Zamknij
REKLAMA

Niedługo koniec prac na dojazdówce do Włocławka. Teraz czas na ul. Lipnowską

Natalia Seklecka Natalia Seklecka 15.30, 30.09.2022 N.S.
Skomentuj Przebudowa ul. Włocławskiej w Szpetalu Górnym powoli dobiega końca. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Do listopada ma zakończyć się przebudowa ul. Włocławskiej w Szpetalu Górnym. Prace na najruchliwszej drodze w powiecie kosztują prawie 4 mln zł.

Przebudowa ul. Włocławskiej w Szpetalu Górnym, która stanowi drogę dojazdową do Włocławka, rozpoczęła się w czerwcu. Prace realizuje konsorcjum włocławskich firm Lux-Dom i DROGTOM.

Przebudowa za 3 949 000,01 zł ( w tym 1,5 mln zł z Funduszu Rozwoju Dróg) powoli dobiega końca. 

Do listopada wszystkie prace powinny się zakończyć

- mówi Roman Gołębiewski, starosta powiatu włocławskiego.

Najbardziej uczęszczana droga powiatowa jest przebudowywana na odcinku o długości 998 metrów. Prace obejmują wymianę asfaltu, budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz doświetlenie przejść dla pieszych.

Powiat finansuje inwestycję w swoich granicach administracyjnych. Kolejnym etapem poprawy warunków na drodze wjazdowej do Włocławka ma być planowana przez samorząd Włocławka przebudowa ul. Lipnowskiej.

Obecnie włocławski ratusz czeka na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Kiedy ją otrzyma, ogłosi przetarg na przebudowę ul. Lipnowskiej.

Przebudowa ul. Lipnowskiej, o którą mieszkańcy Włocławka apelują od dawna, będzie wielomilionową inwestycją. Włocławski samorząd otrzymał na nią ponad 17 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

Do Pani Redaktor SekDo Pani Redaktor Sek

8 4

Dojazdówka – fragment trasy rajdu samochodowego poprowadzony po otwartych dla ruchu drogach publicznych, gdzie załoga zobowiązana jest do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. 16:18, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re Do Pani Redaktor re Do Pani Redaktor

4 2

Na naukę już za późno , ale trzeba pamiętać , że w ten sposób DD kompromituje również swoich sPOnsorów z UM i lekceważy czytelników , a to z pewnością znajdzie swój odzew przy urnach wyborczych . Bo głosowanie na sPOnsorowany brak kultury medialnej by nie powiedzieć na rynsztok dla wielu wykształconych wyborców jest nie do zaakceptowania . 19:33, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

0 0

Dojazdówka? Łodafak? 22:08, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jolantaaajolantaaa

2 0

Dojazdówka jest zdecydowanie najczęściej stosowanym zamiennikiem dla koła zapasowego. Charakteryzują się przede wszystkim mniejszą średnicą od swojego pełnowymiarowego odpowiednika, umożliwiając bezproblemowy transport nawet w samochodach z ograniczoną przestrzenią bagażnika :-) 22:41, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%