wypowiedzi typu cytuję Mój Kraj Polska też napawają obawami. Jaki Pański Kraj? Własność? Podobnie ten starosta w Lipnie (Wilhelm, książę Lipna) , co urządził prywatną imprezę w prowadzonej przez starostwo szkole i uważa, że wszystko jest ok. Takich cwaniaków naprodukowała demokracja. 09:19, 21.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

👍👏👍👏

4 3

Sto procent racji. 09:46, 21.09.2022


Doctor BobaDoctor Boba

1 0

Hania że Świecia znowu ma wizję Stali Cyprialim
13:11, 21.09.2022

Odpowiedzi:7
Odpowiedz

Bob odszedlBob odszedl

1 0

Kazanecka. Ile razy byłaś w psychiatryku. 13:12, 21.09.2022


Bob wizjonerBob wizjoner

1 0

O chłopie pochowanym przez ciebie Kazanecka zeznaj sie. Z dala od forsy. Wariatko. 13:15, 21.09.2022


Sela HanialiSela Haniali

1 0

Miodowa cholota. 13:16, 21.09.2022


Hania że ŚwieciaHania że Świecia

1 0

Kazanecka. Twój syn też wariat. Sam już raz na drzewo wlazł. I się rozwali. A żonie *%#)!& w te i w tamte. Mopsowej cholocid forsa we łbie świeci. Milion teraz by chciała. Pijaczka. 13:21, 21.09.2022


Hania że Świecia.Hania że Świecia.

1 0

A tak apropo. Podobna do Ewy B. Hanki ze Świecia. To robota policjantów wariatów ty Hanki ze Świecia. 13:25, 21.09.2022


Hania ze ŚwieciaHania ze Świecia

1 0

To banda cwaniaków wiedzących wszędzie forsę. Każdy kto ma z tą cholota styczność spotyka tylko ciągle donosy?! Wariatka Kazanecka. 13:27, 21.09.2022


Hanka ze ŚwiecieHanka ze Świecie

1 0

Bob wizjoner. Milioner. Kazanecka. Twoja wóda doprowadziła do tragedii w kilku rodzinach. A twój synalek po dzień dzisiejszy szuka sobie jelenia zamiast spłacać długi ojca jak na chopla przystało. Precz od kobiet. 13:32, 21.09.2022


UniUni

9 3

Łysy nas zadłuża, bierze kredyt. Włocławianie kogo wy wybaliscie 13:29, 21.09.2022

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Hania że Świecia Hania że Świecia

1 0

Bez komentarza. 13:33, 21.09.2022


Hania ze ŚwieciaHania ze Świecia

1 0

Łysy też pewnie ma w rodzinie kilku wariatów kryjących Hanię ze Świecia. Milion kaucji. Wizjoner. 13:51, 21.09.2022


Hania że Świecia.Hania że Świecia.

1 0

Trochę dziwna ta kaucja. Milion zł kaucji. A Hania że Świecia po drewno wózkiem do lasu. Milion zł kaucji. Dziwne. 13:56, 21.09.2022


Hania że ŚwieciaHania że Świecia

1 0

Za milion to ona mogła mieć 10 kochanków. 14:00, 21.09.2022


Hania że Świecia Hania że Świecia

1 0

Od Hani że Świecie się tego naumiala. 14:01, 21.09.2022


Hania że Świecia Hania że Świecia

1 0

To jest nauczka. Z daleka trzymać milionerów od miejskiej choloty?! 14:02, 21.09.2022


+10 mln +10 mln

1 0

From americano cancelary. Your procent is ok?! 14:05, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Morfeusz Morfeusz

1 0

Kasiura zrobiła swoje😂😂😂 20:46, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maz zonyMaz zony

0 0

Łukasz Gancy os Południe ul. Zbiegniewska sprzedaje narkotyki amfetamine 112 POLICJA 20:58, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

r54r54

0 0

Nie wszyscy we Włocławeku żyją procesem wdowy - tylko Adek i Chenió 11:48, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%